Kościół

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kościół (budynek) ,

Artykuły - Kościół (3224)

 • Oskarżany o molestowanie ksiądz robi karierę w kurii

  Ksiądz Andrzej D., oskarżany przez nieletnich o molestowanie, robi błyskotliwą karierę w szczecińsko-kamieńskiej kurii - ujawnili dziennikarze programu UWAGA! TVN.
 • ​Kardynał Kasper: Dzięki Franciszkowi Kościół przestał być mieszczański

  ​Kardynał Kasper: Dzięki Franciszkowi Kościół przestał być mieszczański

  Niemiecki kardynał Walter Kasper, emerytowany watykański dostojnik wyraził opinię, że dzięki papieżowi Franciszkowi Kościół przestał być "mieszczański" i żyć "w dostatku". Kościół nie może być "zamkiem z kart", musi być otwarty - oświadczył kard. Kasper.
 • Papież: Chrześcijanie często są smutni, leniwi i zgorzkniali

  Papież: Chrześcijanie często są smutni, leniwi i zgorzkniali

  Papież Franciszek powiedział podczas mszy w Domu świętej Marty, że wielu chrześcijan pozbawionych jest entuzjazmu. Są zgorzkniali, egoistyczni, smutni, leniwi i ogarnięci znieczulicą - podkreślił. A to - jak dodał papież - szkodzi Kościołowi.
 • Kolejna odsłona skandalu: Limuzyna dla

  Kolejna odsłona skandalu: Limuzyna dla "biskupa luksusu"

  Nie cichnie afera z limburskim biskupem Franz-Peterem Tebartzem-van Elstem. Niemców zajmują kolejne odsłony skandalu.
 • Bp Pikus mianowany ordynariuszem diecezji

  Bp Pikus mianowany ordynariuszem diecezji

  Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Tadeusz Pikus został mianowany przez papieża Franciszka na nowego ordynariusza diecezji drohiczyńskiej. Zastąpi on na tym stanowisku bp. Antoniego Dydycza, który po ukończeniu 75 lat - zgodnie z prawem kanonicznym - przechodzi na emeryturę.
 • Darowizny na cele kultu religijnego

  Darowizny na cele kultu religijnego

  W ramach ulgi na darowizny podatnik może odliczyć od podstawy opodatkowania m.in. darowizny na kultu religijnego.
 • "Nasz Dziennik": Proboszczowie się odwołują

  Trzy wnioski o ponowne rozpatrzenie spraw dotyczących decyzji nakazujących proboszczom odnotowanie w księdze chrztu, że dana osoba wystąpiła z Kościoła katolickiego, wpłynęły do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) - informuje "Nasz Dziennik".
 • ​85-letni ksiądz złapany. Przez 20 lat uciekał przed sądem

  85-letni ksiądz pochodzący z Wielkiej Brytanii został złapany po tym, jak przez 20 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyznę udało się odnaleźć w Hiszpanii. Duchowny oskarżony jest o molestowanie seksualne siedmiorga dzieci. Wczoraj przyznał się do wszystkich zarzucanych mu rzeczy - informuje guardian.co.uk.
 • Papież: Kardynał wchodzi do Kościoła, a nie na dwór

  Papież: Kardynał wchodzi do Kościoła, a nie na dwór

  - Kardynał wchodzi do Kościoła, a nie na dwór - mówił papież Franciszek w niedzielę do 18 nowych purpuratów, którym dzień wcześniej na konsystorzu wręczył birety i pierścienie kardynalskie. Apelował by unikali intryg, plotek i frakcji.
 • Jest oświadczenie księdza, który miał spoliczkować dziecko

  - W czasie rozdawania komunii świętej upuściłem komunikant. Schyliłem się szybko, żeby nikt nie nadepnął i nie doszło do profanacji. Schyliło się również dziecko, które odsunąłem ręką, by osobiście podnieść najświętszą hostię - tak proboszcz z parafii w Obrzycku Józef Mikołajczak tłumaczy swoje zachowanie podczas mszy świętej, w trakcie której miał uderzyć 10-latka.

Filmy - Kościół (13)

 • Do takiego kościoła aż chce się chodzić!

  Nikt, kto odwiedza Paryż, nie może zrezygnować z wizyty w katedrze Notre Dame. To jeden z największych skarbów światowej architektury, a zarazem jedna z najsłynniejszych budowli wzniesionych przez człowieka. Od niedawna wierni, duchowni i turyści mogą podziwiać skarby katedry w nowym świetle. Innowacyjne oświetlenie wewnętrzne, w jakie wyposażono gotycką świątynię, ma za zadanie wydobyć z mroku i półcienia te dzieła sztuki, których piękno nie lśniło dotychczas pełnym blaskiem…
 • "Kościół boi się seksu i nie potrafi się z nim uporać"

  Kościół chce straszyć młodych ludzi seksem - uważa Grzegorz Południewski, ginekolog. - Stąd też bezpieczny seks budzi w nim sprzeciw - dodaje (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Bodnar: Za szkody może odpowiadać i ksiądz, i Kościół

  - To jest tak zwana koncepcja odpowiedzialności solidarnej, czyli pozywa się dwie strony, np. księdza i parafię. W takiej sytuacji wyrok jest jeden, ale po tym można żądać odszkodowania od tych, którzy te środki mają - powiedział dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Komentował w ten sposób sprawę Marcina K., molestowanego w dzieciństwie przez księdza. Na rozprawie ugodowej poszkodowany domagał się zadośćuczynienia finansowego od instytucji kościelnych. Do ugody nie doszło, kolejnym krokiem Marcina K. będzie więc wystąpienie na drogę cywilną (TVN24/x-news).
 • "Kościół jest do bani"! O co chodzi z tym hasłem?

  "Kościół jest do bani" - pastor z Eugene w Oregonie ma nadzieję, że tym kontrowersyjnym hasłem przyciągnie wiernych do swojej parafii. Wielebny Tony Clark rozesłał już seki ulotek z przewrotnym sloganem do okolicznych mieszkańców. Chce, by jego parafia była miejscem dla wiernych rozczarowanych dotychczasowymi doświadczeniami z Kościołem. Wierzy, że jest w stanie na powrót przyciągnąć ich do wiary. Jak podkreśla, duchowni zanadto koncentrują się na wytykaniu wiernym grzechów, a nie dość na budowaniu więzi z Bogiem (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.