krew

Artykuły - Krew (700)

Filmy - Krew (14)

 • Czy ten „krwiożerczy” królik naprawdę jest taki straszny?

  Pigi to miniaturowy królik, który z pewnością potrafi skraść niejedno serce. Jego właściciel twierdzi jednak, że podczas jedzenia truskawek i malin jego pupil wygląda niczym bohater horroru. Czy faktycznie „krwiożerczy” futrzak jest taki straszny? UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Kiedy krew ratuje życie?

  Kto może oddać krew i ile można jej oddać jednorazowo? Wyjaśniła to dr Joanna Wojewoda z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. St. chor. Jacek Schmidt to żołnierz i rekordzista Polski w oddawaniu krwi. Kiedy pierwszy raz to zrobił? Muzyk, który miał transfuzję krwi - Mateusz Krautwurst - opowiedział o tym, co uratowało jego życie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Niezastąpiona krew. Nigdy za wiele

  Wypadki, katastrofy, operacje we wszystkich tych sytuacjach do ratowania życia potrzebna jest krew. Jej nie można niczym zastąpić. Dlatego tak ważne jest, aby ją oddawać. - Krew jest materiałem, który jest nam niezbędny do życia na co dzień. W razie utraty, któregoś ze składników krwi nie możemy go zastąpić niczym innym. Dlatego tak istotne jest żebyśmy cały czas pamiętali o tym, że powinniśmy krew oddawać – mówi Jolanta Antoniewicz-Papis, dyrektor Narodowego Centrum Krwi. We wtorek 22 września w Warszawie odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi. W Warszawie krew będzie można oddawać w godz. 9.00 – 15.00, w ambulansie, który zatrzyma się pod Centralą Banku, przy ul. Puławskiej 15.
 • Krew, skóra i piuska. Relikwie na mszy kanonizacyjnej

  Podczas mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII oddano cześć relikwiom obu papieży. Krew Jana Pawła II i fragment skóry Jana XXIII pobrany podczas ekshumacji w związku z beatyfikacją tego papieża w 2000 r. były wcześniej wystawione w kaplicy rzymskiego Szpitala Dzieciątka Jezus. W tych dniach uwagę mieszkańców Rzymu i licznie przybyłych do Wiecznego Miasta pielgrzymów przyciągała też stara warszawa – pierwszy i jedyny samochód, który należał do papieża Polaka.