Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4756)

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.
 • Jarosław Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną

  Jarosław Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną

  "Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek, w Łodzi, podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.
 • Kongres Prawa i Sprawiedliwości ma się odbyć 1 lipca

  Kongres Prawa i Sprawiedliwości ma się odbyć 1 lipca

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek podczas spotkania z władzami poszczególnych okręgów partii, że 1 lipca odbędzie się kolejna część kongresu Prawa i Sprawiedliwości - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od polityków PiS.
 • "Fakt": Ta koalicja pokona PiS w wyborach? Sondaż

  "Fakt": Ta koalicja pokona PiS w wyborach? Sondaż

  Zaskakujące wyniki sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Faktu" i Radia Zet. Prawo i Sprawiedliwość, chociaż cieszy się największym poparciem wśród wszystkich partii politycznych w Polsce, może - według ankietowanych - stracić władzę w 2019 roku.
 • Wniosek o "ukaranie posła Kaczyńskiego"

  Wniosek o "ukaranie posła Kaczyńskiego"

  Posłowie PO uważają, że prezes PiS Jarosław Kaczyński w obecnej kadencji Sejmu najczęściej zabierał głos niezgodnie z Regulaminem Sejmu. W środę zapowiedzieli złożenie wniosku do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o ukaranie "posła Kaczyńskiego".
 • Jarosław ​Kaczyński: Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną

  Jarosław ​Kaczyński: Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną

  "Obowiązującą konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że konstytucja zawiera "mnóstwo blokad", które uniemożliwiają odrzucenie "pewnych elementów" istniejącego układu.
 • Jarosław Kaczyński: Europa dwóch prędkości to koniec UE

  Jarosław Kaczyński: Europa dwóch prędkości to koniec UE

  Europa dwóch prędkości to projekt skierowany przeciwko UE i krajom naszego regionu; to jest "inna nazwa końca Unii" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla wPolityce.pl. Jak podkreślił, gdy dojdzie do "starcia o Europę dwóch prędkości", Polska nie będzie osamotniona.
 • Prezes PiS: Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione

  Prezes PiS: Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione

  Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii.
 • Prezes PiS chce budowy "wielkiego międzynarodowego lotniska" w Polsce

  Prezes PiS chce budowy "wielkiego międzynarodowego lotniska" w Polsce

  "Nie możemy zgodzić się na to, że my jesteśmy tylko krajem, w którym lotniska są początkiem drogi do innych wielkich lotnisk - np. do Frankfurtu czy teraz, jak często nam proponują, do Berlina" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
 • ​Jarosław Kaczyński: Trzeba zmienić ordynację wyborczą

  ​Jarosław Kaczyński: Trzeba zmienić ordynację wyborczą

  "Trzeba zmienić zasady dotyczące ordynacji wyborczej, tak, by uniemożliwić fałszowanie wyborów" - uważa lider Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński.

Filmy - Jarosław Kaczyński (138)

 • K. Marcinkiewicz: Szydło wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego

  Były premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru zdymisjonować Beaty Szydło. Pogłoski o rzekomym konflikcie na linii premier-prezes PiS pojawiły się w mediach, a ich źródłem mieli być bywalcy siedziby PiS na Nowogrodzkiej. - Przyznam, że dziś pani premier wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że premier "ociepla wizerunek rządu i PiS w Polsce". - Cały czas jest dużo trudniej atakować Beatę Szydło niż polityka mniej spokojnego czy mniej zgrabnego niż ona - wyjaśniał były premier. Jego zdaniem jedną z możliwych zmian w rządzie może być mianowanie Antoniego Macierewicza wicepremierem "bez teki" i powołanie nowego ministra obrony narodowej.
 • J. Kaczyński zawiesi B. Misiewicza w prawach członka PiS. Chodzi o doniesienia ws. zarobków

  Zaraz po przybyciu do siedziby partii podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiS - poinformował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zareagował w ten sposób na medialne doniesienia o wynagrodzeniu byłego szefa gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza. Według „Rzeczpospolitej”, Misiewicz na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. komunikacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej zarabia 50 tys. miesięcznie, a oprócz tego ma do dyspozycji służbowy samochód i może liczyć na wysoką premię. Kaczyński zapowiedział także powołanie specjalnej komisji, która zajmie się zbadaniem "szczegółów wszystkich wydarzeń związanych z Bartłomiejem Misiewiczem, które bulwersowały opinię publiczną w ciągu ostatnich miesięcy".
 • J. Kaczyński: Spotyka nas straszliwy atak nienawiści, bo prawda o katastrofie jest coraz bliżej

  W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zwrócił się do swoich zwolenników, by odrzucili nienawiść i zemstę oraz nie ulegali podziałom. Jego zdaniem, podkomisja MON jest bliska ustaleniu przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. - Dziś Polska jest dzielona w sposób celowy przez mniejszości, które boją się prawdy. Boją się także o swoje interesy, bo my naprawimy Rzeczpospolitą, przez co te interesy są zagrożone - mówił. Jak stwierdził, istnieją środowiska, które boją się dochodzenia prawdy o katastrofie. - Mamy przeciw sobie mur nienawiści, ale my nie możemy nienawidzić. My musimy się nienawiści ustrzec - napominał prezes PiS.
 • Jarosław Kaczyński zostaje w Londynie. "Nie jest pewne, czy dojdzie do spotkania"

  Jarosław Kaczyński zostaje w Londynie, przynajmniej do jutra - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał spotkać się w Londynie z Theresą May, spotkanie zostało jednak odwołane ze względu na atak terrorystyczny, do którego doszło w Londynie. - Nie jest pewne, czy do niego (jutrzejszego spotkania - red.) dojdzie, ze względu na rozwój wydarzeń - poinformował Terlecki. Jak przekazała wcześniej rzecznik PiS Beata Mazurek, Jarosław Kaczyński i osoby mu towarzyszące są bezpieczne.