lato

Artykuły - Lato (1447)

Filmy - Lato (19)

 • Jak szybko schłodzić napój?

  Ciepłe napoje - zwłaszcza te gazowane - nigdy nie smakują tak dobrze, jak wtedy, gdy są mocno schłodzone. Ochładzanie naszego ulubionego napoju - bez znaczenia, czy to kola, czy piwo - może trwać jednak długo. Co zrobić, by w kilka chwil cieszyć się zimnym napojem z puszki lub butelki? Zobaczcie nasz prosty sposób. Zawsze działa!
 • Jak zrobić lody jagodowe?

  Lody uwielbia każdy - a w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, także poza okresem wakacyjnym. Największą frajdę, także tym najmłodszym, sprawić mogą jednak lody zrobione samodzielnie w domu! Poznajcie nasz prosty sposób na domowe lody owocowe - teraz jagodowe!
 • Bolesne upadki na wodnych zjeżdżalniach

  Oto kompilacja wodnych wpadek. Słońce, basen i szalona zabawa nie zawsze idą ze sobą w parze.
 • Przygotuj się na upał. O czym warto pamiętać?

  Wysokie temperatury powodują, że część osób, zamiast korzystać z pogody, zamyka się w domach. Właśnie w domowym zaciszu ochłody szuka wiele starszych osób. Okazuje się, że niepotrzebnie, gdyż odpowiedni strój oraz to, co zjemy może spowodować, że spędzenie czasu na świeżym powietrzu będzie o wiele przyjemniejsze. O czym warto pamiętać? - Należy pomyśleć o tym, żeby starsza osoba była odpowiednio ubrana do temperatury. Preferowane są jasne kolory, z materiałów lekkich, przewiewnych, takich jak bawełna, jedwab, len. Ważne jest także zadbanie o odpowiednie nakrycie głowy. Koniecznie należy zabrać ze sobą coś do picia – mówi dr n. med. Barbara Joanna Bałan, Warszawski Uniwersytet Medyczny. Odpowiedni poziom nawodnienia jest jednym z ważnych elementów. Osoby starsze muszą pamiętać, że ich odczuwanie pragnienia nie jest tak częste jak u osób młodych. Dodatkowo, w czasie upału mogą wybierać takie produkty, które mają działanie wychładzające jak np. zielona herbata, szałwia lub rumianek.