kara

Synonimy:
kary, odroczenie kary złagodzenie kary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kara (3938)

Filmy - Kara (56)

 • Ludzkie pojęcie: Nie uśmiechasz się? Dostaniesz mandat!

  W amerykańskim stanie Idaho, spotkacie na pewno bardzo wielu szczęśliwych ludzi. A nawet jeśli udają, to po prostu muszą się uśmiechać. Wiecie dlaczego? No właśnie. Jak nie wiemy o co chodzi to wiadome, że o pieniądze. Okazuje się, że smutni ludzie mogą tutaj zostać ukarani bardzo wysokim mandatem, a nawet więzieniem. Dlatego, lepiej nie wychodzić na ulicę bez przyklejonego do twarzy uśmiechu, pamiętajcie!
 • Kary za pamiątki przywożone z wakacji są wysokie

  Przywożenie pamiątek z wakacji jest ryzykowne, zwłaszcza wówczas, gdy wracamy z państw spoza Unii Europejskiej. Konwencja waszyngtońska zawiera listę 34 tys. gatunków roślin i zwierząt, które podlegają ochronie.
 • Rosja za kratkami, czyli wyznania byłego więźnia

  Co czwarty Rosjanin wszedł w kolizję z prawem lub odsiadywał już karę więzienia. W Rosji grożą one nawet za drobne wykroczenia. Aleksej Gaskarow jest jedną z tysiąca ofiar obecnego systemu prawnego.
 • Kraj oblegany przez Polaków. Znaleźli kosztowny sposób na turystów!

  Wiadomo, że do Włoch przyjeżdżają miliony turystów – kulturalnych i tych mniej grzecznych, głośnych i takich, co cenią sobie spokój. Włosi szybko znaleźli sposób na wczasowiczów, którzy ciszę zakłócają. Wybierając się do Wenecji, pamiętajcie, by nie pakować ubrań do walizki, bo jeśli ktoś usłyszy jej głośne kółka, które niezmiernie przeszkadzają mieszkańcom – ratuj się, kto może! Za ciągnięcie hałasującego bagażu zapłacicie jedynie… 500 euro. Jeszcze zabawniej jest na Capri. To bez wątpienia piękna wyspa, prawdziwy raj dla chcących wypocząć turystów. Obowiązuje tam jednak niecodzienny zakaz… chodzenia w głośnym obuwiu. Drogie Panie, wyrzućcie szpilki!