Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (790)

 • Rosyjska propaganda w Polsce jest... niezagrożona

  Rosyjska propaganda w Polsce jest... niezagrożona

  Zdaniem przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, ograniczenie nadawania podwarszawskiej rozgłośni Radia Hobby, która emituje materiały rosyjskiej rozgłośni państwowej, mogłoby być uznane za formę ograniczania debaty publicznej.
 • KRRiT: Kara za przekroczenie limitu reklam w TV4 i TV6

  KRRiT: Kara za przekroczenie limitu reklam w TV4 i TV6

  Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) 23 lutego 2015 roku nałożył na Telewizję Polsat (należącą do Cyfrowego Polsatu), nadawcę programów TV4 i TV6, dwie kary - każdą w wysokości 15 000 zł. Nadawca przekroczył ustawowy limit czasu reklam. Przeprowadzona przez KRRiT analiza programów TV4 i TV6 emitowanych w dniach 28-30 marca 2014 roku wykazała naruszenie art. 16 ust. 3 ustawy o radiofonii i telewizji, czyli przekroczenie czasu emisji reklam. Zgodnie z ustawą o rtv, reklamy i telesprzedaż nie mogą zajmować więcej niż 12 minut w ciągu godziny zegarowej.
 • KRRiT przyznała koncesje 6 kanałom

  KRRiT przyznała koncesje 6 kanałom

  Pod koniec ubiegłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała kilku podmiotom koncesje na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programów telewizyjnych. Otrzymały je takie stacje jak: Program Lokalny Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, Regionalna Telewizja Gorlicka (RTVG), TV Morąg, STK Pruszków, E-cho TV i Telewizja Bolesławiec. Koncesje przyznawane są na 10 lat.
 • Abonament rtv: Oddzielna umowa na samochód, oddzielna na radio

  Abonament rtv: Oddzielna umowa na samochód, oddzielna na radio

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że przedsiębiorca oferujący pojazdy zastępcze musi odprowadzać opłatę abonamentową od znajdujących się w nich radioodbiorników.
 • Medioznawca: Ostrożnie z poszerzaniem listy ważnych wydarzeń sportowych

  Medioznawca: Ostrożnie z poszerzaniem listy ważnych wydarzeń sportowych

  Medioznawca Łukasz Szurmiński za słuszną uważa decyzję KRRiT o włączeniu nowych punktów do listy ważnych wydarzeń sportowych transmitowanych bezpłatnie w ogólnopolskiej telewizji. - Ostrożnie jednak podchodziłbym do jej dalszego poszerzania - zaznaczył.
 • Koniec z kodowaniem meczów polskich siatkarzy i nie tylko

  Koniec z kodowaniem meczów polskich siatkarzy i nie tylko

  Już nie tylko piłka nożna. Teraz także mecze siatkówki i innych popularnych dyscyplin z udziałem Polaków w ważnych imprezach nie będą mogły być pokazywane w kanałach kodowych lub niedostępnych dla wszystkich.
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję ws. MUX8

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję ws. MUX8

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w sprawie kolejnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja Polska otrzyma część zamiast, jak wcześniej planowano, całości MUX 8. Pozostałe kanały zostaną wyłonione w konkursie.
 • KRRiT: Radio Maryja ukryło przekaz handlowy

  KRRiT: Radio Maryja ukryło przekaz handlowy

  Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) 26 września 2014 roku nałożył na Warszawską Prowincję Redemptorystów, nadawcę Radia Maryja, karę w wysokości 13 000 zł w związku z naruszeniem art. 16c pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Skarga od radiosłuchacza dotyczyła zarzutu wyemitowania w audycji pt. "Głos z Krakowa" nadanej 16 października 2013 roku treści o charakterze ukrytego przekazu handlowego przez nadawcę społecznego.
 • KRRiT ukarała TVP za nadmierne lokowanie produktu

  KRRiT ukarała TVP za nadmierne lokowanie produktu

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nałożyła na Telewizję Polską kary w łącznej wysokości 100 000 zł za naruszenia przepisów regulujących rozpowszechnianie przekazów handlowych.
 • Gigantyczny apetyt KRRiT

  Gigantyczny apetyt KRRiT

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce stworzyć 61 nowych etatów. Na to potrzebne są znacznie większe niż teraz pieniądze.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.