lato

Artykuły - Lato (1446)

 • Upały mogą skutecznie utrudnić pracę. Co robić, gdy temperatura wyraźnie wzrasta?

  Upały mogą skutecznie utrudnić pracę. Co robić, gdy temperatura wyraźnie wzrasta?

  Lato w pełni. Upały są co prawda przyjemne na plaży czy nad jeziorem, ale w pracy już niekoniecznie. Jak firmy dbają o to, by wysoka temperatura nie doskwierała ich pracownikom?
 • Będzie gorąco! W czwartek rekord lata

  Będzie gorąco! W czwartek rekord lata

  Nad Polskę nadciąga fala upałów. Zapowiada się najgorętszy tydzień tego lata. Termometry wskażą nawet 37 stopni Celsjusza.
 • Pędzą już 50 lat

  Pędzą już 50 lat

  Jesteśmy przynajmniej 50 lat za... Japończykami. Ich szybkie koleje właśnie 1 października obchodzą 50-lecie.
 • Lato z pazurem - najmodniejszy manicure na lato 2014

  Lato z pazurem - najmodniejszy manicure na lato 2014

  Starannie zrobione manikiur i pedikiur są teraz wyznacznikami modnego wyglądu. Chcesz być trendy? Możesz podkreślić swój styl kolorem i fakturą lakieru.
 • Jak uniknąć wakacyjnych infekcji?

  Jak uniknąć wakacyjnych infekcji?

  Ze statystyk wynika, że co czwarta osoba zapada podczas urlopu na jakąś infekcję. Są jednak sposoby na to, by ryzyko zachorowania ograniczyć.
 • Jak zmienić sposób odżywiania

  Jak zmienić sposób odżywiania

  Lato to idealny moment na wprowadzenie w życie zdrowych zwyczajów. Właśnie teraz mamy najlepszą okazję, by zmienić sposób odżywiania i tłuste, sycące potrawy zastąpić kuchnią pełną warzyw i owoców.
 • Dziś najkrótsza noc w roku - początek astronomicznego lata

  Dziś najkrótsza noc w roku - początek astronomicznego lata

  Przed godziną 13.00 zaczęło się astronomiczne lato. Związane jest to z letnim przesileniem i oznacza, że noc z soboty na niedzielę będzie najkrótszą w roku.
 • Obowiązki pracodawcy w czasie letnich miesięcy

  Obowiązki pracodawcy w czasie letnich miesięcy

  Zakres obowiązków pracodawcy z dziedziny bhp ulega "sezonowemu" rozszerzeniu w czasie zimowych i letnich miesięcy. Warunki klimatyczne związane z tymi dwoma porami roku zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań, chroniących pracowników przed negatywnym wpływem zimowych lub letnich temperatur. W okresie letnim działania te polegają głównie na ochronie przed upałami. Są do nich zobowiązani wszyscy pracodawcy, bez względu na stan zatrudnienia i rodzaj prowadzonej działalności.
 • Kosmetyki, których warto używać latem

  Kosmetyki, których warto używać latem

  Część kosmetyków pielęgnacyjnych i do makijażu, które się dotąd sprawdzały, trzeba wymienić na te dostosowane do ciepłej pory roku. Inne wykorzystamy, ale np. w nowej roli. Zróbmy remanent z korzyścią dla urody i... kieszeni!
 • Makijaże na wiosnę i lato

  Makijaże na wiosnę i lato

  W objęciach błękitu: W tym sezonie stawiamy na wyrazisty makijaż, zwłaszcza oczu. Niebieska kreska na górnej i dolnej powiece to odważny akcent. Ale do odważnych świat należy!

Filmy - Lato (17)

 • Przygotuj się na upał. O czym warto pamiętać?

  Wysokie temperatury powodują, że część osób, zamiast korzystać z pogody, zamyka się w domach. Właśnie w domowym zaciszu ochłody szuka wiele starszych osób. Okazuje się, że niepotrzebnie, gdyż odpowiedni strój oraz to, co zjemy może spowodować, że spędzenie czasu na świeżym powietrzu będzie o wiele przyjemniejsze. O czym warto pamiętać? - Należy pomyśleć o tym, żeby starsza osoba była odpowiednio ubrana do temperatury. Preferowane są jasne kolory, z materiałów lekkich, przewiewnych, takich jak bawełna, jedwab, len. Ważne jest także zadbanie o odpowiednie nakrycie głowy. Koniecznie należy zabrać ze sobą coś do picia – mówi dr n. med. Barbara Joanna Bałan, Warszawski Uniwersytet Medyczny. Odpowiedni poziom nawodnienia jest jednym z ważnych elementów. Osoby starsze muszą pamiętać, że ich odczuwanie pragnienia nie jest tak częste jak u osób młodych. Dodatkowo, w czasie upału mogą wybierać takie produkty, które mają działanie wychładzające jak np. zielona herbata, szałwia lub rumianek.
 • Pamiętamy - film o pamięci, która daje nadzieję (...jesienią i zimą)

  Ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie.
 • Tomasz Jacyków: Latem plażowanie jest za bardzo męczące

  Tomasz Jacyków chętnie korzysta ze słońca, ale nie w sezonie wakacyjnym. Twierdzi, że plażowanie latem jest dla niego zbyt męczące. W czasie wakacji leżak do opalania rozkłada raczej na balkonie swojego mieszkania. Tegoroczne wakacje Tomasz Jacyków spędza przede wszystkim na pracy. Stylista pisze kolejną książkę oraz przygotowuje dwa nowe programy telewizyjne. Nie żałuje jednak lata spędzonego w mieście, ponieważ na urlop woli wyjeżdżać poza sezonem. Nie ma nic przeciwko plażowaniu, nie przepada jednak za zatłoczonymi plażami w czasie wakacji. – Jestem w stanie raz do roku przez 5 dni leżeć plackiem na plaży, ale na pewno nie latem, kiedy wszyscy to robią, ponieważ to jest męczące. Żeby spełniać swoje kryteria wyglądu, muszę się sporo poukładać, żeby się cieszyć. Nie mam na to zdrowia po prostu – mówi Tomasz Jacyków. Stylista znany jest z zamiłowania do podróży. Na wakacyjny wypoczynek chętnie wybiera plaże Turcji, greckiej wyspy Mykonos oraz Hiszpanii. – Latem wymiękam, ale w innym terminie 10 dni plackiem na plaży to jest bardzo fajna rzecz – mówi Tomasz Jacyków. W czasie letnich miesięcy zamiast na słonecznej plaży stylista woli się opalać na balkonie swojego mieszkania. Chętnie też dzieli się zdjęciami z takiego wypoczynku w mediach społecznościowych.
 • Wstrząsające nagranie! Ten pies cierpiał w rozgrzanym samochodzie!

  Właściciel tego psa chodził po markecie przez 4 godziny w poszukiwaniu prezentu ślubnego. Fidji był 14-miesięcznym Bokserem. Umierającemu psu nie pomogły próby ustabilizowania temperatury. Pies umierał w cierpieniach. Film trafił do sieci jako przestroga dla bezmyślnych właścicieli.