Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (922)

 • Bez podwyżki abonamentu rtv w 2017 roku

  Bez podwyżki abonamentu rtv w 2017 roku

  Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, od 1 stycznia 2017 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie. Opłata nie ulega zmianie w stosunku do roku 2016. Co istotne, płacąc abonament za cały rok z góry, uzyskuje się 10 proc. rabatu. Aby uzyskać rabat, opłatę należy wnieść do 25 stycznia 2017 roku.
 • Przewodniczący KRRiT: Nie jestem zwolennikiem przykręcania śruby w internecie

  Przewodniczący KRRiT: Nie jestem zwolennikiem przykręcania śruby w internecie

  Na forum UE trwają prace nad nową dyrektywą audiowizualną, która w większym stopniu będzie dotyczyć platform internetowych. Nie jestem zwolennikiem przykręcania śruby w internecie, wolność powinna być domeną tego medium - uważa Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zmiany zachodzące na rynku niewątpliwie wymuszą jednak zmiany w funkcjonowaniu i zadaniach stojących przed KRRiT.
 • 50 tysięcy złotych kary za reklamę piwa w Polo TV

  50 tysięcy złotych kary za reklamę piwa w Polo TV

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nałożyła na spółkę Lemon Records, nadawcę programu Polo TV, karę w wysokości 50 000 zł za wielokrotne emisje reklam piwa w porze chronionej. Jak poinformowała Krajowa Rada, przy ocenie zakresu i stopnia szkodliwości naruszenia uwzględniono fakt, że promocja napoju alkoholowego w czasie chronionym miała miejsce w kanale nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej, a więc bezpłatnie dostępnym na terenie całego kraju.
 • Kołodziejski dla "Dziennika Gazety Prawnej": Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji

  Kołodziejski dla "Dziennika Gazety Prawnej": Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji

  - Nie wybieramy prezesa TVP, ale nadal kontrolujemy spółkę. Dzięki nowelizacji ustawy medialnej będziemy mogli powiedzieć: ta złotówka nie poszła na pyskówkę - uważa Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT. Kierował też urzędem w latach 2007-2010.
 • Przewodniczący KRRiTV: Najwyższy czas uregulować kwestię abonamentu

  Przewodniczący KRRiTV: Najwyższy czas uregulować kwestię abonamentu

  Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski powiedział, że najwyższy czas na uzdrowienie kwestii abonamentu.
 • Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne.
 • Przewodniczący KRRiT o abonamencie

  Przewodniczący KRRiT o abonamencie

  Chociaż niemal wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce posiadają odbiorniki radiowe i telewizyjne, abonament terminowo płaci zaledwie 10 procent z nich. To jeden z najgorszych wyników w Europie - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.
 • Występ Jana Pietrzaka w TVP Kultura na cenzurowanym

  Występ Jana Pietrzaka w TVP Kultura na cenzurowanym

  Posłowie PO złożyli skargę do KRRiT ws. występu satyryka Jana Pietrzaka, który wyemitowała TVP Kultura. - Skandaliczny język, którym posługiwał się Pietrzak, nie mieści się w pojęciu misji publicznej - mówili w środę Krzysztof Brejza i Zbigniew Konwiński.
 • TV Puls ukarana za zbyt wczesną emisję filmu "Savages: ponad bezprawiem"

  TV Puls ukarana za zbyt wczesną emisję filmu "Savages: ponad bezprawiem"

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TV Puls karę w wysokości 50 tys. złotych za błędne zakwalifikowanie filmu "Savages: ponad bezprawiem" do kategorii wiekowej od 16 lat.
 • Kandydaci do KRRiT: 2 z PiS, 1 z PO

  Kandydaci do KRRiT: 2 z PiS, 1 z PO

  Sejmowa komisja kultury do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zarekomendowała kandydatury zgłoszonych przez klub PiS: Witolda Kołodziejskiego i Elżbiety Więcławskiej-Sauk oraz wskazanego przez PO Jędrzeja Skrzypczaka.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.