kara

Synonimy:
kary, odroczenie kary złagodzenie kary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara (3938)

 • Ziobro: Chciałbym zapowiedzieć zaostrzenie kar za wielkie wyłudzenia

  Ziobro: Chciałbym zapowiedzieć zaostrzenie kar za wielkie wyłudzenia

  - Chciałbym zapowiedzieć zaostrzenie odpowiedzialności karnej za sprawy związane z wielkimi wyłudzeniami i przestępstwami, które dotyczą mienia wielkiej wartości - powiedział minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
 • Opóźnione płatności w podatku dochodowym

  Opóźnione płatności w podatku dochodowym

  Przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności gospodarczej regulują zobowiązania wobec różnych podmiotów i instytucji. Nie zawsze jednak wywiązują się z nich terminowo, co wpływa na sposób ujęcia w kosztach należności głównej, a w niektórych wypadkach również na możliwość obciążania kosztów związanymi z tym opłatami dodatkowymi.
 • 20 mln euro kary dla firm, które dopuszczą do wycieku danych osobowych. W życie wchodzi nowe prawo unijne

  W przyszłym roku wejdzie w życie nowe unijne rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych. Zmiana ma zapewnić lepszą ochronę prywatności, poprawić bezpieczeństwo oraz nałoży dodatkowe obowiązki na przedsiębiorców.
 • Alimenty 500 plus: Unikanie płacenia na dzieci przestanie się opłacać. Powstanie czarna lista dłużników

  Alimenty 500 plus: Unikanie płacenia na dzieci przestanie się opłacać. Powstanie czarna lista dłużników

  Resort rodziny proponuje radykalną zmianę podejścia do osób niepłacących na swoje potomstwo. Unikanie płacenia alimentów ma się już nie opłacać.
 • Kary za nieuczciwe reklamy - decyzja UOKiK

  Kary za nieuczciwe reklamy - decyzja UOKiK

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 40 mln zł kary za nieuczciwe reklamy na Cyfrowy Polsat i Polkomtel.
 • SA: TVN nie musi płacić kary za "Top Model", jej nałożenie niezasadne

  SA: TVN nie musi płacić kary za "Top Model", jej nałożenie niezasadne

  Nałożenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji kary finansowej na telewizję TVN za treści zawarte w kilku odcinkach reality-show "Top Model" było niezasadne, choć treści były na granicy dobrego smaku - uznał we wtorek warszawski Sąd Apelacyjny oddalając apelację KRRiT.
 • Karaj mądrze

  Karaj mądrze

  Czy wychowanie „bezstresowe” czytaj - bez żadnej dyscypliny, albo oparte wyłącznie na nagrodach i rozmowie może się udać? Kiedyś naiwnie wierzyłam, że tak, mniej więcej do momentu, kiedy uzbrojona w książkową wiedzę sama zostałam matką…
 • 15 milionów złotych kary dla T-Mobile Polska

  15 milionów złotych kary dla T-Mobile Polska

  Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata - T-Mobile Polska nie uzyskiwała wyraźnej zgody od konsumentów na dodatkowe płatności związane z tymi usługami. Za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów Prezes UOKiK nałożył 15 mln zł kary. Sprawne działania podjęte przez spółkę doprowadziły do zaniechania pobierania opłat, co obniżyło karę o 30 proc.
 • Stres główną przyczyną wypadków w pracy

  Stres główną przyczyną wypadków w pracy

  Eksperci wskazują, że stres w pracy może być przyczyną zaburzeń psychosomatycznych, spadku koncentracji i popełniania błędów, co w konsekwencji prowadzi do wypadków w środowisku pracy. Stres jest podstawowym czynnikiem ludzkim, będącym bezpośrednią przyczyną około 70 proc. wypadków przy pracy. Prawnicy przestrzegają przed konsekwencjami zaniedbań pracodawców i pracowników w tym obszarze.
 • Jak korzystać z kar umownych?

  Jak korzystać z kar umownych?

  Kary umowne są elementem występującym przede wszystkim w kontraktach zawieranych w ramach realizacji zamówień publicznych. Należy jednak pamiętać, iż można wykorzystywać je także w typowym obrocie gospodarczym.

Filmy - Kara (54)

 • Rosja za kratkami, czyli wyznania byłego więźnia

  Co czwarty Rosjanin wszedł w kolizję z prawem lub odsiadywał już karę więzienia. W Rosji grożą one nawet za drobne wykroczenia. Aleksej Gaskarow jest jedną z tysiąca ofiar obecnego systemu prawnego.
 • Kraj oblegany przez Polaków. Znaleźli kosztowny sposób na turystów!

  Wiadomo, że do Włoch przyjeżdżają miliony turystów – kulturalnych i tych mniej grzecznych, głośnych i takich, co cenią sobie spokój. Włosi szybko znaleźli sposób na wczasowiczów, którzy ciszę zakłócają. Wybierając się do Wenecji, pamiętajcie, by nie pakować ubrań do walizki, bo jeśli ktoś usłyszy jej głośne kółka, które niezmiernie przeszkadzają mieszkańcom – ratuj się, kto może! Za ciągnięcie hałasującego bagażu zapłacicie jedynie… 500 euro. Jeszcze zabawniej jest na Capri. To bez wątpienia piękna wyspa, prawdziwy raj dla chcących wypocząć turystów. Obowiązuje tam jednak niecodzienny zakaz… chodzenia w głośnym obuwiu. Drogie Panie, wyrzućcie szpilki!
 • 500 euro za kanapkę, czyli Rzym i zakaz... biwakowania

  Do Rzymu przyjeżdżają turyści z całego świata. Kochają Wieczne Miasto za wdzięk, urok, kawę i jedzenie, choć z tym ostatnim może być ciężko. Obowiązuje tu bowiem… zakaz biwakowania. Władze co prawda nie mają tu na myśli rozbicia namiotu i pieczenia kiełbasek przy ognisku rozpalonym w centrum miasta, ale za kanapkę zjedzoną na ławce, na schodach Hiszpańskich lub wypicie napoju w pobliżu innych zabytków zapłacicie naprawdę ogromną karę… 500 euro!
 • Wakacje we Włoszech - mandat za... zamek z piasku

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc zapewne pomału planujecie jakiś urlop w przyjemnym miejscu. Co powiecie na Włochy? Piękne, klimatyczne i jednocześnie temperamentne - zdecydowanie polecamy! Ale uważajcie… przed policją nie uciekniecie, nie schowacie się nawet w gondoli lub w zakamarku jednej z urokliwych uliczek. No cóż, Włosi bez wątpienia mają bzika na punkcie dziwnych przepisów prawnych. Posłuchajcie, za co grozi wam wysoka kara!