koszty utrzymania

Artykuły - Koszty utrzymania (50)

 • Jedna piąta pensji na utrzymanie mieszkania

  Jedna piąta pensji na utrzymanie mieszkania

  Prąd, woda, czynsz etc. pochłaniają aż 20 proc. wydatków przeciętnego gospodarstwa. Wszystko dlatego, że w naszym kraju zarabia się tak nędznie.
 • Gdyby koszty utrzymania mieszkań nie rosły, mielibyśmy deflację

  Gdyby koszty utrzymania mieszkań nie rosły, mielibyśmy deflację

  Koszty utrzymania mieszkania były w czerwcu jednym z głównych motorów inflacji. W ciągu roku ta kategoria zdrożała o 1,6 proc. Co ciekawe, gdyby i w tym obszarze ceny nie rosły, mielibyśmy do czynienia z deflacją - wynika z szacunków Lion's Bank.
 • "Rzeczpospolita": Dziecko to przerażające koszty

  Ciężarne najbardziej boją się biedy i utraty pracy - informuje "Rzeczpospolita".
 • Koszty utrzymania mieszkania pozostają stabilne

  Koszty utrzymania mieszkania pozostają stabilne

  W październiku czteroosobowa rodzina wydała na utrzymanie mieszkania przeciętnie 873,1 złotych. To o 18 zł więcej niż w grudniu ubiegłego roku. Spory udział w tym wzroście miała "ustawa śmieciowa", która doprowadziła do podwyżki stawek za wywóz śmieci.
 • We wrześniu koszty utrzymania mieszkania wzrosły nieznacznie

  We wrześniu koszty utrzymania mieszkania wzrosły nieznacznie

  We wrześniu inflacja rosła głównie w związku z podwyżkami cen żywności. Najnowsze dane GUS potwierdziły też tezę o stabilizacji kosztów związanych z mieszkaniem. Te po sporych lipcowych podwyżkach stawek za wywóz śmieci pozostają od dwóch miesięcy stabilne.
 • Ile kosztuje praca tymczasowa?

  Ile kosztuje praca tymczasowa?

  Wyjeżdżając do pracy sezonowej możemy zarobić nawet kilka tysięcy euro miesięcznie. Bywa jednak, że obliczając nasze przyszłe zarobki, zapominamy o kosztach zakwaterowania, wyżywienia itd. Ile pochłaniają te koszty przy pracy tymczasowej w różnych europejskich krajach?
 • Już niedługo koszty utrzymania nieruchomości mogą wzrosnąć

  Już niedługo koszty utrzymania nieruchomości mogą wzrosnąć

  Pomimo spadku ogólnego wskaźnika inflacji, koszty utrzymania nieruchomości rosną z podobną dynamiką co przed miesiącem - wynika z danych GUS. Już w sierpniu możliwy jest jednak wzrost tej pozycji na skutek podwyżek opłat za wywóz śmieci.
 • Taki sam kredyt dla singla i dla pary

  Taki sam kredyt dla singla i dla pary

  Singiel może liczyć na kredyt w dokładnie takiej samej wysokości co małżeństwo lub para partnerów o identycznych łącznych zarobkach. I to mimo tego, że koszty utrzymania jednej osoby są przecież niższe niż wydatki dwójki.
 • Widać pierwsze efekty obniżek cen gazu - mniejsze koszty utrzymania domu

  Widać pierwsze efekty obniżek cen gazu - mniejsze koszty utrzymania domu

  Wydatki związane z utrzymanie mieszkania były w styczniu o 0,1 proc. mniejsze niż w grudniu. Spadek jest minimalny, ale miał miejsce po raz pierwszy od 17 miesięcy. To głównie zasługa obniżki cen gazu. W skali roku ceny utrzymania nieruchomości rosną, ale znacznie wolniej niż do tej pory.
 • Zakochanym trudniej u nas uzyskać kredyt

  Zakochanym trudniej u nas uzyskać kredyt

  Czy bycie w związku ma wpływ na możliwość uzyskania kredytu? Z danych zebranych przez Expandera wynika, że przy takich samych dochodach para dostanie mniejszy kredyt niż singiel. W skrajnych przypadkach dostępna kwota jest niższa o ponad 200 000 zł. Nie decyduje o tym jednak stan cywilny lecz matematyka. Im więcej osób tym wyższe koszty utrzymania, a więc mniej pieniędzy pozostaje na spłatę rat.

Filmy - Koszty utrzymania (1)