Katowice

Synonimy:
Katowicach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katowice (2410)

 • ​Śląskie: Akcja pożarowa w katowickiej kopalni Murcki-Staszic

  Należąca do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalnia Murcki-Staszic musiała czasowo ograniczyć wydobycie węgla z powodu zagrożenia pożarowego w podziemnych wyrobiskach. Akcja może potrwać kilka dni. Według kopalni sytuacja wynika m.in. z wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych.
 • Katowice wybudują halę sportową przy wsparciu ministra sportu

  Katowice wybudują halę sportową przy wsparciu ministra sportu

  W najbliższych dniach powinna rozpocząć się warta ok. 12 mln zł budowa nowej hali sportowej w Katowicach. W czwartek umowę ws. 2,5 mln zł dofinansowania tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki podpisali prezydent miasta Marcin Krupa i minister Witold Bańka.
 • Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  ​Nawet 500 osób chce do 2020 r. zatrudnić w Katowicach międzynarodowa firma Accenture, świadcząca zaawansowane usługi informatyczne. Spółka uruchomiła w stolicy Górnego Śląska swoje drugie, po Łodzi, biuro Delivery Center. Do końca tego roku pracę znajdzie w nim 60 osób.
 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.
 • Katowice: Pożegnano Tadeusza Kijonkę - poetę, dziennikarza i społecznika

  Katowice: Pożegnano Tadeusza Kijonkę - poetę, dziennikarza i społecznika

  We wtorek w Katowicach odbył się pogrzeb śląskiego poety, publicysty i działacza społecznego Tadeusza Kijonki, który zmarł w piątek w wieku 80 lat. Obok rodziny i przyjaciół w pożegnaniu wzięli udział m.in. liczni przedstawiciele środowiska kulturalnego.
 • Sprzedaż apartamentów w Polsce na przykładzie sześciu miast

  Sprzedaż apartamentów w Polsce na przykładzie sześciu miast

  Około 15-20 tys. zł za metr kwadratowy - tyle średnio kosztują apartamenty w projektach deweloperskich z najwyższej półki. Najdroższym rynkiem w kraju pozostaje oczywiście Warszawa. W tym tekście sprawdziliśmy ceny i lokalizacje ekskluzywnych nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego w stolicy i wybranych miastach regionalnych.
 • W Katowicach ma powstać nowy stadion i hala sportowa

  W Katowicach ma powstać nowy stadion i hala sportowa

  Do 2021 roku ma powstać w Katowicach nowoczesny stadion piłkarski w kompleksie z sześcioma boiskami treningowymi i halą sportową.
 • PwC zatrudnia w Katowicach. Będzie praca dla ponad 300 osób

  PwC zatrudnia w Katowicach. Będzie praca dla ponad 300 osób

  W związku z dynamicznym rozwojem PwC, jedna z najbardziej znanych globalnych firm doradczych działająca w 157 krajach na świecie rozszerza umowę najmu w katowickim Silesia Business Park o ponad 2000 m kw. i planuje zatrudnienie ponad 300 pracowników. Pierwszy i dotąd największy rezydent kompleksu budowanego przez Skanska tym samym dopełni do 100 proc. powierzchnię wynajmu budynku A.

Filmy - Katowice (14)

 • Edyta Herbuś w spektaklu „Diwa” na deskach Teatru Żelaznego w Katowicach

  To dla mnie skok na głęboką wodę – mówi Edyta Herbuś o udziale w spektaklu na deskach Teatru Żelaznego. Aktorka gra tam w duodramie „Diwa”, w którym partneruje Małgorzacie Bogdańskiej. To pierwsza dramatyczna rola Herbuś, dlatego aktorka jest zdeterminowana, by poruszyć widzów swoją grą.
 • Durczok o pięknych Katowicach

  Śląsk nie kojarzy się już tylko z hałdami i węglem. - Dziś, jak się wysiada na dworcu w Katowicach, to wysiada się na jednym z najpiękniejszych polskich dworców. Nieopodal znajduje się najlepsza sala koncertowa w Europie, sala Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - mówi Kamil Durczok. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Intel Extreme Masters 2014 - Katowice

  Od 14 do 16 marca 2014 w katowickim Spodku odbywały się finały mistrzostw świata w grach komputerowych - Intel Extreme Masters. To jedna z największych imprez e-sportowych na świecie.
 • Zabytkowe samochody na zlocie Old Timers Garage

  Katowice (woj. śląskie). W Katowicach odbył się Old Timers Garage, czyli Pierwszy Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy zlotu przez dwa dni pokonali trasę 80-kilometrów, zwiedzając pięć miast województwa śląskiego. Wśród pojazdów były legendy światowej motoryzacji, jak np. DeLorean DMC12 - kultowy wehikuł czasu z filmu "Powrót do przyszłości" (TVN24/x-news).