Kraków

Synonimy:
krakow, Krakowie Kraków
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kraków (8132)

 • Najpopularniejsze miejsca na mieszkaniowej mapie Krakowa

  Najpopularniejsze miejsca na mieszkaniowej mapie Krakowa

  Sprawdziliśmy najczęściej wyszukiwane krakowskie lokalizacje w serwisie Otodom.pl przez klientów poszukujących mieszkań w grodzie Kraka. Pierwsza pozycja przypadła, co jest sporym zaskoczeniem, Nowej Hucie, tuż za nią uplasowało się Stare Miasto.
 • Polska - Włochy 1-2 w meczu kontrolnym reprezentacji do lat 21

  Polska - Włochy 1-2 w meczu kontrolnym reprezentacji do lat 21

  Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z rówieśnikami z Włoch 1-2 w meczu kontrolnym przed czerwcowymi młodzieżowymi mistrzostwami Europy. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w drugiej "Biało-czerwoni" wyraźnie spuścili z tonu i w kuriozalnych okolicznościach, przez gapiostwo stracili gola na 1-2.
 • Jarosław Kaczyński został znieważony? Zawiadomienie ws. okrzyków pod Wawelem

  Jarosław Kaczyński został znieważony? Zawiadomienie ws. okrzyków pod Wawelem

  ​Do krakowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o znieważeniu Jarosława Kaczyńskiego pod Wawelem 18 marca. Prokurator podejmie decyzję o dalszym biegu sprawy - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.
 • CBA w Zarządzie Budynków Komunalnych

  Funkcjonariusze CBA weszli do Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Związane jest to z piątkowym artykułem w "Dzienniku Polskim"; napisano w nim o grupie lokalnych przedsiębiorców, którzy - według autorów - przejmują kontrolę nad gminnymi lokalami.
 • Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej dla regionu. Wskazują m.in. na problemy związane z brakiem obowiązku korzystania z istniejących sieci ciepłowniczych czy potrzebę wsparcia, aby z niskoemisyjnych źródeł ciepła mogli korzystać ubożsi mieszkańcy.
 • Inwestycje w kamienice coraz popularniejsze

  Inwestycje w kamienice coraz popularniejsze

  Inwestycje w kamienice, zwłaszcza położone w ścisłych centrach miast, przy głównych, reprezentacyjnych ulicach stają się coraz popularniejsze. Ze względu na położenie nadają się na wynajem czy przestrzenie komercyjne.
 • Kraków: Coraz więcej osób w maskach antysmogowych

  Kraków: Coraz więcej osób w maskach antysmogowych

  Mimo zniesienia alarmu smogowego dla Krakowa nad miastem wciąż unosi się smog. Coraz więcej krakowian nosi maseczki na twarzy. Zgodnie z prognozami, w najbliższych dniach jakość powietrza w mieście wciąż będzie bardzo zła.
 • Alarm smogowy najwyższego stopnia

  Alarm smogowy najwyższego stopnia

  Stężenia pyłów zawieszonych przekroczyły w Krakowie progi alarmowe. Na pięciu stacjach pomiarowych średniodobowe stężenie pyłu PM10 przekroczyło graniczną wartość 300 ug/m3. W Małopolsce trwają ferie szkolne, ale zaleca się wszystkim pozostanie w domach.
 • W Krakowie zlikwidowano w 2016 roku 4,2 tys. pieców i kotłów węglowych

  W Krakowie zlikwidowano w 2016 roku 4,2 tys. pieców i kotłów węglowych

  4 tys. 200 pieców i kotłów węglowych zlikwidowali mieszkańcy Krakowa w zeszłym roku, dzięki 63 mln zł udzielonym w formie dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji - poinformowało w piątek biuro prasowe Urzędu Miasta.
 • Wybitny specjalista przyjechał do Krakowa. Pod Wawelem powstanie silny ośrodek urologii dziecięcej?

  Wybitny specjalista przyjechał do Krakowa. Pod Wawelem powstanie silny ośrodek urologii dziecięcej?

  Jeden z najbardziej cenionych urologów dziecięcych prof. dr Tom P. V. M. de Jong z Holandii odwiedził Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. To może być początek budowy ważnego ośrodka urologii dziecięcej w Europie.

Zdjęcia - Kraków (0)

 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny

Filmy - Kraków (152)

 • Nie poznacie Szkieletora i okolicy

  Budowa właśnie się zaczyna i potrwa do końca grudnia 2019 r. Pierwszy oddany zostanie hotel Radisson Red (do końca lipca 2018 r.). W pobliżu starego centrum Krakowa powstanie kwartał nowoczesnej zabudowy, diametralnie odmieni się legendarny Szkieletor. Unity Centre to największe w Krakowie, wielofunkcyjne centrum biznesowe złożone z pięciu budynków o śródmiejskim charakterze, mieszanej funkcji i zróżnicowanej skali zabudowy. Całość zajmuje kwartał tuż przy rondzie Mogilskim. Powiązane jest komunikacyjnie z Dworcem Głównym, dzielnicą administracyjną, a także pobliskim Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Osiedlem Oficerskim. cztery nowoczesne biurowce, w tym najwyższy w Krakowie Unity Tower (dawny Szkieletor), oraz luksusowy apartamentowiec, z podziemnymi parkingami spina ogólnodostępny plac Unity Square. To propozycja dla tych, którzy nie uznają kompromisów i zawsze są w centrum wydarzeń, informacji, zainteresowania i biznesu.
 • Młody rosjanin na krakowskiej kładce

  Postanowił pochodzić po kładce Bernatka bez zabezpieczeń. Z jakim efektem?
 • 21-latek zginął od ciosów nożem, bo napastnik go z kimś pomylił. Zatrzymano trzy osoby

  21-letni mężczyzna zmarł po dźgnięciu nożem w Krakowie. W związku ze sprawą, policja zatrzymała trzy osoby, w tym domniemanego sprawcę. 38-latek miał tłumaczyć policji, że zaatakował mężczyznę, bo myślał, że ten wcześniej go uderzył. Policja powołując się na dotychczasowe ustalenia twierdzi, że 21-latek był przypadkową ofiarą. Pozostałe dwie zatrzymane osoby są podejrzane o pomoc w tuszowaniu zabójstwa. - Sprawca przemieszczał się, był w różnych miejscach. W tych miejscach kolejne dwie osoby zatrzymane prawdopodobnie pomagały sprawcy zacierać ślady. Badamy ich wiązek ze sprawą – powiedział Sebastian Gleń z policji w Krakowie. (TVN24/X-news)
 • Dramatyczne dane o polskim powietrzu. "Łamiemy prawo unijne, zwłaszcza w sezonie zimowym"

  Europejska Agencja Środowiska alarmuje - tak brudnego powietrza jak Polska nie ma prawie nikt na Starym Kontynencie. Najnowszy raport pokazuje, że w naszym kraju występuje największe zagrożenie szkodliwym benzopirenem, czyli węglowodorem aromatycznym, który jest produktem spalania i powoduje raka. Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego skomentował wyniki ostatniego raportu Europejskiej Agencji Środowiska. - Jeśli chodzi o dopuszczalne stężenia, w Polsce są takie same jak gdzie indziej, tylko my po prostu łamiemy to prawo unijne, inne kraje mnie albo wcale. Zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy Polacy grzeją się za pomocą paliw stałych, ta jakość powietrza zdecydowanie się pogarsza. W skali całego kraju piece są tutaj dominującym źródłem zanieczyszczeń - powiedział. (TVN24/X-news)