Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4752)

 • "Fakt": Ta koalicja pokona PiS w wyborach? Sondaż

  "Fakt": Ta koalicja pokona PiS w wyborach? Sondaż

  Zaskakujące wyniki sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Faktu" i Radia Zet. Prawo i Sprawiedliwość, chociaż cieszy się największym poparciem wśród wszystkich partii politycznych w Polsce, może - według ankietowanych - stracić władzę w 2019 roku.
 • Wniosek o "ukaranie posła Kaczyńskiego"

  Wniosek o "ukaranie posła Kaczyńskiego"

  Posłowie PO uważają, że prezes PiS Jarosław Kaczyński w obecnej kadencji Sejmu najczęściej zabierał głos niezgodnie z Regulaminem Sejmu. W środę zapowiedzieli złożenie wniosku do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o ukaranie "posła Kaczyńskiego".
 • Jarosław ​Kaczyński: Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną

  Jarosław ​Kaczyński: Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną

  "Obowiązującą konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że konstytucja zawiera "mnóstwo blokad", które uniemożliwiają odrzucenie "pewnych elementów" istniejącego układu.
 • Jarosław Kaczyński: Europa dwóch prędkości to koniec UE

  Jarosław Kaczyński: Europa dwóch prędkości to koniec UE

  Europa dwóch prędkości to projekt skierowany przeciwko UE i krajom naszego regionu; to jest "inna nazwa końca Unii" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla wPolityce.pl. Jak podkreślił, gdy dojdzie do "starcia o Europę dwóch prędkości", Polska nie będzie osamotniona.
 • Prezes PiS: Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione

  Prezes PiS: Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione

  Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii.
 • Prezes PiS chce budowy "wielkiego międzynarodowego lotniska" w Polsce

  Prezes PiS chce budowy "wielkiego międzynarodowego lotniska" w Polsce

  "Nie możemy zgodzić się na to, że my jesteśmy tylko krajem, w którym lotniska są początkiem drogi do innych wielkich lotnisk - np. do Frankfurtu czy teraz, jak często nam proponują, do Berlina" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
 • ​Jarosław Kaczyński: Trzeba zmienić ordynację wyborczą

  ​Jarosław Kaczyński: Trzeba zmienić ordynację wyborczą

  "Trzeba zmienić zasady dotyczące ordynacji wyborczej, tak, by uniemożliwić fałszowanie wyborów" - uważa lider Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński.
 • ​"Financial Times" ujawnia kulisy rozmowy Merkel-Kaczyński

  ​"Financial Times" ujawnia kulisy rozmowy Merkel-Kaczyński

  Jarosław Kaczyński w rozmowie z Angelą Merkel miał sugerować europejski nakaz aresztowania dla Donalda Tuska.
 • Jarosław Kaczyński: BOR wymaga głębokiej reformy

  Jarosław Kaczyński: BOR wymaga głębokiej reformy

  BOR wymaga głębokiej reformy, bo w tej instytucji, jak i w całym aparacie państwowym mamy dziś zdecydowanie zbyt niski stopień dyscypliny i tę dyscyplinę trzeba podnieść - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP 3 Bydgoszcz nadanym we wtorek.
 • Frankowicze szykują wielką demonstrację po słowach Jarosława Kaczyńskiego

  Frankowicze szykują wielką demonstrację po słowach Jarosława Kaczyńskiego

  Po słowach Jarosława Kaczyńskiego organizacje frankowiczów szykuję wielką demonstrację. 25 marca chcą przejść przez Warszawę - sprzed Pałacu Prezydenckiego do Ministerstwa Finansów. To ma być ich sprzeciw wobec złamania słowa danego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Filmy - Jarosław Kaczyński (137)

 • J. Kaczyński zawiesi B. Misiewicza w prawach członka PiS. Chodzi o doniesienia ws. zarobków

  Zaraz po przybyciu do siedziby partii podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiS - poinformował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zareagował w ten sposób na medialne doniesienia o wynagrodzeniu byłego szefa gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza. Według „Rzeczpospolitej”, Misiewicz na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. komunikacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej zarabia 50 tys. miesięcznie, a oprócz tego ma do dyspozycji służbowy samochód i może liczyć na wysoką premię. Kaczyński zapowiedział także powołanie specjalnej komisji, która zajmie się zbadaniem "szczegółów wszystkich wydarzeń związanych z Bartłomiejem Misiewiczem, które bulwersowały opinię publiczną w ciągu ostatnich miesięcy".
 • J. Kaczyński: Spotyka nas straszliwy atak nienawiści, bo prawda o katastrofie jest coraz bliżej

  W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zwrócił się do swoich zwolenników, by odrzucili nienawiść i zemstę oraz nie ulegali podziałom. Jego zdaniem, podkomisja MON jest bliska ustaleniu przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. - Dziś Polska jest dzielona w sposób celowy przez mniejszości, które boją się prawdy. Boją się także o swoje interesy, bo my naprawimy Rzeczpospolitą, przez co te interesy są zagrożone - mówił. Jak stwierdził, istnieją środowiska, które boją się dochodzenia prawdy o katastrofie. - Mamy przeciw sobie mur nienawiści, ale my nie możemy nienawidzić. My musimy się nienawiści ustrzec - napominał prezes PiS.
 • Jarosław Kaczyński zostaje w Londynie. "Nie jest pewne, czy dojdzie do spotkania"

  Jarosław Kaczyński zostaje w Londynie, przynajmniej do jutra - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał spotkać się w Londynie z Theresą May, spotkanie zostało jednak odwołane ze względu na atak terrorystyczny, do którego doszło w Londynie. - Nie jest pewne, czy do niego (jutrzejszego spotkania - red.) dojdzie, ze względu na rozwój wydarzeń - poinformował Terlecki. Jak przekazała wcześniej rzecznik PiS Beata Mazurek, Jarosław Kaczyński i osoby mu towarzyszące są bezpieczne.
 • "To nie może się dobrze zakończyć. W 2020 roku Polska będzie poza Unią Europejską"

  Minister Waszczykowski zapowiada, że stanowisko Polski będzie teraz inne i negatywne wobec wielu kwestii - zauważył były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. Jego zdaniem, tego typu zapowiedzi zwiastują opuszczenie Unii Europejskiej przez Polskę. - To nie może się dobrze zakończyć. Polska w 2020 roku będzie poza Unią Europejską - uważa Schnepf. Jego zdaniem, działania PiS związane z odmową poparcia Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej uniemożliwią wynegocjowanie dobrego budżetu unijnego dla naszego kraju. - Obrzydzanie Unii Europejskiej, liderów, pokazywanie jak interesy Unii Europejskiej są rozbieżne z interesami Polski - wyjaśniał.