ksiądz

Artykuły - Ksiądz (832)

 • Pensylwania: Ksiądz płacił ubogim chłopcom za seks

  Pensylwania: Ksiądz płacił ubogim chłopcom za seks

  ​Ksiądz Joe Maurizio junior ze stanu Pensylwania został doprowadzony na przesłuchanie w związku z oskarżeniem o molestowanie seksualne dzieci oraz posiadanie materiałów pornograficznych. Śledczy twierdzą, że ksiądz miał wykorzystywać młodych chłopców z ubogich rodzin podczas misji w krajach Ameryki Środkowej.
 • Ukraina: Strzelanina w pobliżu siedziby SBU w Doniecku

  Ukraina: Strzelanina w pobliżu siedziby SBU w Doniecku

  W Doniecku na wschodzie Ukrainy, w okolicy zajętej przez prorosyjskich separatystów siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), trwa strzelanina - poinformował mer miasta Ołeksandr Łukjanczenko.
 • Polski ksiądz porwany w Doniecku. Oświadczenie MSZ

  Polski ksiądz porwany w Doniecku. Oświadczenie MSZ

  Polska służba konsularna od wtorku interweniuje w sprawie uwolnienia polskiego księdza Pawła Witka, porwanego przez prorosyjskich separatystów w Doniecku - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski.
 • Polski ksiądz porwany w Doniecku

  Polski ksiądz porwany w Doniecku

  Biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej Kościoła katolickiego na Ukrainie Marian Buczek potwierdził, że prorosyjscy separatyści porwali w Doniecku polskiego księdza Pawła Witka.
 • Nie żyje ksiądz profesor Jan Kracik

  Nie żyje ksiądz profesor Jan Kracik

  W Krakowie zmarł w czwartek ks. prof. Jan Kracik, historyk Kościoła, wieloletni pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i publicysta. O jego śmierci poinformowały archidiecezja krakowska i uniwersytet.
 • Ksiądz z Kcyni rapuje dla bierzmowanych uczniów

  Ksiądz z Kcyni rapuje dla bierzmowanych uczniów

  Ks. Marek Januchowski z parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Kcyni zrobił niespodziankę uczestnikom sakramentu bierzmowania.
 • Krytykują śpiewającego księdza! "Gwiazdorski występ"

  Krytykują śpiewającego księdza! "Gwiazdorski występ"

  Ray Kelly, robiący furorę śpiewający ksiądz z Irlandii Północnej, został skrytykowany przez niektóre środowiska katolickie.
 • Śpiewający ksiądz: To fenomen

  Śpiewający ksiądz: To fenomen

  Wideo z księdzem Rayem Kellym śpiewającym przeróbkę "Hallelujah" Leonarda Cohena na ślubie błyskawicznie stało się internetowym hitem. Okazuje się, że to nie pierwszy taki występ irlandzkiego kapłana.

Filmy - Ksiądz (9)

 • Katoliku! Ksiądz sprawdzi czy byłeś na mszy

  Technologia w służbie kościołowi. Od kilku miesięcy księża mogą zainstalować na swoich smartfonach aplikację, dzięki której sprawdzą czy w niedzielę byliśmy obecni w kościele. Nowa moda jeszcze nie przywędrowała do Polski, ale to tylko kwestia czasu.
 • Ksiądz-raper robi furorę w internecie!

  Ksiądz Jakub Bartczak z parafii św. Elżbiety we Wrocławiu wydał swoją płytę. Hip-hopowy krążek "Powołanie" jest promowany utworem "Wolność", którym duchowny zyskał sobie wielu sympatyków. Pomysłowość i talent księdza-rapera podziwiają w sieci nawet niewierzący. "W momencie kiedy stwierdziłem, że kościół katolicki umiera w Polsce przez swoją stagnację to w końcu ktoś ruszył z formą przekazu do przodu" - to jeden z komentarzy internautów (pisownia oryginalna). /ks. Jakub Bartczak/x-news/