kolejka

Synonimy:
kolejki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kolejka (8089)

Filmy - Kolejka (57)

 • Kreatywny tata zafundował córeczce domowy Disneyland

  Ten tata zafundował swojej córeczce jej pierwszą przejażdżkę na roller coasterze. Choć dziewczynka jest jeszcze za mała, żeby wsiąść na prawdziwą kolejkę, jej ukochany tata sprawił, ze poczuła się jak w Disneylandzie. Wystarczył koszyk na pranie i telewizor. (STORYFUL/x-news)
 • K. Radziwiłł: Kolejki się zredukują. Wprowadzenie sieci szpitali uporządkuje sytuację na SOR-ach

  Kłębią się i mieszają dwie kolejki: ludzi, którzy przyszli do szpitala, bo mają jakiś poważny stan zdrowia, z tymi, którzy po prostu nie zdążyli do swojego lekarza rodzinnego - ocenił Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia zapowiada, że reforma służby zdrowia i wprowadzenie tzw. sieci szpitali uporządkuje sytuację na szpitalnych oddziałach ratunkowych. - My po prostu te dwie kolejki rozdzielamy, organizując obok każdego szpitalnego oddziału ratunkowego przychodnię nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej - dodał. Kolejną kolejką, która ma zniknąć, będzie ta do opieki po pobycie w szpitalu. Ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie z początkiem października. Projekt trafił już do senatu.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  - Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.