Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (916)

 • KRRiT krytycznie o bezstronności przekazu w "Wiadomościach"

  KRRiT krytycznie o bezstronności przekazu w "Wiadomościach"

  Główny serwis informacyjny telewizyjnej Jedynki "Wiadomości" nie dopełnił ustawowych obowiązków związanych z zachowaniem pluralizmu, bezstronności i niezależności przekazu - wynika z analizy wykonanej na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
 • 5 nowych kanałów Telewizji Polsat. Co zaoferują?

  5 nowych kanałów Telewizji Polsat. Co zaoferują?

  Jeszcze w grudniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła decyzję o udzieleniu Telewizji Polsat koncesji na rozpowszechnianie drogą satelitarną kanałów Polsat X, Polsat Reality, Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu. Koncesje obowiązują od 7 marca 2016 roku przez 10 lat. Co zaoferują nowe kanały?
 • Czas na niekodowaną emisję TVP Sport!

  Czas na niekodowaną emisję TVP Sport!

  Niemcy mają dziecięcy Super RTL, a wiele na to wskazuje, że Polacy będą mieć uniwersalny Super Polsat. Tak się stanie, jeśli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przystanie na prośbę nadawcy, aby Polsat Sport News zastąpić właśnie kanałem Super Polsat - jak przystało na naziemną telewizję cyfrową - emitującym prawdopodobnie powtórki.
 • Krzysztof Luft: To czarny dzień w historii polskich mediów

  Krzysztof Luft: To czarny dzień w historii polskich mediów

  - To jest czarny dzień w historii polskich mediów, ostatniego 25-lecia. To jest coś niesłychanego - tak członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztof Luft skomentował przyjęcie przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PiS.
 • Oświadczenie KRRiT w związku z poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji

  Oświadczenie KRRiT w związku z poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje:
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji: Wszyscy powinni płacić 8,5 zł na media publiczne

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji: Wszyscy powinni płacić 8,5 zł na media publiczne

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rekomenduje wprowadzenie powszechnej daniny na rzecz mediów publicznych pobieranej jak podatek. Według KRRiT powinna ona wynosić miesięcznie ok. 8,5 zł dla osób fizycznych, 167 zł dla firm i 33 zł dla organizacji.
 • Abonament RTV jednak niższy w 2016 roku - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

  Abonament RTV jednak niższy w 2016 roku - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

  Abonament radiowo-telewizyjny w 2016 r. będzie niższy o 20 gr w stosunku do planów z czerwca i wyniesie 22,70 zł miesięcznie - zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Decyzję o obniżce KRRiT motywuje średniorocznym wskaźnikiem cen towarów i usług.
 • KRRiT: 25 tysięcy złotych kary dla właściciela Tele5

  KRRiT: 25 tysięcy złotych kary dla właściciela Tele5

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę w wysokości 25 tysięcy złotych na spółkę Mediasat, właściciela programu Tele5, za naruszenie przepisów dotyczących kwalifikowania audycji. Tele5 wyemitowała bowiem film zawierający liczne sceny przemocy w porze chronionej.
 • Abonament rtv: Mniejsza podwyżka w 2016 roku

  Abonament rtv: Mniejsza podwyżka w 2016 roku

  Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), dokonano zmian w planowanych wysokościach opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2016 roku. Według wcześniejszych ustaleń, opłata w 2016 roku miała wynosić 22,90 zł za jeden miesiąc, a ostatecznie wyniesie o 0,20 zł mniej.
 • Powstanie Rada Mediów Narodowych. Nowy abonament rtv wyniesie ok. 10 zł miesięcznie

  Powstanie Rada Mediów Narodowych. Nowy abonament rtv wyniesie ok. 10 zł miesięcznie

  Elżbieta Kruk, przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, powiedziała w radiowej Trójce, że władze mediów publicznych będą wybierane przez Radę Mediów Narodowych. Z kolei jak powiedział w Telewizji Republika Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych, Rada Mediów Narodowych będzie stworzona na wzór Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Poznaliśmy również wysokość nowego abonamentu rtv.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.