katastrofa samolotu

Artykuły - Katastrofa samolotu (342)

 • Kolumbia: Rozbił się samolot, zginęło 10 ludzi

  10 osób zginęło w niedzielę w kolumbijskiej dżungli w katastrofie samolotu - poinformowały władze Kolumbii.
 • Okradli ofiary zaginionego Boeinga 777. Protesty w Malezji

  Okradli ofiary zaginionego Boeinga 777. Protesty w Malezji

  Pracowniczka malezyjskiego oddziału banku HSBC wraz z mężem zostali oskarżeni o kradzież 35 tysięcy dolarów z kont 4 pasażerów zaginionego Boeinga 777. Sprawa ujrzała światło dzienne. Wywołała falę protestów i oburzenia w Malezji.
 • Katastrofa samolotu w Iranie. Wiele ofiar

  Katastrofa samolotu w Iranie. Wiele ofiar

  Na lotnisku Mehrabad pod Teheranem w Iranie doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego. Jak podaje telewizja państwowa, zginęło ponad 40 osób, w tym około siedmioro dzieci.
 • ​Kim tak naprawdę jest Maria Putin? O córce Putina słów kilka

  ​Kim tak naprawdę jest Maria Putin? O córce Putina słów kilka

  Po katastrofie samolotu Malaysia Airlines media zainteresowały się córką Putina, która do tej pory mieszkała w Holandii. Po zestrzeleniu samolotu przez rebeliantów, Maria stała się obiektem powszechnej nienawiści i została zmuszona do opuszczenia kraju.
 • Pasażerowie MH17 zostali okradzeni przez separatystów

  Pasażerowie MH17 zostali okradzeni przez separatystów

  Pasażerowie tragicznego lotu MH17 zostali okradzeni przez prorosyjskich separatystów. Jak donosi MSZ Ukrainy karty kredytowe, dowody osobiste i paszporty są używane przez rebeliantów. Ministerstwo pracuje nad zabezpieczeniem wszystkich skradzionych dokumentów. O sprawie informuje "The Independent".
 • Odnaleziono wrak samolotu Air Algerie. Francja wysłała wojsko

  Odnaleziono wrak samolotu Air Algerie. Francja wysłała wojsko

  Malijska państwowa telewizja poinformowała, że wrak zaginionego samolotu algierskich linii Air Algerie znajduje się niedaleko miejscowości Gossi w środkowej części kraju. Francja wysłała oddział wojska, aby zabezpieczył miejsce katastrofy.
 • Troje dzieci zginęło w katastrofie. Wzruszające słowa rodziców

  Troje dzieci zginęło w katastrofie. Wzruszające słowa rodziców

  ​Trójka rodzeństwa w wieku od 8-12 lat zginęła w katastrofie malezyjskiego boeinga. Dzieci podróżowały razem z dziadkiem z Amsterdamu do Australii, gdzie za parę dni miały rozpocząć nowy rok szkolny. Historię opisuje "The Telegraph".
 • Tajwan: 48 ofiar katastrofy lotniczej na Peskadorach

  Tajwan: 48 ofiar katastrofy lotniczej na Peskadorach

  W katastrofie samolotu tajwańskich linii lotniczych Transasia, który rozbił się w środę przy lądowaniu w mieście Magong na należącym do Tajwanu archipelagu Peskadorów, zginęło 48 osób, a 10 zostało rannych - poinformowały tajwańskie władze.
 • Ukraina: Katastrofa była aktem terroru

  Ukraina: Katastrofa była aktem terroru

  W związku z katastrofą samolotu Malaysia Airlines, parlament Ukrainy zwrócił się do społeczności międzynarodowej o uznanie nieszczęśliwego zdarzenia za akt terroru. Ukraiński Parlament podkreślił, że do katastrofy doszło w wyniku wsparcia udzielonego prorosyjskim separatystom przez Rosję.
 • Nowe fakty w sprawie katastrofy w Topolowie

  Nowe fakty w sprawie katastrofy w Topolowie

  Pilot próbował awaryjnie wylądować - to nowe ustalenia Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w sprawie katastrofy w Topolowie pod Częstochową. W wypadku zginęło 11 osób, a jedna została ranna.

Filmy - Katastrofa samolotu (11)

 • Katastrofa zabytkowego samolotu

  Śledczy starają się ustalić, co było przyczyną katastrofy zabytkowego samolotu podczas pokazu lotniczego w Kalifornii. Zaczną od zbadania wraku i śladów katastrofy pozostawionych na ziemi. Howard Plagens z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu powiedział, że jego zespół przyjrzy się także załogom ratowniczym, a dokładnie zbadają, po jakim czasie przybyli na miejsce zdarzenia. Rzecznik bazy lotniczej Jim Spellman powiedział, że załogi te zostały wysłane szybko - w ciągu minuty lub dwóch. W tym lotniczym show uczestniczyło blisko 100 tys. widzów. Nikt nie został ranny. Rozbity samolot pilotował 77-letni Edward Andreini. Był on właścicielem dwupłatowca Stearman z 1944 roku – to samolot z czasów II wojny światowej, powszechnie używany do szkolenia pilotów. Andreini próbował wykonać manewr znany jako "przecinanie wstęgi", gdzie odwrócony samolot leci blisko ziemi. Samolot, lecąc nisko nad ziemią, rozbił się i zapalił, tworząc gęstą chmurę czarnego dymu, którą widać na filmie.
 • Rodziny nie wierzą w katastrofę samolotu. "To spekulacje"

  W poniedziałek władze Malezji ogłosiły, że Boeing 777 Malaysia Airlines spadł do morza i że nikt z tej katastrofy nie ocalał. Większość osób na pokładzie samolotu pochodziła z Chin. Krewni pasażerów feralnego lotu są oburzeni. Podkreślają m.in., że wciąż nie ma jasnych dowodów na to, że wszyscy pasażerowie zginęli, a wszystko opiera się wyłącznie na „spekulacjach”. Chiny zażądały od Malezji zdjęć satelitarnych, które mają wskazywać na to, że samolot rozbił się w południowej części Oceanu Indyjskiego. Poszukiwania szczątków samolotu zostały na razie przerwane z powodu kiepskich warunków pogodowych. Poprawa ma nastąpić w środę, wtedy też swoje prace wznowi międzynarodowa ekipa poszukiwawcza, która wyruszy z australijskiego Perth. Jednak nawet wtedy poszukiwania nie będą łatwe.
 • Wstrząsające nagranie z katastrofy samolotu

  Film pokazuje moment uderzenia samolotu w ziemię. Widać na nim, jak prywatny odrzutowiec rozbija się na pasie startowym w Kolorado. Wydaje się, że samolot odbija się w powietrze, a potem nagle uderza w ziemię i staje w płomieniach. W katastrofie zginął jeden z pilotów. Drugi pilot oraz członek załogi zostali ranni. Wszyscy pochodzili z Meksyku. Ze wstępnego raportu w sprawie katastrofy wynika, że do wypadku doszło z powodu porywistego wiatru.
 • Niemcy: Rozbił się mały samolot. Są ofiary

  Mały samolot rozbił się w zachodnich Niemczech. Nie żyją cztery osoby. Cessna Citation wystartowała z południowej Anglii. Do katastrofy doszło w gęstej mgle. Samolot zawadził skrzydłem o słup trakcji elektrycznej, uderzył w ziemię i stanął w płomieniach. Ofiary to 61-letni niemiecki biznesmen i jego 60-letnia żona oraz dwaj piloci.