kara

Synonimy:
kary, odroczenie kary złagodzenie kary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara (3938)

 • Alimenty 500 plus: Unikanie płacenia na dzieci przestanie się opłacać. Powstanie czarna lista dłużników

  Alimenty 500 plus: Unikanie płacenia na dzieci przestanie się opłacać. Powstanie czarna lista dłużników

  Resort rodziny proponuje radykalną zmianę podejścia do osób niepłacących na swoje potomstwo. Unikanie płacenia alimentów ma się już nie opłacać.
 • Kary za nieuczciwe reklamy - decyzja UOKiK

  Kary za nieuczciwe reklamy - decyzja UOKiK

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 40 mln zł kary za nieuczciwe reklamy na Cyfrowy Polsat i Polkomtel.
 • SA: TVN nie musi płacić kary za "Top Model", jej nałożenie niezasadne

  SA: TVN nie musi płacić kary za "Top Model", jej nałożenie niezasadne

  Nałożenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji kary finansowej na telewizję TVN za treści zawarte w kilku odcinkach reality-show "Top Model" było niezasadne, choć treści były na granicy dobrego smaku - uznał we wtorek warszawski Sąd Apelacyjny oddalając apelację KRRiT.
 • Karaj mądrze

  Karaj mądrze

  Czy wychowanie „bezstresowe” czytaj - bez żadnej dyscypliny, albo oparte wyłącznie na nagrodach i rozmowie może się udać? Kiedyś naiwnie wierzyłam, że tak, mniej więcej do momentu, kiedy uzbrojona w książkową wiedzę sama zostałam matką…
 • 15 milionów złotych kary dla T-Mobile Polska

  15 milionów złotych kary dla T-Mobile Polska

  Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata - T-Mobile Polska nie uzyskiwała wyraźnej zgody od konsumentów na dodatkowe płatności związane z tymi usługami. Za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów Prezes UOKiK nałożył 15 mln zł kary. Sprawne działania podjęte przez spółkę doprowadziły do zaniechania pobierania opłat, co obniżyło karę o 30 proc.
 • Stres główną przyczyną wypadków w pracy

  Stres główną przyczyną wypadków w pracy

  Eksperci wskazują, że stres w pracy może być przyczyną zaburzeń psychosomatycznych, spadku koncentracji i popełniania błędów, co w konsekwencji prowadzi do wypadków w środowisku pracy. Stres jest podstawowym czynnikiem ludzkim, będącym bezpośrednią przyczyną około 70 proc. wypadków przy pracy. Prawnicy przestrzegają przed konsekwencjami zaniedbań pracodawców i pracowników w tym obszarze.
 • Jak korzystać z kar umownych?

  Jak korzystać z kar umownych?

  Kary umowne są elementem występującym przede wszystkim w kontraktach zawieranych w ramach realizacji zamówień publicznych. Należy jednak pamiętać, iż można wykorzystywać je także w typowym obrocie gospodarczym.
 • Porządki w ogródku: Suche liście najlepiej oddać gminie

  Porządki w ogródku: Suche liście najlepiej oddać gminie

  Mam sąsiada, który co roku jesienią w blaszanej beczce w swoim ogródku pali liście. W ten sam sposób pozbywa się również innych śmieci. W efekcie wszędzie wokół unosi się dym, nie wspomnę o zapachach. Na uwagi odpowiada, że to jego sprawa, co robi na swojej posesji. Czy rzeczywiście? Czy pozbywanie się w ten sposób odpadów jest zgodne z prawem - pyta pani Anna.
 • 50 tysięcy złotych kary za reklamę piwa w Polo TV

  50 tysięcy złotych kary za reklamę piwa w Polo TV

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nałożyła na spółkę Lemon Records, nadawcę programu Polo TV, karę w wysokości 50 000 zł za wielokrotne emisje reklam piwa w porze chronionej. Jak poinformowała Krajowa Rada, przy ocenie zakresu i stopnia szkodliwości naruszenia uwzględniono fakt, że promocja napoju alkoholowego w czasie chronionym miała miejsce w kanale nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej, a więc bezpłatnie dostępnym na terenie całego kraju.
 • "Rzeczpospolita": Nowe kary dla sędziów. Niższa pensja

  "Rzeczpospolita": Nowe kary dla sędziów. Niższa pensja

  Będzie nowa kara finansowa dla sędziów – informuje dzisiejszy dziennik.

Filmy - Kara (50)