Kościół

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kościół (budynek) ,

Artykuły - Kościół (3246)

 • "Dziennik Polski": Mało nas do modlitwy

  "Dziennik Polski": Mało nas do modlitwy

  Od 2005 r. maleje liczba Polaków stosujących się do wskazań Kościoła i uczęszczających na msze święte. Przybywa zaś tych, którzy twierdzą, iż wierzą w Boga „na swój sposób” - czytamy w "Dzienniku Polskim".
 • Mafia chciała zarobić na budowie kościoła

  Mafia chciała zarobić na budowie kościoła

  ​Neapolitańska mafia kamorra, nie cofa się przed niczym. Jeden z jej klanów domagał się haraczu od budowy kościoła za pieniądze włoskiego episkopatu
 • “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  Franciszek odmładza nasz Kościół - podaje "Rzeczpospolita". W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła liczba biskupów, a średnia wieku członków episkopatu obniżyła się o 1,5 roku.
 • Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Podczas pierwszego tygodnia synodu biskupów w Watykanie omawiano kwestię uznania i otwarcia wobec osób homoseksualnych. W ogłoszonym przez Watykan pierwszym podsumowaniu obrad zgromadzenia biskupów na temat rodziny podkreślono, że w trakcie dyskusji wyrażono potrzebę podjęcia "odważnych decyzji duszpasterskich".
 • Niemiecki kardynał: „Nauka Kościoła to nie ideologia wykuta w kamieniu"

  Niemiecki kardynał: „Nauka Kościoła to nie ideologia wykuta w kamieniu"

  Kościół jawi się jako instytucja, która mówi tylko „nie”. Nauka katolicka nie jest ideologią wykutą w kamieniu, lecz jest żywą Ewangelią, która musi być interpretowana ku zbawieniu i dobru człowieka - mówi kard. Kasper*.
 • Apel Franciszka: Biblia w każdej rodzinie

  Apel Franciszka: Biblia w każdej rodzinie

  ​Jedna Biblia w każdej rodzinie. Ale nie na półce, tylko pod ręką - mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.Ojciec Święty podkreślił, że w związku z rozpoczętym Synodem Biskupów o rodzinie, właśnie ta podstawowa komórka społeczna musi iść z wiarą i nadzieją.
 • Watykan: Papież Franciszek pomodlił się za Jamesa Foleya

  Watykan: Papież Franciszek pomodlił się za Jamesa Foleya

  Jak podało w poniedziałek Radio Watykańskie: Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników mszy za zmarłego tragicznie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Mężczyzna został zamordowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego a nagranie z egzekucji trafiło do sieci przed kilkoma dniami. Papież wezwał również do modlitwy o zakończenie przemocy, o pokój i pojednanie.
 • Trudna droga do jedności

  Trudna droga do jedności

  Nowy papież, nowy prymas Kościoła anglikańskiego, nowe nadzieje na dialog ekumeniczny. I nagła decyzja anglikanów o wyświęcaniu kobiet biskupek, która stanowi kolejną, poważną przeszkodę na drodze ku pełnej jedności obu Kościołów.
 • Papież: W Kościele nie ma miejsca na plotki

  Papież: W Kościele nie ma miejsca na plotki

  W Kościele nie ma miejsca na plotki, na zawiść, kalumnie i oszczerstwa - powiedział we wtorek papież Franciszek podczas porannej mszy w Domu świętej Marty. Przypomniał o potrzebie zgody i troski o ubogich.
 • Błaszczak: Uchwała ws. kanonizacji Jana Pawła II to zaszczyt dla Sejmu

  Błaszczak: Uchwała ws. kanonizacji Jana Pawła II to zaszczyt dla Sejmu

  Przyjęcie uchwały upamiętniającej kanonizację Jana Pawła II to - według PiS - zaszczyt dla Sejmu. W uchwale posłowie wezwali do godnego uczczenia tego historycznego wydarzenia. Za było 380, przeciwko 34, a 2 wstrzymało się od głosu.

Filmy - Kościół (16)

 • Saleta: Nie mam powodów, żeby chodzić do kościoła

  (Duży w Maluchu/x-news)
 • Czy Europejczycy przestają wierzyć w Boga?

  Religia i wiara to dla każdego człowieka bardzo osobiste kwestie. We współczesnym świecie nabrały one jednak społecznego i politycznego wydźwięku. W jednym z niemieckich miast przeprowadzono sondę uliczną, podczas której zadawano przechodniom proste pytanie: "Czy wierzysz w Boga?" Okazało się, że u większości osób wywołuje ono konsternację, a nawet popłoch. "Przestałem wierzyć w dziewictwo Maryi i nieomylność papieża", "Wystąpiłem z Kościoła", "Nasze dziecko nie jest ochrzczone"... Tego rodzaju odpowiedzi padały bardzo często. Ale były też i inne, zupełnie odmienne: "Jestem katoliczką i wierzę", "Czasami się modlę", "Trzeba wierzyć i być porządnym człowiekiem".
 • Stosują antykoncepcję! Czy są "prawdziwymi" katolikami?

  Kościół katolicki cieszy się na Filipinach ogromnymi wpływami. To dlatego przez kilkanaście lat sprzeciwiał się wprowadzeniu ustawy o kontroli urodzeń w tym kraju. Wreszcie jednak została ona przyjęta. Od teraz na Filipinach środki antykoncepcyjne będą rozdawane osobom biednym za darmo. Wprowadzone zostaną też obowiązkowe lekcje wychowania seksualnego. Zwolennicy ustawy przekonują, że jest ona bardzo potrzebna ze względu na fakt, iż współczynnik dzietności na Filipinach jest najwyższy w całej Azji. Dodatkowo z powodu powikłań w czasie ciąży i porodu codziennie umiera tam aż 14 kobiet! Dane te nie wpływają jednak na postawę dostojników kościelnych. Sprzeciwiają się oni rozpowszechnianiu antykoncepcji. Obecnie na Filipinach zakazana jest aborcja i rozwody. Batalia o dostęp do środków zapobiegania ciąży została wygrana przez państwo - ale wielu filipińskich katolików ma teraz dylemat, czy postępuje słusznie...