Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (922)

 • Występ Jana Pietrzaka w TVP Kultura na cenzurowanym

  Występ Jana Pietrzaka w TVP Kultura na cenzurowanym

  Posłowie PO złożyli skargę do KRRiT ws. występu satyryka Jana Pietrzaka, który wyemitowała TVP Kultura. - Skandaliczny język, którym posługiwał się Pietrzak, nie mieści się w pojęciu misji publicznej - mówili w środę Krzysztof Brejza i Zbigniew Konwiński.
 • TV Puls ukarana za zbyt wczesną emisję filmu "Savages: ponad bezprawiem"

  TV Puls ukarana za zbyt wczesną emisję filmu "Savages: ponad bezprawiem"

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TV Puls karę w wysokości 50 tys. złotych za błędne zakwalifikowanie filmu "Savages: ponad bezprawiem" do kategorii wiekowej od 16 lat.
 • Kandydaci do KRRiT: 2 z PiS, 1 z PO

  Kandydaci do KRRiT: 2 z PiS, 1 z PO

  Sejmowa komisja kultury do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zarekomendowała kandydatury zgłoszonych przez klub PiS: Witolda Kołodziejskiego i Elżbiety Więcławskiej-Sauk oraz wskazanego przez PO Jędrzeja Skrzypczaka.
 • KRRiT: Jeszcze mniej pieniędzy z abonamentu rtv

  KRRiT: Jeszcze mniej pieniędzy z abonamentu rtv

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na swoim ostatnim posiedzeniu przyjęła uchwałę w sprawie podziału środków abonamentowych na rok 2017. Z tej analizy wynika, że wpływy z abonamentu rtv będą dalej malały. Jako podstawę KRRiT przyjęła prognozę wpływów na rok 2017 w kwocie 635 mln zł (w 2013 r. przekazano 650 mln zł, w 2014 r. - 750 mln zł, w 2015 r. - 750 mln zł, prognoza na 2016 r. - 661 mln zł).
 • Powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa

  Powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa

  - Powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa, która będzie oceniać realizację rządowego programu mieszkaniowego - poinformował w czwartek podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST szef MIB Andrzej Adamczyk. KRM ma zostać powołana przez premier Beatę Szydło.
 • Komisja o projekcie "pomostowej" ustawy medialnej: KRRiT powinna liczyć pięciu członków

  Komisja o projekcie "pomostowej" ustawy medialnej: KRRiT powinna liczyć pięciu członków

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna - jak teraz - liczyć pięciu członków, a nie trzech, jak zaproponowano w pierwotnej wersji projektu ustawy o Radzie Mediów Narodowych - zdecydowała we wtorek sejmowa komisja kultury, która pracowała nad projektem. Teraz projekt trafi do drugiego czytania.
 • KRRiT: Bez podwyżek abonamentu rtv. Co ze składką?

  KRRiT: Bez podwyżek abonamentu rtv. Co ze składką?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) opublikowała rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2017 roku. Co ciekawe, nie przewidziano podwyżek w porównaniu z 2016 rokiem. Dodatkowo pamiętać należy, że trwają prace nad ustawą medialną wprowadzającą składkę audiowizualną, która docelowo ma zastąpić abonament rtv.
 • KRRiT krytycznie o bezstronności przekazu w "Wiadomościach"

  KRRiT krytycznie o bezstronności przekazu w "Wiadomościach"

  Główny serwis informacyjny telewizyjnej Jedynki "Wiadomości" nie dopełnił ustawowych obowiązków związanych z zachowaniem pluralizmu, bezstronności i niezależności przekazu - wynika z analizy wykonanej na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
 • 5 nowych kanałów Telewizji Polsat. Co zaoferują?

  5 nowych kanałów Telewizji Polsat. Co zaoferują?

  Jeszcze w grudniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła decyzję o udzieleniu Telewizji Polsat koncesji na rozpowszechnianie drogą satelitarną kanałów Polsat X, Polsat Reality, Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu. Koncesje obowiązują od 7 marca 2016 roku przez 10 lat. Co zaoferują nowe kanały?
 • Czas na niekodowaną emisję TVP Sport!

  Czas na niekodowaną emisję TVP Sport!

  Niemcy mają dziecięcy Super RTL, a wiele na to wskazuje, że Polacy będą mieć uniwersalny Super Polsat. Tak się stanie, jeśli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przystanie na prośbę nadawcy, aby Polsat Sport News zastąpić właśnie kanałem Super Polsat - jak przystało na naziemną telewizję cyfrową - emitującym prawdopodobnie powtórki.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.