katastrofa samolotu

Artykuły - Katastrofa samolotu (388)

 • Katastrofa samolotu w USA. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w katastrofie niewielkiego samolotu, który rozbił się w sobotę podczas lądowania na lotnisku w mieście Collegedale, w stanie Tennessee, w południowo-wschodniej części USA - poinformowała agencja AP.
 • ​Znaleziono dwa kolejne fragmenty zaginionego samolotu Malaysia Airlines

  ​Znaleziono dwa kolejne fragmenty zaginionego samolotu Malaysia Airlines

  Dwa fragmenty samolotu znalezione na wybrzeżach RPA i wyspy Rodrigues, niedaleko Mauritiusa, "prawie na pewno" należały do boeinga Malaysia Airlines, który zaginął w marcu 2014 r. z 239 osobami na pokładzie - poinformował w czwartek rząd Malezji.
 • Niewielki odrzutowiec spadł na dom. Są ofiary

  Niewielki odrzutowiec spadł na dom. Są ofiary

  Niewielki odrzutowiec spadł we wtorek na dom mieszkalny w miejscowości Akron, w stanie Ohio. Władze potwierdziły śmierć dwóch osób - pilotów samolotu, ale ofiar może być więcej, gdyż na pokładzie maszyny było prawdopodobnie jeszcze siedmiu pasażerów.
 • Masowa ewakuacja obywateli Rosji z Egiptu

  Masowa ewakuacja obywateli Rosji z Egiptu

  Rosja ewakuowała z Egiptu w ciągu ostatnich 24 godzin 11 tysięcy rosyjskich turystów - poinformowała w niedzielę agencja RIA-Nowosti, powołując się na wicepremiera Arkadija Dworkowicza. Kolejni Rosjanie zostaną sprowadzeni do kraju jeszcze w niedzielę.
 • Berlin podejrzewa zamach na rosyjski samolot

  Berlin podejrzewa zamach na rosyjski samolot

  Rząd Niemiec podejrzewa, że za katastrofą rosyjskiego samolotu w Egipcie stoją terroryści z tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) - poinformował niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".
 • Rosyjskie linie wstrzymują loty wszystkich A321

  Rosyjskie linie wstrzymują loty wszystkich A321

  Rosyjskie linie czarterowe Kogalymavia, których Airbus-321 z 224 osobami na pokładzie rozbił się na półwyspie Synaj, wstrzymuje loty wszystkich samolotów A321 w celu przeprowadzenia dodatkowych kontroli - poinformował w czwartek urząd nadzoru Rostransnadzor.
 • "Samolot nie mógł tak po prostu się rozpaść w powietrzu"

  "Samolot nie mógł tak po prostu się rozpaść w powietrzu"

  Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była bomba podłożona przez Państwo Islamskie - pisze w środę wieczorem Reuters, powołując się na amerykańskie i europejskie źródła bezpieczeństwa.
 • Katastrofa samolotu: Rozhermetyzowanie czy bomba?

  Katastrofa samolotu: Rozhermetyzowanie czy bomba?

  W Petersburgu rozpocznie się dziś procedura identyfikacji ofiar katastrofy lotniczej nad Synajem. Nad ranem do miasta nad Newą przyleciał z Egiptu samolot, który przywiózł trumny z ciałami 144 osób.
 • Katastrofa samolotu. Rosja pogrążona w żałobie

  Katastrofa samolotu. Rosja pogrążona w żałobie

  W Rosji ogłoszono dzień żałoby narodowej. W ten sposób czczona jest pamięć 224 ofiar katastrofy lotniczej. Wczoraj w Egipcie na Półwyspie Synajskim rozbił się samolot wiozący rosyjskich turystów.
 • Katastrofa w Nowej Gwinei: Indonezyjski samolot przewoził pieniądze

  Katastrofa w Nowej Gwinei: Indonezyjski samolot przewoził pieniądze

  Blisko pół miliona dolarów w gotówce znajdowało się na pokładzie indonezyjskiego samolotu linii Trigana Air Service. W niedzielę samolot rozbił się w górzystym rejonie Nowej Gwinei.

Filmy - Katastrofa samolotu (12)

 • Rozpacz krewnych ofiar katastrofy samolotu AirAsia

  Po tym, jak media oficjalnie poinformowały, że z Morza Jawajskiego wyławiane są pierwsze ciała ofiar katastrofy malezyjskiego Airbusa A320-200, na lotnisku w Surabaja wybuchła rozpacz. Wielu krewnych pasażerów feralnego lotu zasłabło. Pogrążonym w bólu ludziom z pomocą pospieszyły służby medyczne. Na pokładzie Airbusa A320-200 należącego do malezyjskich linii AirAsia znajdowały się 162 osoby. Maszyna leciała z z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Z radarów zniknęła o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę. Prawdopodobnie do katastrofy doprowadziły złe warunki atmosferyczne.
 • Katastrofa zabytkowego samolotu

  Śledczy starają się ustalić, co było przyczyną katastrofy zabytkowego samolotu podczas pokazu lotniczego w Kalifornii. Zaczną od zbadania wraku i śladów katastrofy pozostawionych na ziemi. Howard Plagens z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu powiedział, że jego zespół przyjrzy się także załogom ratowniczym, a dokładnie zbadają, po jakim czasie przybyli na miejsce zdarzenia. Rzecznik bazy lotniczej Jim Spellman powiedział, że załogi te zostały wysłane szybko - w ciągu minuty lub dwóch. W tym lotniczym show uczestniczyło blisko 100 tys. widzów. Nikt nie został ranny. Rozbity samolot pilotował 77-letni Edward Andreini. Był on właścicielem dwupłatowca Stearman z 1944 roku – to samolot z czasów II wojny światowej, powszechnie używany do szkolenia pilotów. Andreini próbował wykonać manewr znany jako "przecinanie wstęgi", gdzie odwrócony samolot leci blisko ziemi. Samolot, lecąc nisko nad ziemią, rozbił się i zapalił, tworząc gęstą chmurę czarnego dymu, którą widać na filmie.
 • Rodziny nie wierzą w katastrofę samolotu. "To spekulacje"

  W poniedziałek władze Malezji ogłosiły, że Boeing 777 Malaysia Airlines spadł do morza i że nikt z tej katastrofy nie ocalał. Większość osób na pokładzie samolotu pochodziła z Chin. Krewni pasażerów feralnego lotu są oburzeni. Podkreślają m.in., że wciąż nie ma jasnych dowodów na to, że wszyscy pasażerowie zginęli, a wszystko opiera się wyłącznie na „spekulacjach”. Chiny zażądały od Malezji zdjęć satelitarnych, które mają wskazywać na to, że samolot rozbił się w południowej części Oceanu Indyjskiego. Poszukiwania szczątków samolotu zostały na razie przerwane z powodu kiepskich warunków pogodowych. Poprawa ma nastąpić w środę, wtedy też swoje prace wznowi międzynarodowa ekipa poszukiwawcza, która wyruszy z australijskiego Perth. Jednak nawet wtedy poszukiwania nie będą łatwe.
 • Wstrząsające nagranie z katastrofy samolotu

  Film pokazuje moment uderzenia samolotu w ziemię. Widać na nim, jak prywatny odrzutowiec rozbija się na pasie startowym w Kolorado. Wydaje się, że samolot odbija się w powietrze, a potem nagle uderza w ziemię i staje w płomieniach. W katastrofie zginął jeden z pilotów. Drugi pilot oraz członek załogi zostali ranni. Wszyscy pochodzili z Meksyku. Ze wstępnego raportu w sprawie katastrofy wynika, że do wypadku doszło z powodu porywistego wiatru.