lato

Artykuły - Lato (1447)

Filmy - Lato (18)

 • Jak zrobić lody jagodowe?

  Lody uwielbia każdy - a w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, także poza okresem wakacyjnym. Największą frajdę, także tym najmłodszym, sprawić mogą jednak lody zrobione samodzielnie w domu! Poznajcie nasz prosty sposób na domowe lody owocowe - teraz jagodowe!
 • Bolesne upadki na wodnych zjeżdżalniach

  Oto kompilacja wodnych wpadek. Słońce, basen i szalona zabawa nie zawsze idą ze sobą w parze.
 • Przygotuj się na upał. O czym warto pamiętać?

  Wysokie temperatury powodują, że część osób, zamiast korzystać z pogody, zamyka się w domach. Właśnie w domowym zaciszu ochłody szuka wiele starszych osób. Okazuje się, że niepotrzebnie, gdyż odpowiedni strój oraz to, co zjemy może spowodować, że spędzenie czasu na świeżym powietrzu będzie o wiele przyjemniejsze. O czym warto pamiętać? - Należy pomyśleć o tym, żeby starsza osoba była odpowiednio ubrana do temperatury. Preferowane są jasne kolory, z materiałów lekkich, przewiewnych, takich jak bawełna, jedwab, len. Ważne jest także zadbanie o odpowiednie nakrycie głowy. Koniecznie należy zabrać ze sobą coś do picia – mówi dr n. med. Barbara Joanna Bałan, Warszawski Uniwersytet Medyczny. Odpowiedni poziom nawodnienia jest jednym z ważnych elementów. Osoby starsze muszą pamiętać, że ich odczuwanie pragnienia nie jest tak częste jak u osób młodych. Dodatkowo, w czasie upału mogą wybierać takie produkty, które mają działanie wychładzające jak np. zielona herbata, szałwia lub rumianek.
 • Tomasz Jacyków: Latem plażowanie jest za bardzo męczące

  Tomasz Jacyków chętnie korzysta ze słońca, ale nie w sezonie wakacyjnym. Twierdzi, że plażowanie latem jest dla niego zbyt męczące. W czasie wakacji leżak do opalania rozkłada raczej na balkonie swojego mieszkania. Tegoroczne wakacje Tomasz Jacyków spędza przede wszystkim na pracy. Stylista pisze kolejną książkę oraz przygotowuje dwa nowe programy telewizyjne. Nie żałuje jednak lata spędzonego w mieście, ponieważ na urlop woli wyjeżdżać poza sezonem. Nie ma nic przeciwko plażowaniu, nie przepada jednak za zatłoczonymi plażami w czasie wakacji. – Jestem w stanie raz do roku przez 5 dni leżeć plackiem na plaży, ale na pewno nie latem, kiedy wszyscy to robią, ponieważ to jest męczące. Żeby spełniać swoje kryteria wyglądu, muszę się sporo poukładać, żeby się cieszyć. Nie mam na to zdrowia po prostu – mówi Tomasz Jacyków. Stylista znany jest z zamiłowania do podróży. Na wakacyjny wypoczynek chętnie wybiera plaże Turcji, greckiej wyspy Mykonos oraz Hiszpanii. – Latem wymiękam, ale w innym terminie 10 dni plackiem na plaży to jest bardzo fajna rzecz – mówi Tomasz Jacyków. W czasie letnich miesięcy zamiast na słonecznej plaży stylista woli się opalać na balkonie swojego mieszkania. Chętnie też dzieli się zdjęciami z takiego wypoczynku w mediach społecznościowych.