Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (910)

 • 30 tysięcy złotych kary dla TV Trwam

  30 tysięcy złotych kary dla TV Trwam

  3 czerwca 2015 roku przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jan Dworak, nałożył na Fundację Lux Veritatis, nadawcę TV Trwam, karę w wysokości 30 000 zł w związku z nadaniem treści o charakterze ukrytego przekazu handlowego.
 • Seniorzy nie zapłacą abonamentu rtv?

  Seniorzy nie zapłacą abonamentu rtv?

  Rząd zajmie się dziś senackim projektem nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (druk nr 3363). To zaś oznacza, że nowe przepisy mają szanse wejść w życie jeszcze w tym roku.
 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.
 • Prezydent to pierwszy kadrowy i dowódca. Kto zastąpi Marka Belkę na stanowisku prezesa NBP?

  Prezydent to pierwszy kadrowy i dowódca. Kto zastąpi Marka Belkę na stanowisku prezesa NBP?

  Prezydent ma spory wpływ na gospodarkę. Wybiera kandydata na prezesa NBP i trzech członków RPP. Ale na finansowych personaliach się nie kończy.
 • MUX 8 ruszy w połowie 2016 roku?

  MUX 8 ruszy w połowie 2016 roku?

  Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) prowadzą działania zmierzające do uruchomienia ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Do 29 kwietnia br. można składać oferty w konkursie UKE na operatora MUX 8. KRRiT przeprowadza natomiast konsultacje, w wyniku których regulator chce dowiedzieć się, jakie kanały mają pojawić się w tym multipleksie. A kiedy właściwie MUX 8 zostanie uruchomiony?
 • Spór o darmowe kanały: Zamiast siedmiu, telewizje kablowe dostaną tylko dwa

  Spór o darmowe kanały: Zamiast siedmiu, telewizje kablowe dostaną tylko dwa

  Zamiast siedmiu kanałów, do których dziś klienci kablówek mają zagwarantowany dostęp, będą tylko dwa: TVP 1 oraz TVP 2.
 • Rosyjska propaganda w Polsce jest... niezagrożona

  Rosyjska propaganda w Polsce jest... niezagrożona

  Zdaniem przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, ograniczenie nadawania podwarszawskiej rozgłośni Radia Hobby, która emituje materiały rosyjskiej rozgłośni państwowej, mogłoby być uznane za formę ograniczania debaty publicznej.
 • KRRiT: Kara za przekroczenie limitu reklam w TV4 i TV6

  KRRiT: Kara za przekroczenie limitu reklam w TV4 i TV6

  Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) 23 lutego 2015 roku nałożył na Telewizję Polsat (należącą do Cyfrowego Polsatu), nadawcę programów TV4 i TV6, dwie kary - każdą w wysokości 15 000 zł. Nadawca przekroczył ustawowy limit czasu reklam. Przeprowadzona przez KRRiT analiza programów TV4 i TV6 emitowanych w dniach 28-30 marca 2014 roku wykazała naruszenie art. 16 ust. 3 ustawy o radiofonii i telewizji, czyli przekroczenie czasu emisji reklam. Zgodnie z ustawą o rtv, reklamy i telesprzedaż nie mogą zajmować więcej niż 12 minut w ciągu godziny zegarowej.
 • KRRiT przyznała koncesje 6 kanałom

  KRRiT przyznała koncesje 6 kanałom

  Pod koniec ubiegłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała kilku podmiotom koncesje na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programów telewizyjnych. Otrzymały je takie stacje jak: Program Lokalny Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, Regionalna Telewizja Gorlicka (RTVG), TV Morąg, STK Pruszków, E-cho TV i Telewizja Bolesławiec. Koncesje przyznawane są na 10 lat.
 • Abonament rtv: Oddzielna umowa na samochód, oddzielna na radio

  Abonament rtv: Oddzielna umowa na samochód, oddzielna na radio

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że przedsiębiorca oferujący pojazdy zastępcze musi odprowadzać opłatę abonamentową od znajdujących się w nich radioodbiorników.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.