książka

Artykuły - Książka (714)

 • Moje smoki na dobre i złe, Jerzy Stuhr

  Moje smoki na dobre i złe, Jerzy Stuhr

  Smoki mogą być złe, ale też dobre. Złe trzeba pokonać, z dobrymi można się zaprzyjaźnić. Ale, jak sam mówi: "smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba, zwłaszcza jeśli ma się na imię Jerzy“. Smoczej metafory Jerzy Stuhr używa do refleksji o swoim życiu. Ze smokami miał do czynienia nierzadko, a z tym najgroźniejszym - chorobą - postanowił walczyć bez pardonu.
 • Pani Kebab, Kamila Czul

  Pani Kebab, Kamila Czul

  Michał Witkowski tak rekomenduje tę książkę: „Zapamiętajcie to nazwisko. To nowa gwiazda, która wjeżdża na literackie salony z siłą łączącą Michała Witkowskiego i Dorotę Masłowską“. Bo faktycznie jest to wyjątkowy debiut. Autorka znalazła swój własny, niepowtarzalny język do opisu życia polskich emigrantów w Anglii. I śmieszno, i straszno…
 • Luz. I tak nie będę idealna

  Luz. I tak nie będę idealna

  "Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna". "Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej".
 • "Black metal: Kult wiecznie żywy - Tom I" w polskim przekładzie

  "Black metal: Kult wiecznie żywy - Tom I" w polskim przekładzie

  Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników black metalu. Dobiegają końca prace nad polskim tłumaczeniem kolejnej książki Dayala Pattersona.
 • Guns N' Roses: Witajcie w rock'n'rollowej dżungli

  Guns N' Roses: Witajcie w rock'n'rollowej dżungli

  Prawie 30 lat temu, w lipcu 1987 r. światem rocka wstrząsnęła premiera płyty "Appetite for Destruction" grupy Guns N' Roses. To do tej pory najlepiej sprzedający się debiut w USA. Przed zbliżającym się koncertem formacji w Polsce prezentujemy fragment najnowszej biografii "Guns N'Roses: Ostatni giganci z rockowej dżungli" autorstwa Micka Walla.
 • "Nazywam się Cukinia"

  "Nazywam się Cukinia"

  „Od kiedy byłem mały, chciałem zabić niebo” - tak zaczyna swą opowieść jej główny bohater i zarazem narrator, dziewięcioletni Ikar, zwany Cukinią, który po dramatycznych przeżyciach trafia do domu dziecka.
 • Martin Stankiewicz: W jaki sposób śmieszek został youtuberem?

  Martin Stankiewicz: W jaki sposób śmieszek został youtuberem?

  Co się dzieje w, gdy jeden z najpopularniejszych śmieszków polskiego internetu wyląduje na kozetce u przenikliwego teraupety? O tym traktuje nietypowa autobiografia Martina Stankiewicza zatytułowana "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera", która 9 listopada trafi do księgarń. Już teraz możecie zapoznać się z jej fragmentem.
 • Neymar. Czarodziej futbolu - biografia nie tylko dla najmłodszych

  Neymar. Czarodziej futbolu - biografia nie tylko dla najmłodszych

  "Nie ma drugiego takiego piłkarza jak Neymar. Jest niepowtarzalny. Gdy się go raz zobaczy na boisku, już nie można zapomnieć. Wygląda, jakby urodził się z piłką przy nodze. Drybling, szybkość, fantazja..." - tak o Neymarze pisze Dariusz Tuzimek, autor najnowszej biografii piłkarza, która ukazała się na rynku 28 września.
 • Premiera książki "Black Metal - Ewolucja kultu"

  Premiera książki "Black Metal - Ewolucja kultu"

  Poznaliśmy datę premiery długo oczekiwanej, polskiej edycji książki "Black Metal - Ewolucja kultu".
 • Najbystrzejsze dzieciaki na świecie

  Najbystrzejsze dzieciaki na świecie

  Trójka dzieci. Trzy państwa. Trzy systemy edukacji. I eksperyment, pokazujący trzy historie edukacyjnego sukcesu. Jakie wnioski z tego doświadczenia powinna wyciągnąć Polska?

Zdjęcia - Książka (0)

 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie

Filmy - Książka (63)

 • Zygmunt Miłoszewski o swojej nowej powieści: Nie ma trupa, ale jest tajemnica

  Zygmunt Miłoszewski to pisarz znany głównie ze swoich kryminałów. W tym roku ukazała się jego powieść o tytule "Jak zawsze", która z kryminałem ma niewiele wspólnego. Dlaczego tym razem zdecydował się na inny gatunek? W "Dzień Dobry TVN" pisarz opowiedział o swojej najnowszej książce i historii, którą w niej opowiada. Czego czytelnicy mogą się po niej spodziewać? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Witold Gadowski o książce Tomasza Piątka

  Publicysta Witold Gadowski najnowszy komentarz poświęca Tomaszowi Piątkowi i nowo wydanej książce autora pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Jak ocenia publikację? Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Witold Gadowski . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK.
 • Zupa grzybowa, żytnie podpłomyki i omlet, czyli polska kuchnia

  Anglicy nie znają dobrze naszych specjałów, dlatego Zuza Zak – Polka, która mieszka w Wielkiej Brytanii już ponad 30 lat, postanowiła napisać dla nich książkę kucharską z przepisami kuchni polskiej. W "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o swojej publikacji i pasji do gotowania. Przygotowała również swoje ulubione dania: zupę grzybową z chrupiącym makaronem, omlet z duszonymi owocami i żytnie podpłomyki. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nowa część sagi „Millenium”. O czym będzie kolejna książka Davida Lagercrantza?

  Po nagłej śmierci Stiega Larssona fani jego "Millenium" myśleli, że to koniec słynnej serii. Za sprawą dziennikarza i pisarza Davida Lagercrantza Mikael Blomkvist powrócił w książce "Co nas nie zabije". Lada moment ukaże się kolejna część jego losów. Z pisarzem w programie "Dzień Dobry Wakacje" rozmawiała Ula Chincz. (Dzień Dobry TVN/x-news)