kolejka

Synonimy:
kolejki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kolejka (8089)

Filmy - Kolejka (58)

 • K. Radziwiłł: Kolejki się zredukują. Wprowadzenie sieci szpitali uporządkuje sytuację na SOR-ach

  Kłębią się i mieszają dwie kolejki: ludzi, którzy przyszli do szpitala, bo mają jakiś poważny stan zdrowia, z tymi, którzy po prostu nie zdążyli do swojego lekarza rodzinnego - ocenił Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia zapowiada, że reforma służby zdrowia i wprowadzenie tzw. sieci szpitali uporządkuje sytuację na szpitalnych oddziałach ratunkowych. - My po prostu te dwie kolejki rozdzielamy, organizując obok każdego szpitalnego oddziału ratunkowego przychodnię nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej - dodał. Kolejną kolejką, która ma zniknąć, będzie ta do opieki po pobycie w szpitalu. Ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie z początkiem października. Projekt trafił już do senatu.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  - Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.
 • Musiała trochę poczekać na lody

  Dziewczyna ma niezwykłą cierpliwość. Jednak w końcu dostała loda :)