książka

Artykuły - Książka (712)

 • Pani Kebab, Kamila Czul

  Pani Kebab, Kamila Czul

  Michał Witkowski tak rekomenduje tę książkę: „Zapamiętajcie to nazwisko. To nowa gwiazda, która wjeżdża na literackie salony z siłą łączącą Michała Witkowskiego i Dorotę Masłowską“. Bo faktycznie jest to wyjątkowy debiut. Autorka znalazła swój własny, niepowtarzalny język do opisu życia polskich emigrantów w Anglii. I śmieszno, i straszno…
 • Luz. I tak nie będę idealna

  Luz. I tak nie będę idealna

  "Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna". "Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej".
 • "Black metal: Kult wiecznie żywy - Tom I" w polskim przekładzie

  "Black metal: Kult wiecznie żywy - Tom I" w polskim przekładzie

  Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników black metalu. Dobiegają końca prace nad polskim tłumaczeniem kolejnej książki Dayala Pattersona.
 • Guns N' Roses: Witajcie w rock'n'rollowej dżungli

  Guns N' Roses: Witajcie w rock'n'rollowej dżungli

  Prawie 30 lat temu, w lipcu 1987 r. światem rocka wstrząsnęła premiera płyty "Appetite for Destruction" grupy Guns N' Roses. To do tej pory najlepiej sprzedający się debiut w USA. Przed zbliżającym się koncertem formacji w Polsce prezentujemy fragment najnowszej biografii "Guns N'Roses: Ostatni giganci z rockowej dżungli" autorstwa Micka Walla.
 • "Nazywam się Cukinia"

  "Nazywam się Cukinia"

  „Od kiedy byłem mały, chciałem zabić niebo” - tak zaczyna swą opowieść jej główny bohater i zarazem narrator, dziewięcioletni Ikar, zwany Cukinią, który po dramatycznych przeżyciach trafia do domu dziecka.
 • Martin Stankiewicz: W jaki sposób śmieszek został youtuberem?

  Martin Stankiewicz: W jaki sposób śmieszek został youtuberem?

  Co się dzieje w, gdy jeden z najpopularniejszych śmieszków polskiego internetu wyląduje na kozetce u przenikliwego teraupety? O tym traktuje nietypowa autobiografia Martina Stankiewicza zatytułowana "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera", która 9 listopada trafi do księgarń. Już teraz możecie zapoznać się z jej fragmentem.
 • Neymar. Czarodziej futbolu - biografia nie tylko dla najmłodszych

  Neymar. Czarodziej futbolu - biografia nie tylko dla najmłodszych

  "Nie ma drugiego takiego piłkarza jak Neymar. Jest niepowtarzalny. Gdy się go raz zobaczy na boisku, już nie można zapomnieć. Wygląda, jakby urodził się z piłką przy nodze. Drybling, szybkość, fantazja..." - tak o Neymarze pisze Dariusz Tuzimek, autor najnowszej biografii piłkarza, która ukazała się na rynku 28 września.
 • Premiera książki "Black Metal - Ewolucja kultu"

  Premiera książki "Black Metal - Ewolucja kultu"

  Poznaliśmy datę premiery długo oczekiwanej, polskiej edycji książki "Black Metal - Ewolucja kultu".
 • Najbystrzejsze dzieciaki na świecie

  Najbystrzejsze dzieciaki na świecie

  Trójka dzieci. Trzy państwa. Trzy systemy edukacji. I eksperyment, pokazujący trzy historie edukacyjnego sukcesu. Jakie wnioski z tego doświadczenia powinna wyciągnąć Polska?
 • Artur Rojek: Przekraczaj samego siebie

  Artur Rojek: Przekraczaj samego siebie

  12 listopada ukaże się książka "Inaczej" Artura Rojka i Aleksandry Klich.

Zdjęcia - Książka (0)

 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie

Filmy - Książka (60)

 • Nowa część sagi „Millenium”. O czym będzie kolejna książka Davida Lagercrantza?

  Po nagłej śmierci Stiega Larssona fani jego "Millenium" myśleli, że to koniec słynnej serii. Za sprawą dziennikarza i pisarza Davida Lagercrantza Mikael Blomkvist powrócił w książce "Co nas nie zabije". Lada moment ukaże się kolejna część jego losów. Z pisarzem w programie "Dzień Dobry Wakacje" rozmawiała Ula Chincz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak się robi skrytkę w książce?

  Każdy z nas co najmniej parę razy w życiu widział, głównie na filmach, przedziwne skrytki w książkach - to tam filmowi bohaterowie ukrywali drogocenne i ważne dla nich przedmioty, nikt przecież nie podejrzewa zwykłej książki... Jak więc zrobić taką skrytkę w książce? Zobaczcie nasz poradnik - ze starej książki możecie zrobić tajemną skrytkę, w której pochowacie przed światem swoje drobiazgi!
 • Stojak na książkę z wieszaka

  Druciane wieszaki idealnie nadają się na zrobienie nietypowych przedmiotów - można z nich zrobić na przykład stojak na książkę, który będzie pomocny na przykład w kuchni, podczas gotowania! Zrobienie takiego stojaka nie zajmuje wiele czasu - to naprawdę prosty sposób, który nie uszczupli również waszego portfela, a ułatwi zerkanie do przepisu podczas gotowania!
 • Fundacja WOŚP wydała książkę

  "Opowiedz nam swoją historię" - to tytuł ostatniej książki wydanej przez członków Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.