ksiądz

Artykuły - Ksiądz (834)

Filmy - Ksiądz (15)

 • Ksiądz, który w wolnych chwilach wyciska na siłowni

  Ks. Krzysztof Faron to trójboista siłowy. Jak pasja pomaga mu w pełnieniu posługi kapłańskiej? Kiedy znajduje czas na ćwiczenia? - Treningi wykonuję po wszystkich obowiązkach, które mam do spełnienia - powiedział w "Dzień Dobry TVN". - Moim celem jest to, żeby poprzez sport przybliżać do Pana Boga - dodał. (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Ksiądz Grzegorz Kurp o celibacie i toczącej się dyskusji na temat jego zniesienia

  Papież otrzymał niedawno oficjalną prośbę, by zezwolić żonatym mężczyznom przebywającym na misjach w rejonie Amazonki, pełnić obowiązki dotychczas zarezerwowane dla przestrzegających celibatu księży. Prośba ta rozpoczęła dyskusje na temat istoty celibatu w środowisku kościelnym. O tej sytuacji opowiedział w "Dzień Dobry TVN" rzecznik prasowy Warszawskich Pallotynów ks. Grzegorz Kurp. Czy jego zdaniem duchowni katoliccy chcą zniesienia celibatu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przygotować się do wizyty księdza?

  Jak przygotować się do wizyty księdza? Wątpliwości Polaków rozwiewa ks. Przemysław Krawiec, pallotyn. Jak twierdzi, jest to przede wszystkim spotkanie między duszpasterzem a parafianami po to, by lepiej się poznać i stworzyć nić komunikacji. Czy ksiądz robi notatkę ze spotkania? Ile pieniędzy włożyć do koperty? W jaki sposób ją wręczyć oraz co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy przyjąć księdza? Posłuchajcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Najłatwiejszym rozwiązaniem byłaby zemsta i gniew"

  W biurze prasowym ŚDM został zwołany nadzwyczajny briefing poświęcony zamachowi we Francji, podczas którego życie stracił ksiądz. Sprawę skomentował Sekretarz Generalny Episkopatu Francji Olivier Ribadeau Dumas.