kino

Artykuły - Kino (1929)

 • Prawie połowa bywalców kin lubi wyświetlane w nich reklamy. Wolą je od telewizyjnych

  Prawie połowa bywalców kin lubi wyświetlane w nich reklamy. Wolą je od telewizyjnych

  Najczęściej do kina chodzą osoby młode, mające nie więcej niż 44 lata, pracujące na etacie, ze średnim lub wyższym wykształceniem. To bardzo korzystna dla reklamodawców grupa odbiorców. Prawie połowa bywalców kin deklaruje, że lubi oglądać wyświetlane przed filmami reklamy, a 39 proc. uważnie je śledzi. Dwie trzecie jest zdania, że reklamy kinowe robione są dobrze i zachęcają do zakupów.
 • Krajowy rynek kinowy z rekordowym wynikiem. Polacy coraz częściej chodzą do kina i chętnie wybierają rodzime produkcje

  Krajowy rynek kinowy z rekordowym wynikiem. Polacy coraz częściej chodzą do kina i chętnie wybierają rodzime produkcje

  Rynek kinowy w Polsce bije kolejne rekordy. W 2016 roku 52 mln razy odwiedziliśmy kina. To o ponad 7 mln więcej niż w najlepszym dotychczas 2015 roku. Połowa najchętniej oglądanych filmów to polskie produkcje, sprzedano na nie 13 mln biletów. Polski rynek kinowy jest średnio nasycony, a na jedno kino przypada znacznie więcej osób niż innych krajach europejskich. Perspektywy rozwoju rynku są dobre, zwłaszcza w mniejszych miastach.
 • Kinobus 2016: Tym razem Zachodniopomorskie

  Kinobus 2016: Tym razem Zachodniopomorskie

  W dniach 18-21 sierpnia drogi województwa zachodniopomorskiego przemierzy Kinobus, który przewiezie pół setki pasażerów ze Szczecina do Szczecinka. Pomysłodawcą i pilotem nietypowego festiwalu filmowego jest Maciej Gil. To druga edycja imprezy.
 • Firmy coraz częściej finansują pracownikom wyjścia do kin i teatrów

  Firmy coraz częściej finansują pracownikom wyjścia do kin i teatrów

  ​Jak wynika z raportu opublikowanego w minionym roku przez Główny Urząd Statystyczny, przeciętny Polak przeznacza na kulturę zaledwie 2,7 proc. całości swoich wydatków. Oszczędzamy szczególnie na wyjściach do teatrów i kin, wydając na bilety jedynie 24,60 zł rocznie. Jednocześnie wzrasta liczba firm oferujących pozapłacowe benefity związane z kulturą.
 • Chińczycy z Dalian Wanda przejmują i tworzą w USA największą sieć kin

  Chińczycy z Dalian Wanda przejmują i tworzą w USA największą sieć kin

  AMC Entertainment, amerykańska sieć kin chińskiej spółki Dalian Wanda, przejmuje za 1,1 mld dol. Carmike (bezpośredni rywal). W ten sposób powstanie największy gracz w Stanach Zjednoczonych. W tej branży Dalian Wanda już jest pierwsza w świecie.
 • Długi Dzień Dziecka w Multikinie!

  Długi Dzień Dziecka w Multikinie!

  Z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych kinomanów w Multikinie będą czekały najnowsze premiery filmowe oraz atrakcje.
 • Kina sprzedały w Polsce 40 milionów biletów

  Kina sprzedały w Polsce 40 milionów biletów

  W 2014 r., po raz pierwszy w historii, kina w Polsce sprzedały ponad 40 mln biletów. Ten rok może być jeszcze lepszy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Kino (482)

 • Paweł Deląg o swoich planach

  Jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów opowiedział nam o swoich planach zawodowych.
 • Dużo zachodu dla darmowego biletu

  Koledzy Bo i Matthew postanowili sprawdzić czy dwie osoby mogą wejść do kina mając jeden bilet. W tym celu kupili ogromne ubrania, w które mieścili się we dwóch. Po różnych kombinacjach uznali, że najmniej podejrzanie wyglądają kiedy jeden z nich udaje brzuch. Czy uda im się wejść do kina?
 • Czekają nas zmiany

  Armia Reda – ekscentryczna, niebezpieczne i skuteczna. Jej członkowie stali się ulubieńcami fanów serialu. Pierwsza na liście jest tajemnicza kobieta, zwana panem Kaplanem. Specjalność: sprzątanie. Słabości: uśmiech. – Red niechętnie używa przemocy, ale – gdy już do niej dojdzie – pan Kaplan wszystko zatuszuje – mówi Jon Brokenkamp, producent serialu.
 • "Amy"

  3 lipca na ekrany brytyjskich kin trafi nowy dokument o Amy Winehouse. Usłyszymy w nim niepublikowane dotychczas piosenki gwiazdy.