Kornel Morawiecki

Artykuły - Kornel Morawiecki (42)

 • 34 lata temu powstała Solidarność Walcząca

  34 lata temu powstała Solidarność Walcząca

  Błyskawiczne powstanie prężnej konspiracyjnej organizacji, skupiającej setki aktywnych działaczy, dysponującej własnym kontrwywiadem, dziesiątkami tytułów prasy i podziemną radiofonią – było efektem umiejętnego zagospodarowania potencjału społecznego protestu przeciw poczynaniom komunistycznego reżimu. Zagospodarowywano tym sposobem także potencjał narastającego rozczarowania indolencją przywództwa NSZZ Solidarność.
 • Koło poselskie Kornela Morawieckiego: "Zapraszam wszystkich"

  Koło poselskie Kornela Morawieckiego: "Zapraszam wszystkich"

  Kornel Morawiecki tworzy w Sejmie własne koło poselskie. Na konferencji prasowej w Łodzi poseł wyraził nadzieję, że powstanie ono na najbliższej sesji parlamentarnej.
 • ​Morawiecki i Zwiercan: Nie naruszyliśmy konstytucji ani regulaminu Sejmu

  ​Morawiecki i Zwiercan: Nie naruszyliśmy konstytucji ani regulaminu Sejmu

  Nie naruszyliśmy konstytucji, ani regulaminu Sejmu, nie uchybiliśmy etyce poselskiej - oświadczyli w poniedziałek posłowie Kornel Morawiecki i Małgorzata Zwiercan. Ich oświadczenie ma związek głosowaniem nad wyborem sędziego TK, w którym Zwiercan zagłosowała za Morawieckiego.
 • Kornel Morawiecki: Nie złamaliśmy prawa. Niczego nie złamaliśmy

  - Tak, można tak powiedzieć, że ze strony mojego syna była sugestia, żebyśmy zachowali się tak, jak się zachowaliśmy - Kornel Morawiecki przyznał w "Kontrwywiadzie RMF FM", że Mateusz Morawiecki lobbował w sejmowych kuluarach, by nie zrywać kworum podczas głosowania za nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Kornel Morawiecki upiera się jednocześnie, że "głosowanie na dwie ręce" nie jest złamaniem prawa.
 • "Rz": Wicepremier chce być premierem

  "Rz": Wicepremier chce być premierem

  Sejmowe głosowanie "na dwie ręce" podczas wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego uwypukliło kilka zjawisk, mających teraz miejsce w krajowej polityce. Najistotniejsze z nich to ambicje wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".
 • Kornel Morawiecki: Rozważam współpracę z PiS

  Kornel Morawiecki: Rozważam współpracę z PiS

  Były poseł Kukiz'15 Kornel Morawiecki oznajmił, że jego działalność w ruchu Pawła Kukiza została definitywnie zakończona.
 • ​Kornel Morawiecki do PiS: Obroniliście konstytucję

  ​Kornel Morawiecki do PiS: Obroniliście konstytucję

  Poseł klubu Kukiz'15 i dawny przywódca "Solidarności Walczącej" chwali rządy Prawa i Sprawiedliwości i bardzo ostro wypowiada się na temat Lecha Wałęsy.
 • ​Kornel Morawiecki: Lech Wałęsa wiele razy zaniedbał polski interes

  ​Kornel Morawiecki: Lech Wałęsa wiele razy zaniedbał polski interes

  Kornel Morawiecki z ruchu Kukiz'15 sugeruje, że działania Lecha Wałęsy po 1989 roku mogły być wynikiem szantażu ze strony dawnej SB.
 • Kornel Morawiecki: Nie wyobrażam sobie, żeby "prezydent jawnie łamał prawo"

  Kornel Morawiecki: Nie wyobrażam sobie, żeby "prezydent jawnie łamał prawo"

  - Jest pytanie, dlaczego dwóch sędziów TK, wybranych niezgodnie z przepisami, zgodziło się na wybór - skomentował dzisiejsze orzeczenie TK Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz'15. Dodał też, że nie wyobraża sobie, aby "prezydent jawnie łamał prawo".
 • Kornel Morawiecki: Walczący

  Kornel Morawiecki: Walczący

  Potomek powstańców styczniowych, syn żołnierza Armii Krajowej, współzałożyciel dolnośląskiej Solidarności i nieugięty lider Solidarności Walczącej, który nigdy nie zaakceptował porozumień Okrągłego Stołu. Już data i miejsce urodzenia Kornela Morawieckiego są symboliczne. Na świat przyszedł 3 maja 1941 w okupowanej przez Niemców Warszawie.

Filmy - Kornel Morawiecki (9)

 • Kornel Morawiecki o udziale Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej (TV Interia)

  Kornel Morawiecki o udziale Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej (TV Interia).
 • Kornel Morawiecki o udziale Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej (TV Interia)

  Kornel Morawiecki o udziale Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej (TV Interia).
 • "Wałęsa jest symbolicznym człowiekiem Solidarności. To bardzo smutne, że nie mówi prawdy"

  „Lech Wałęsa jest symbolicznym człowiekiem Solidarności, symbolem Polski. To bardzo smutne, że nie mówi prawdy” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Kornel Morawiecki. Polityk zaznaczył, że nie postulował o zmniejszenie emerytury Lechowi Wałęsie, tylko chodziło mu o wszystkich tajnych współpracowników. „Odebranie tylko pracownikom SB i UB emerytury jest nie w porządku. Byli działacze partyjni, byli komisarze wojskowi, generałowie i tajni współpracownicy. Powinni mieć obniżone emerytury” – mówił Morawiecki. Przyznał także, że jeśli Wałęsa nie zmieni swojego podejścia, to lotnisko w Gdańsku nie powinno nosić jego imienia. „Jeżeli Lech Wałęsa nie powie prawdy, to powinno się zmienić nazwę lotniska w Gdańsku. To jest coś nie w porządku, nie można kłamać wiecznie” – tłumaczył. „Wałęsa jest symbolem, ale nie można symboli oddzielać od prawdy” – mówił gość Roberta Mazurka.
 • "Proszę pana prezydenta o jedność, bo jest prezydentem nas wszystkich"

  „Proszę pana prezydenta o większą jedność, bo jest prezydentem nas wszystkich, a nie tylko jednej strony. Brakuje mi szerszej wizji Polski ze strony pana prezydenta. Polityka międzynarodowa – mam problemy z tym. Teraz mijają trzy lata od tych wydarzeń na Majdanie. Trzy lata Ukrainy to jest klęska Polski i klęska Ukrainy zarazem, bo tam się dzieją rzeczy bardzo niedobre” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Kornel Morawiecki. Marszałek senior tłumaczy, że w wielu dziedzinach popiera działania władz. „W większości uważam, że robią dobrze” – stwierdził. Robert Mazurek pytał o kierunek, w jakim będzie zmierzać polska w najbliższym czasie. „Wierzę, że będzie bardziej pojednana, bardziej sprawiedliwa” – uznał poseł.