Kościół

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kościół (budynek) ,

Artykuły - Kościół (3272)

 • "Dziennik Polski": Mało nas do modlitwy

  "Dziennik Polski": Mało nas do modlitwy

  Od 2005 r. maleje liczba Polaków stosujących się do wskazań Kościoła i uczęszczających na msze święte. Przybywa zaś tych, którzy twierdzą, iż wierzą w Boga „na swój sposób” - czytamy w "Dzienniku Polskim".
 • Mafia chciała zarobić na budowie kościoła

  Mafia chciała zarobić na budowie kościoła

  ​Neapolitańska mafia kamorra, nie cofa się przed niczym. Jeden z jej klanów domagał się haraczu od budowy kościoła za pieniądze włoskiego episkopatu
 • “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  Franciszek odmładza nasz Kościół - podaje "Rzeczpospolita". W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła liczba biskupów, a średnia wieku członków episkopatu obniżyła się o 1,5 roku.
 • Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Podczas pierwszego tygodnia synodu biskupów w Watykanie omawiano kwestię uznania i otwarcia wobec osób homoseksualnych. W ogłoszonym przez Watykan pierwszym podsumowaniu obrad zgromadzenia biskupów na temat rodziny podkreślono, że w trakcie dyskusji wyrażono potrzebę podjęcia "odważnych decyzji duszpasterskich".
 • Niemiecki kardynał: „Nauka Kościoła to nie ideologia wykuta w kamieniu"

  Niemiecki kardynał: „Nauka Kościoła to nie ideologia wykuta w kamieniu"

  Kościół jawi się jako instytucja, która mówi tylko „nie”. Nauka katolicka nie jest ideologią wykutą w kamieniu, lecz jest żywą Ewangelią, która musi być interpretowana ku zbawieniu i dobru człowieka - mówi kard. Kasper*.
 • Apel Franciszka: Biblia w każdej rodzinie

  Apel Franciszka: Biblia w każdej rodzinie

  ​Jedna Biblia w każdej rodzinie. Ale nie na półce, tylko pod ręką - mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.Ojciec Święty podkreślił, że w związku z rozpoczętym Synodem Biskupów o rodzinie, właśnie ta podstawowa komórka społeczna musi iść z wiarą i nadzieją.
 • Watykan: Papież Franciszek pomodlił się za Jamesa Foleya

  Watykan: Papież Franciszek pomodlił się za Jamesa Foleya

  Jak podało w poniedziałek Radio Watykańskie: Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników mszy za zmarłego tragicznie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Mężczyzna został zamordowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego a nagranie z egzekucji trafiło do sieci przed kilkoma dniami. Papież wezwał również do modlitwy o zakończenie przemocy, o pokój i pojednanie.
 • Trudna droga do jedności

  Trudna droga do jedności

  Nowy papież, nowy prymas Kościoła anglikańskiego, nowe nadzieje na dialog ekumeniczny. I nagła decyzja anglikanów o wyświęcaniu kobiet biskupek, która stanowi kolejną, poważną przeszkodę na drodze ku pełnej jedności obu Kościołów.
 • Papież: W Kościele nie ma miejsca na plotki

  Papież: W Kościele nie ma miejsca na plotki

  W Kościele nie ma miejsca na plotki, na zawiść, kalumnie i oszczerstwa - powiedział we wtorek papież Franciszek podczas porannej mszy w Domu świętej Marty. Przypomniał o potrzebie zgody i troski o ubogich.
 • Błaszczak: Uchwała ws. kanonizacji Jana Pawła II to zaszczyt dla Sejmu

  Błaszczak: Uchwała ws. kanonizacji Jana Pawła II to zaszczyt dla Sejmu

  Przyjęcie uchwały upamiętniającej kanonizację Jana Pawła II to - według PiS - zaszczyt dla Sejmu. W uchwale posłowie wezwali do godnego uczczenia tego historycznego wydarzenia. Za było 380, przeciwko 34, a 2 wstrzymało się od głosu.

Filmy - Kościół (17)

 • Tajemnica skrywana za murami kościoła: otwarte trumny, zwłoki na drzewie

  Otwarte trumny, sprofanowane zwłoki, a wśród nich ciało dziecka z wbitym w nie drewnianym kołkiem - taki mrożący krew w żyłach widok zastali w latach 90-tych ludzie, którzy weszli do opuszczonego, zabytkowego ewangelickiego zboru w Jędrzychowie (województwo dolnośląskie). Mimo że 20 lat temu przeprowadzono ekshumację i zorganizowano zbiorowy pogrzeb szczątków, w trawie wokół kościoła nadal można znaleźć ludzkie kości Winni profanacji nie zostaną nigdy ukarani, bo sprawa uległa przedawnieniu. Sam kościół popadł w ruinę. Do zaniedbań nikt nie chce się przyznać. Konserwator zabytków winą za obecny stan rzeczy obarcza swojego poprzednika i miejscową ludność. (TVN24/x-news) Foto: Marcin Drews, lowcyprzygód.tv
 • Saleta: Nie mam powodów, żeby chodzić do kościoła

  (Duży w Maluchu/x-news)