katastrofa samolotu

Artykuły - Katastrofa samolotu (369)

Filmy - Katastrofa samolotu (12)

 • Rozpacz krewnych ofiar katastrofy samolotu AirAsia

  Po tym, jak media oficjalnie poinformowały, że z Morza Jawajskiego wyławiane są pierwsze ciała ofiar katastrofy malezyjskiego Airbusa A320-200, na lotnisku w Surabaja wybuchła rozpacz. Wielu krewnych pasażerów feralnego lotu zasłabło. Pogrążonym w bólu ludziom z pomocą pospieszyły służby medyczne. Na pokładzie Airbusa A320-200 należącego do malezyjskich linii AirAsia znajdowały się 162 osoby. Maszyna leciała z z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Z radarów zniknęła o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę. Prawdopodobnie do katastrofy doprowadziły złe warunki atmosferyczne.
 • Katastrofa zabytkowego samolotu

  Śledczy starają się ustalić, co było przyczyną katastrofy zabytkowego samolotu podczas pokazu lotniczego w Kalifornii. Zaczną od zbadania wraku i śladów katastrofy pozostawionych na ziemi. Howard Plagens z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu powiedział, że jego zespół przyjrzy się także załogom ratowniczym, a dokładnie zbadają, po jakim czasie przybyli na miejsce zdarzenia. Rzecznik bazy lotniczej Jim Spellman powiedział, że załogi te zostały wysłane szybko - w ciągu minuty lub dwóch. W tym lotniczym show uczestniczyło blisko 100 tys. widzów. Nikt nie został ranny. Rozbity samolot pilotował 77-letni Edward Andreini. Był on właścicielem dwupłatowca Stearman z 1944 roku – to samolot z czasów II wojny światowej, powszechnie używany do szkolenia pilotów. Andreini próbował wykonać manewr znany jako "przecinanie wstęgi", gdzie odwrócony samolot leci blisko ziemi. Samolot, lecąc nisko nad ziemią, rozbił się i zapalił, tworząc gęstą chmurę czarnego dymu, którą widać na filmie.
 • Rodziny nie wierzą w katastrofę samolotu. "To spekulacje"

  W poniedziałek władze Malezji ogłosiły, że Boeing 777 Malaysia Airlines spadł do morza i że nikt z tej katastrofy nie ocalał. Większość osób na pokładzie samolotu pochodziła z Chin. Krewni pasażerów feralnego lotu są oburzeni. Podkreślają m.in., że wciąż nie ma jasnych dowodów na to, że wszyscy pasażerowie zginęli, a wszystko opiera się wyłącznie na „spekulacjach”. Chiny zażądały od Malezji zdjęć satelitarnych, które mają wskazywać na to, że samolot rozbił się w południowej części Oceanu Indyjskiego. Poszukiwania szczątków samolotu zostały na razie przerwane z powodu kiepskich warunków pogodowych. Poprawa ma nastąpić w środę, wtedy też swoje prace wznowi międzynarodowa ekipa poszukiwawcza, która wyruszy z australijskiego Perth. Jednak nawet wtedy poszukiwania nie będą łatwe.
 • Wstrząsające nagranie z katastrofy samolotu

  Film pokazuje moment uderzenia samolotu w ziemię. Widać na nim, jak prywatny odrzutowiec rozbija się na pasie startowym w Kolorado. Wydaje się, że samolot odbija się w powietrze, a potem nagle uderza w ziemię i staje w płomieniach. W katastrofie zginął jeden z pilotów. Drugi pilot oraz członek załogi zostali ranni. Wszyscy pochodzili z Meksyku. Ze wstępnego raportu w sprawie katastrofy wynika, że do wypadku doszło z powodu porywistego wiatru.