Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (912)

 • KRRiT sprawdza, czy Radio Maryja znieważyło Bronisława Komorowskiego

  KRRiT sprawdza, czy Radio Maryja znieważyło Bronisława Komorowskiego

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kilkakrotnie już karała Radio Maryja grzywnami za ukrytą reklamę. Teraz sprawa jest poważniejsza - z anteny padały bardzo ostre określenia prezydenta Bronisława Komorowskiego, co jest szokujące w katolickim radiu.
 • Awantura na szczycie. Cios Rady w Telewizję Polską?

  Awantura na szczycie. Cios Rady w Telewizję Polską?

  KRRiT, która we wtorek powołała nowego prezesa TVP, a odrzuciła kandydatów na dwóch członków zarządu, negatywnie ocenia przebieg konkursu na zarząd TVP. Wytyka Radzie Nadzorczej TVP, że utrudniała jej dostęp do dokumentów konkursowych i sugeruje jej rozważenie liczebności zarządu TVP.
 • Kto pokieruje mediami publicznymi?

  Kto pokieruje mediami publicznymi?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zatwierdziła nowe kierownictwa mediów publicznych. Prezesem Polskiego Radia pozostaje Andrzej Siezieniewski.
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji : Daszczyński prezesem Telewizji Polskiej; Zalewski i Rola odrzuceni

  Jak poinformował Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, rada zdecydowała o powołaniu Janusza Daszczyńskiego na stanowisko prezesa TVP oraz o odrzuceniu kandydatur Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli na członków zarządu TVP.
 • KRRiT: Nowy system abonamentu rtv gotowy!

  KRRiT: Nowy system abonamentu rtv gotowy!

  Wszystkie kluby parlamentarne z wyjątkiem PiS, zapowiedziały poparcie uchwały o przyjęcie sprawozdania KRRiT za 2014 r. Podczas debaty w Sejmie najwięcej kontrowersji wzbudził nowy system finansowania mediów publicznych oraz system ściągania abonamentu rtv. Według założeń nowego systemu finansowania mediów publicznych, za pobór abonamentu będą odpowiadać służby Ministerstwa Finansów.
 • 30 tysięcy złotych kary dla TV Trwam

  30 tysięcy złotych kary dla TV Trwam

  3 czerwca 2015 roku przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jan Dworak, nałożył na Fundację Lux Veritatis, nadawcę TV Trwam, karę w wysokości 30 000 zł w związku z nadaniem treści o charakterze ukrytego przekazu handlowego.
 • Seniorzy nie zapłacą abonamentu rtv?

  Seniorzy nie zapłacą abonamentu rtv?

  Rząd zajmie się dziś senackim projektem nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (druk nr 3363). To zaś oznacza, że nowe przepisy mają szanse wejść w życie jeszcze w tym roku.
 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.
 • Prezydent to pierwszy kadrowy i dowódca. Kto zastąpi Marka Belkę na stanowisku prezesa NBP?

  Prezydent to pierwszy kadrowy i dowódca. Kto zastąpi Marka Belkę na stanowisku prezesa NBP?

  Prezydent ma spory wpływ na gospodarkę. Wybiera kandydata na prezesa NBP i trzech członków RPP. Ale na finansowych personaliach się nie kończy.
 • MUX 8 ruszy w połowie 2016 roku?

  MUX 8 ruszy w połowie 2016 roku?

  Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) prowadzą działania zmierzające do uruchomienia ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Do 29 kwietnia br. można składać oferty w konkursie UKE na operatora MUX 8. KRRiT przeprowadza natomiast konsultacje, w wyniku których regulator chce dowiedzieć się, jakie kanały mają pojawić się w tym multipleksie. A kiedy właściwie MUX 8 zostanie uruchomiony?

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.