Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (1580)

Filmy - Komisja Europejska (42)

 • Komisja Europejska pozywa Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców. "Musimy stać na straży solidarności Unii Europejskiej"

  Komisja Europejska postanowiła skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pozew przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewywiązaniem się przez te kraje ze zobowiązań związanych z unijnym programem relokacji uchodźców. - Nie ma wątpliwości, że rządy tych krajów nie zamierzają wykonać decyzji o relokacji i okazać solidarności z Grecją i Włochami. Musimy stać na straży solidarności Unii Europejskiej - tłumaczył na konferencji prasowej wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 • D. Tusk: Jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego do Włoch

  Mamy realną szansę na zamknięcie szlaku migracyjnego przez centralną część Morza Śródziemnego - podkreślił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Po pierwszym dniu posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli ogłosił, że przywódcy państw członkowskich zdecydowali o dodatkowej pomocy dla Włoch w związku z kryzysem migracyjnym. - Liderzy zgodzili się zaoferować premierowi Włoch Paolo Gentiloniemu mocniejsze wsparcie dla pracy Włoch z władzami libijskimi - poinformował. Włochy wspierają ochronę libijskich granic walcząc jednocześnie z przemytem migrantów. Jak zapewniał szef RE, o prawidłowe ulokowanie środków przeznaczonych na walkę z migracją zadba Komisja Europejska. - Konkretne rezultaty powinniśmy zobaczyć w ciągu kilku tygodni - dodał.
 • A. Merkel o praworządności w Polsce: Nie możemy trzymać języka za zębami dla spokoju

  Chociaż życzyłabym sobie, żeby relacje z Polską, która jest naszym sąsiadem, były jak najlepsze (...), nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i dla spokoju nie mówić nic. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w Unii Europejskiej. Nie ma alternatywy: praworządność albo jedność. Jedność Unii w zamian za rezygnację z praworządności byłaby zaprzeczeniem Unii Europejskiej – powiedziała kanclerz Niemiec. Angela Merkel odniosła się w ten sposób do toczącego się sporu między Polską a Komisją Europejską na temat reformy sądownictwa. Kanclerz Niemiec podkreśliła, że bardzo poważnie traktuje stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące naszego kraju i że poruszy ten temat w trakcie z spotkania z jej przewodniczącym Jean-Claude'em Junckerem.
 • "Wszyscy zapłacimy za arogancję PiS-u". Rząd odrzucił rekomendację KE ws. praworządności

  Polski rząd odrzuca zalecenia Komisji Europejskiej w kwestii praworządności i nie zamierza się do nich stosować. W przesłanej do Brukseli odpowiedzi na pakiet rekomendacji z 26 lipca, dotyczących między innymi czterech ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości oraz wcześniejszych zmian w Trybunale Konstytucyjnym, MSZ utrzymuje, że wątpliwości Komisji są bezzasadne. Podkreśla również, że Polska ma mandat społeczny do tego typu zmian. - Nie będziemy mieli żadnych partnerów, jeśli będziecie się tak niepoważnie zachowywać na arenie wewnątrzunijnej i międzynarodowej. Nikt nie będzie za Polskę płacił, a płacić za waszą arogancję będziemy my wszyscy - skomentował Andrzej Halicki. Poseł Platformy Obywatelskiej ocenił działania polskiej dyplomacji. - Kto ma być waszym partnerem? Francuzi, których uczycie jeść widelcem? Niemcy, które uważacie za największego wroga? - pytał Halicki, nawiązując do konfliktów dyplomatycznych w ramach niegdysiejszego trójkąta weimarskiego. Rządowego stanowiska bronił Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. - Rządy PO charakteryzowała wasalna podległość w stosunku do Brukseli. My prowadzimy politykę upodmiotowienia Polski, stąd te ataki - tłumaczył poseł.