Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4778)

 • Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

  "To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując sejmowe expose premiera Mateusza Morawieckiego. "To pewnie najzdolniejszy człowiek, jaki się pojawił w polskiej polityce po 1989 r." - ocenił prezes PiS.
 • ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  ​Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwleka poważną operację - donosi środowy "Fakt".
 • ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  ​Coraz bliżej zmiany na stanowisku premiera

  Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności, na początku grudnia Beatę Szydło zastąpi Jarosław Kaczyński - podaje "Newsweek". Jak z kolei informuje "Wprost", w PiS pojawiła się koncepcja, by Beata Szydło kandydowała na prezydenta Warszawy.
 • Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  "Zastanawia mnie brak aktywności przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Być może zorientował się, jak dużo wiedzą o jego rządach prokuratorzy i ten fakt wpłynął na ograniczenie jego aktywności" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył też inne kwestie, m.in. reparacji.
 • ​Jarosław Kaczyński: Chcemy utrzymać jedność, ale w granicach rozsądku

  ​Jarosław Kaczyński: Chcemy utrzymać jedność, ale w granicach rozsądku

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" sceptycznie ocenił niektóre zapisy prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Kaczyński odniósł się też do konfliktu na linii Andrzej Duda-Zbigniew Ziobro. "Podczas rozmowy z prezydentem powiedziałem mu, że nie chcę zajmować się sporami pokoleniowymi między 40-latkami. Ministerstwo działa bardzo dobrze" - stwierdził prezes PiS.
 • Prezes PiS: Kampania "Sprawiedliwe sądy" doskonała

  Prezes PiS: Kampania "Sprawiedliwe sądy" doskonała

  Kampania Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe sądy" jest doskonała i bardzo skuteczna - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy". Jak dodał, kampania nie "nie ma charakteru partyjnego".
 • Jarosław Kaczyński: Niemcy nie mogą odmówić nam reparacji

  Jarosław Kaczyński: Niemcy nie mogą odmówić nam reparacji

  "Nie ma żadnych podstaw prawnych, by Niemcy mogły nam odmówić reparacji. Tu trzeba działać konsekwentnie, dzieląc całą akcję na etapy. Teraz jest etap sejmowy, a więc jeszcze nie etap oficjalnego wystąpienia państwa polskiego" - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy".
 • Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Grupujące frankowiczów Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB) wystosowało list, w którym zwróciło się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie, by bezpośrednio przekazać mu informację o sytuacji posiadaczy walutowych kredytów mieszkaniowych.
 • Przemysław Saleta: U władzy wolę cwaniaków lub złodziei niż oszołomów

  Przemysław Saleta: U władzy wolę cwaniaków lub złodziei niż oszołomów

  - Napięcie jest obecne po obu stronach i nie sądzę, by w miarę upływającego czasu nastąpiło rozładowanie atmosfery. Byle iskra spowoduje, że coś się stanie. Boję się, że może skończyć się konfrontacją i to wcale nie pokojową - mówi w rozmowie z Interią Przemysław Saleta, były bokserski mistrz Europy w wadze ciężkiej, z niepokojem przyglądający się nastrojom w reformowanej Polsce.
 • Jarosław Kaczyński: Ta formacja odpowiada za śmierć mojego brata

  Jarosław Kaczyński: Ta formacja odpowiada za śmierć mojego brata

  - Moich ostrych słów nie wycofuję. Nie można przekraczać pewnych granic. Nie miałem innego wyjścia, to był imperatyw moralny. Uważam, że uczyniłem dobrze - w ten sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP skomentował swoje słowa wygłoszone z mównicy sejmowej.

Filmy - Jarosław Kaczyński (150)

 • "To taka miękka tyrania, rządzenie przez niepewność". Komentarze o braku zmian personalnych w rządzie Morawieckiego

  Dyskusja nad tym, kogo odwołać, nie była prosta. Waszczykowski pewnie by wyleciał, ale dwaj ulubieńcy dyrektora Rydzyka - Szyszko czy Macierewicz - już nie – powiedział senator Marek Borowski, komentując brak zmian personalnych w rządzie Mateusza Morawieckiego, mimo trwającej od miesięcy dyskusji o rekonstrukcji i ewentualnych dymisjach ministrów. Politolog Aleksander Smolar tłumaczył, że "rząd kontynuacji" Morawieckiego to efekt polityki Jarosława Kaczyńskiego, której założeniem nie jest odwoływanie ludzi, a niepewność utrzymania stanowiska. - To taka miękka tyrania, rządzenie przez niepewność i strach. Kaczyński raz powie to tamto, wyrzuci albo nie, to sposób kontrolowania, i on tak też rządzi krajem.
 • Cytaty roku 2017 - polityka

  Cytaty roku 2017 - polityka.
 • Piotr Szumlewicz o chytrym planie prezesa Kaczyńskiego

  - W ciągu dwóch lat rządów Prawo i Sprawiedliwość zawłaszczyło Trybunał Konstytucyjny, służbę cywilną, prokuraturę, media publiczne i wiele innych instytucji. Jeśli państwo myślicie, że prezes Kaczyński będzie już usatysfakcjonowany, to się państwo mylą - mówi publicysta Piotr Szumlewicz.
 • "Wszystko zależy od Jarosława Kaczyńskiego". Politycy o zapowiedzianej rekonstrukcji rządu

  Premier Beata Szydło zapowiedziała w TVN24, że za kilknaście dni zaprezentuje zmiany w składzie osobowym rządu. Byłaby to pierwsza rekonstrukcja od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku. - To nie pani premier będzie decydowała. To prezes Kaczyński zadecyduje, kto zmieni swój fotel – oceniła Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. - Chciałabym, żeby zabrakło ministra Macierewicza, Ziobry, Szyszko, ministra spraw zagranicznych – dodała była marszałek Sejmu. - Ten cały rząd powinien zostać wymieniony. Mamy tam ministrów, którzy wybitnie szkodzą polskiej racji stanu. Kto zostanie zmieniony? Wszystko zależy od Jarosława Kaczyńskiego – stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Sprawę skomentował także Jakub Stefaniak z PSL. - Bardzo obawiam się tej rekonstrukcji. Jeśli tych najlepszych "wrzucili" do pierwszego rządu, to jak ich wymienią na tych nieco gorszych, którzy się do pierwszego rządu nie załapali, to już będzie całkowita katastrofa - zauważył. Z kolei Tadeusz Cymański z PiS pozytywnie odniósł się do zapowiadanych zmian w rządzie. Ocenił, że "człowiek lubi zmiany", a takie ruchy, jak rekonstrukcja "mają w sobie coś ożywczego". Do zmian w składzie Rady Ministrów odniosła się także rzeczniczka Nowoczesnej. - Należy się spodziewać, że zniknie minister Jurgiel, Radziwiłł, można także myśleć o ministrze Waszczykowskim – powiedziała Katarzyna Lubnauer.