Jarosław Kaczyński

Synonimy:
Jarosław Kaczyńśki, Kaczyński Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Kaczyński (4772)

 • Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

  "Zastanawia mnie brak aktywności przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Być może zorientował się, jak dużo wiedzą o jego rządach prokuratorzy i ten fakt wpłynął na ograniczenie jego aktywności" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył też inne kwestie, m.in. reparacji.
 • ​Jarosław Kaczyński: Chcemy utrzymać jedność, ale w granicach rozsądku

  ​Jarosław Kaczyński: Chcemy utrzymać jedność, ale w granicach rozsądku

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" sceptycznie ocenił niektóre zapisy prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Kaczyński odniósł się też do konfliktu na linii Andrzej Duda-Zbigniew Ziobro. "Podczas rozmowy z prezydentem powiedziałem mu, że nie chcę zajmować się sporami pokoleniowymi między 40-latkami. Ministerstwo działa bardzo dobrze" - stwierdził prezes PiS.
 • Prezes PiS: Kampania "Sprawiedliwe sądy" doskonała

  Prezes PiS: Kampania "Sprawiedliwe sądy" doskonała

  Kampania Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe sądy" jest doskonała i bardzo skuteczna - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy". Jak dodał, kampania nie "nie ma charakteru partyjnego".
 • Jarosław Kaczyński: Niemcy nie mogą odmówić nam reparacji

  Jarosław Kaczyński: Niemcy nie mogą odmówić nam reparacji

  "Nie ma żadnych podstaw prawnych, by Niemcy mogły nam odmówić reparacji. Tu trzeba działać konsekwentnie, dzieląc całą akcję na etapy. Teraz jest etap sejmowy, a więc jeszcze nie etap oficjalnego wystąpienia państwa polskiego" - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy".
 • Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Grupujące frankowiczów Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB) wystosowało list, w którym zwróciło się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie, by bezpośrednio przekazać mu informację o sytuacji posiadaczy walutowych kredytów mieszkaniowych.
 • Przemysław Saleta: U władzy wolę cwaniaków lub złodziei niż oszołomów

  Przemysław Saleta: U władzy wolę cwaniaków lub złodziei niż oszołomów

  - Napięcie jest obecne po obu stronach i nie sądzę, by w miarę upływającego czasu nastąpiło rozładowanie atmosfery. Byle iskra spowoduje, że coś się stanie. Boję się, że może skończyć się konfrontacją i to wcale nie pokojową - mówi w rozmowie z Interią Przemysław Saleta, były bokserski mistrz Europy w wadze ciężkiej, z niepokojem przyglądający się nastrojom w reformowanej Polsce.
 • Jarosław Kaczyński: Ta formacja odpowiada za śmierć mojego brata

  Jarosław Kaczyński: Ta formacja odpowiada za śmierć mojego brata

  - Moich ostrych słów nie wycofuję. Nie można przekraczać pewnych granic. Nie miałem innego wyjścia, to był imperatyw moralny. Uważam, że uczyniłem dobrze - w ten sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP skomentował swoje słowa wygłoszone z mównicy sejmowej.
 • Posłowie Nowoczesnej, PO i PSL składają zawiadomienie do prokuratury

  Posłowie Nowoczesnej, PO i PSL składają zawiadomienie do prokuratury

  Nowoczesna, PO i PSL reagują na brutalne słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły we wtorek w Sejmie. Posłowie składają do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS.
 • Jarosław Kaczyński: Sądownictwo wymaga zmian radykalnych

  Jarosław Kaczyński: Sądownictwo wymaga zmian radykalnych

  - W programie wyborczym PiS była reforma wymiaru sprawiedliwości. My dotrzymujemy słowa i realizujemy to, co obiecaliśmy. To, co robimy, to nic innego, jak realizacja właśnie tych zapowiedzi wyborczych - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.
 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.

Filmy - Jarosław Kaczyński (144)