Kościół

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kościół (budynek) ,

Artykuły - Kościół (3316)

 • "Wartości rodzinne i poczęte życie są brutalnie atakowane"

  "Wartości rodzinne i poczęte życie są brutalnie atakowane"

  W środę Kościół katolicki obchodzi Dzień Świętości Życia, który ustanowiony został przez Episkopat w Polsce 1998 roku w odpowiedzi na wezwanie papieża Jana Pawła II. "Obecnie, gdy wartości rodzinne i poczęte życie ludzkie są brutalnie atakowane, Dzień Świętości Życia jest chwilą szczególnej mobilizacji – komentuje Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny.
 • Tyle kosztuje "co łaska". Kościelne cenniki nie na kieszenie Polaków

  Tyle kosztuje "co łaska". Kościelne cenniki nie na kieszenie Polaków

  Kościelne cenniki usług budzą oburzenie społeczeństwa. Tego samego, które relatywizuje wartości duchowe, chwali mamonę, a religijne symbole dostosowuje do wystroju wnętrz.
 • "Dziennik Polski": Mało nas do modlitwy

  "Dziennik Polski": Mało nas do modlitwy

  Od 2005 r. maleje liczba Polaków stosujących się do wskazań Kościoła i uczęszczających na msze święte. Przybywa zaś tych, którzy twierdzą, iż wierzą w Boga „na swój sposób” - czytamy w "Dzienniku Polskim".
 • Mafia chciała zarobić na budowie kościoła

  Mafia chciała zarobić na budowie kościoła

  ​Neapolitańska mafia kamorra, nie cofa się przed niczym. Jeden z jej klanów domagał się haraczu od budowy kościoła za pieniądze włoskiego episkopatu
 • “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  Franciszek odmładza nasz Kościół - podaje "Rzeczpospolita". W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła liczba biskupów, a średnia wieku członków episkopatu obniżyła się o 1,5 roku.
 • Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Podczas pierwszego tygodnia synodu biskupów w Watykanie omawiano kwestię uznania i otwarcia wobec osób homoseksualnych. W ogłoszonym przez Watykan pierwszym podsumowaniu obrad zgromadzenia biskupów na temat rodziny podkreślono, że w trakcie dyskusji wyrażono potrzebę podjęcia "odważnych decyzji duszpasterskich".
 • Niemiecki kardynał: „Nauka Kościoła to nie ideologia wykuta w kamieniu"

  Niemiecki kardynał: „Nauka Kościoła to nie ideologia wykuta w kamieniu"

  Kościół jawi się jako instytucja, która mówi tylko „nie”. Nauka katolicka nie jest ideologią wykutą w kamieniu, lecz jest żywą Ewangelią, która musi być interpretowana ku zbawieniu i dobru człowieka - mówi kard. Kasper*.
 • Apel Franciszka: Biblia w każdej rodzinie

  Apel Franciszka: Biblia w każdej rodzinie

  ​Jedna Biblia w każdej rodzinie. Ale nie na półce, tylko pod ręką - mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.Ojciec Święty podkreślił, że w związku z rozpoczętym Synodem Biskupów o rodzinie, właśnie ta podstawowa komórka społeczna musi iść z wiarą i nadzieją.
 • Watykan: Papież Franciszek pomodlił się za Jamesa Foleya

  Watykan: Papież Franciszek pomodlił się za Jamesa Foleya

  Jak podało w poniedziałek Radio Watykańskie: Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników mszy za zmarłego tragicznie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Mężczyzna został zamordowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego a nagranie z egzekucji trafiło do sieci przed kilkoma dniami. Papież wezwał również do modlitwy o zakończenie przemocy, o pokój i pojednanie.
 • Trudna droga do jedności

  Trudna droga do jedności

  Nowy papież, nowy prymas Kościoła anglikańskiego, nowe nadzieje na dialog ekumeniczny. I nagła decyzja anglikanów o wyświęcaniu kobiet biskupek, która stanowi kolejną, poważną przeszkodę na drodze ku pełnej jedności obu Kościołów.

Filmy - Kościół (17)

 • Tajemnica skrywana za murami kościoła: otwarte trumny, zwłoki na drzewie

  Otwarte trumny, sprofanowane zwłoki, a wśród nich ciało dziecka z wbitym w nie drewnianym kołkiem - taki mrożący krew w żyłach widok zastali w latach 90-tych ludzie, którzy weszli do opuszczonego, zabytkowego ewangelickiego zboru w Jędrzychowie (województwo dolnośląskie). Mimo że 20 lat temu przeprowadzono ekshumację i zorganizowano zbiorowy pogrzeb szczątków, w trawie wokół kościoła nadal można znaleźć ludzkie kości Winni profanacji nie zostaną nigdy ukarani, bo sprawa uległa przedawnieniu. Sam kościół popadł w ruinę. Do zaniedbań nikt nie chce się przyznać. Konserwator zabytków winą za obecny stan rzeczy obarcza swojego poprzednika i miejscową ludność. (TVN24/x-news) Foto: Marcin Drews, lowcyprzygód.tv
 • Saleta: Nie mam powodów, żeby chodzić do kościoła

  (Duży w Maluchu/x-news)