Kościół scjentologiczny

Artykuły - Kościół scjentologiczny (9)

 • Celebryci w szponach scjentologów

  Celebryci w szponach scjentologów

  Wspomnieniowa książka Jenny Miscavige "Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów" opowiada o życiu w sercu Kościoła scjentologicznego. Bratanica samego przywódcy Kościoła ujawnia wstydliwe tajemnice dotyczące organizacji, której członkiem jest m.in. Will Smith.
 • "The Master": Jest pierwszy zwiastun!

  "The Master": Jest pierwszy zwiastun!

  W internecie pojawił się pierwszy pełny zwiastun jednego z najbardziej oczekiwanych obrazów sezonu - "The Master" w reżyserii Paula Thomasa Andersona ('Aż poleje się krew").
 • Film demaskujący scjentologów? Protesty i kontra

  Film demaskujący scjentologów? Protesty i kontra

  Kościół scjentologiczny w Niemczech zarzucił publicznej telewizji ARD prowadzenie negatywnej kampanii i nierzetelność dziennikarską. Powodem tych oskarżeń jest film fabularny o losach byłego członka sekty, który ARD wyemitowała w środę wieczorem.
 • Haggis opuszcza scjentologów

  Haggis opuszcza scjentologów

  Reżyser i scenarzysta Paul Haggis ("Miasto gniewu") po 35 latach zdecydował się opuścić Kościół Scjentologiczny. Powód? Niezgoda na stanowisko kościoła sprzeciwiającego się przyznaniu obywatelskich praw małżeństwom homoseksualnym.
 • Scjentolodzy - wyznawcy science fiction?

  Scjentolodzy - wyznawcy science fiction?

  Kościół Scjentologiczny istnieje na arenie dziejów od 1953 roku. Wzbudza kontrowersje swoim konfliktem z kościołami narodowymi, zainteresowanie - przynależnością do niego coraz większej rzeszy sław.
 • "Nie rejestrować scjentologów"

  Z apelem do Jarosława Kaczyńskiego o niedopuszczenie do rejestracji tzw. Kościoła Scjentologicznego w Polsce zwrócił się Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami. Przewodniczący Komitetu zapowiedział, że w ciągu dwóch dni wystąpi do premiera w tej sprawie.
 • Scjentologiczna Penelope Cruz

  Scjentologiczna Penelope Cruz

  Penelope Cruz, którą obecnie można podziwiać na ekranach polskich kin w komedii "SEXiPISTOLS", gdzie seksowna aktorka spotkała się z równie interesującą Salmą Hayek ("Frida") publicznie pochwaliła Kościół Scjentologiczny za pomaganie alkoholikom i narkomanom w walce z nałogiem.