krew

Artykuły - Krew (694)

Filmy - Krew (25)

 • Kiedy krew ratuje życie?

  Kto może oddać krew i ile można jej oddać jednorazowo? Wyjaśniła to dr Joanna Wojewoda z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. St. chor. Jacek Schmidt to żołnierz i rekordzista Polski w oddawaniu krwi. Kiedy pierwszy raz to zrobił? Muzyk, który miał transfuzję krwi - Mateusz Krautwurst - opowiedział o tym, co uratowało jego życie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W jaki sposób złowić piranie

  Sposób ciekawy i skuteczny, aczkolwiek lepiej nie zadzierać z tymi rybami.
 • Niezastąpiona krew. Nigdy za wiele

  Wypadki, katastrofy, operacje we wszystkich tych sytuacjach do ratowania życia potrzebna jest krew. Jej nie można niczym zastąpić. Dlatego tak ważne jest, aby ją oddawać. - Krew jest materiałem, który jest nam niezbędny do życia na co dzień. W razie utraty, któregoś ze składników krwi nie możemy go zastąpić niczym innym. Dlatego tak istotne jest żebyśmy cały czas pamiętali o tym, że powinniśmy krew oddawać – mówi Jolanta Antoniewicz-Papis, dyrektor Narodowego Centrum Krwi. We wtorek 22 września w Warszawie odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi. W Warszawie krew będzie można oddawać w godz. 9.00 – 15.00, w ambulansie, który zatrzyma się pod Centralą Banku, przy ul. Puławskiej 15.
 • Aśka szyny zawija . Ukryty Polski . Misheard lyrics .

  Filmik to produkcja typu Misheard Lyrics ( Np. Ala nie wali mu ...).Po minięciu złotej ery Misheardów jaką był rok 2010 coś się cicho zrobiło w polskim necie,a jak już to tylko mixy fragmentów.Mam nadzieje ,że ten filmik to zmieni.