kara więzienia

Synonimy:
więzienia, więzienie więzień
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara więzienia (4649)

Filmy - Kara więzienia (38)

 • Ludzkie pojęcie: Strzelba, amunicja i koń dla... więźniów

  Władze Kanady są bardzo pomocne, zrobiły wszystko po to, by ułatwić ci wyjechanie z miejsca odsiadki. Więźniowie, którzy opuszczają niektóre z ośrodków, dostają wyprawkę - konia, broń i zestaw amunicji. Dlatego w myśl dewizy… więzień nasz pan…? - nie zwlekaj - ładuj strzelbę, wskakuj na konia i wyjeżdżaj z miasta. Galopem. PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 19:00.
 • 5 lat więzienia za lichwę?

  Zaostrzenie przepisów karnych w zakresie wyzysku na podstawie umów cywilnych, zadośćuczynienia osobom będącym ofiarami oszustów i koniec z pożyczkami na niewielkie kwoty, których zabezpieczeniem są nieruchomości – to jedne z wielu zmian, które znalazły się w projekcie zmiany tzw. ustawy antylichwiarskiej. Obawy części firm budzi zapis dotyczący nowego limitu kosztów.
 • Pomoc nadeszła z najmniej oczekiwanej strony

  Ta bójka mogła mieć inny finał, gdyby nie pomoc siedzącego obok więźnia.
 • Rząd przyjął projekt ws. ścigania za mówienie o "polskich obozach".

  Do trzech lat więzienia za zwrot typu "polski obóz śmierci" - rząd przyjął projekt ministerstwa sprawiedliwości, który za takie słowa umożliwia wytaczanie procesów karnych, a także cywilnych. Zdaniem Zbigniewa Ziobry, wprowadzane rozwiązanie pozwoli na skuteczniejsze ściganie tego typu przestępstw. - Polski rząd uczynił ważny krok w kierunku stworzenia mocniejszych narzędzi prawnych pozwalających dochodzić naszych praw, bronić prawdy historycznej, ale też bronić dobrego imienia Plaski - powiedział Zbigniew Ziobro.