Jarosław Gowin

Synonimy:
Gowin, Gowin Jarosław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jarosław Gowin (1226)

 • Jarosław Gowin: Parlament uchwali moją ustawę

  Jarosław Gowin: Parlament uchwali moją ustawę

  ​"Ustawa o szkolnictwie wyższym zostanie przyjęta przez rząd i uchwalona przez parlament. Musimy ją tylko wspólnie doszlifować tak, żeby jej kształt był optymalny" - powiedział w czwartek w Toruniu wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin.
 • Jarosław Gowin zakłada nową partię

  Jarosław Gowin zakłada nową partię

  "Polska Razem ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powoła nową partię, jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią" - poinformował w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.
 • Jarosław Gowin: Poprę zakaz aborcji eugenicznej

  Jarosław Gowin: Poprę zakaz aborcji eugenicznej

  Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że projekt ustawy antyaborcyjnej jeszcze w tej kadencji trafi do Sejmu. "Poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych; to że dziecko jest chore, nie jest powodem, by pozbawiać je życia" - powiedział. "Na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji" - dodał.
 • Jarosław Gowin na Politechnice Krakowskiej o reformie nauki

  Jarosław Gowin na Politechnice Krakowskiej o reformie nauki

  "W życiu naszego narodu rzeczy wielkie zaczynały się od reformy edukacji i nauki" - przekonywał we wtorek na Politechnice Krakowskiej szef resortu nauki Jarosław Gowin.
 • Uczelnie czekają duże zmiany. Będą musiały poradzić sobie m.in. z wprowadzeniem sześciomiesięcznych praktyk

  Uczelnie czekają duże zmiany. Będą musiały poradzić sobie m.in. z wprowadzeniem sześciomiesięcznych praktyk

  Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, który minister Jarosław Gowin zaprezentował w ubiegłym tygodniu, wchodzi w etap kilkumiesięcznych konsultacji. Środowisko naukowe pozytywnie oceniło część zawartych w nim propozycji, ale niektóre mogą stanowić duże wyzwanie. Wśród nich jest m.in. wprowadzenie sześciomiesięcznych praktyk i wydłużenie studiów niestacjonarnych. Te uczelnie, które nie poradzą sobie z nową regulacją, mogą zniknąć z rynku.
 • ​Jarosław Gowin sceptycznie o reparacjach

  ​Jarosław Gowin sceptycznie o reparacjach

  "Mam poważne wątpliwości" - tak o podnoszeniu sprawy reparacji wojennych od Niemiec w obecnej sytuacji geopolitycznej wypowiedział się wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.
 • Jarosław Gowin: Miałem wściekłą minę

  Jarosław Gowin: Miałem wściekłą minę

  Wicepremier Jarosław Gowin wyraził oczekiwanie, że prezydenckie projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa będą "stosunkowo zbliżone" do zawetowanych wersji, ale będą pomijać usterki takie jak wskazywanie sędziów SN przez ministra sprawiedliwości, który zarazem jest prokuratorem generalnym.
 • ​Jarosław Gowin: Nie muszę udowadniać, że nie jestem tchórzem

  ​Jarosław Gowin: Nie muszę udowadniać, że nie jestem tchórzem

  "Miałem odwagę wystąpić przeciw Donaldowi Tuskowi" - przypomina w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wicepremier Jarosław Gowin, komentując zamieszanie wokół reformy sądownictwa.
 • ​Jarosław Gowin. Opoka polskiego konserwatyzmu. Polityk wielki i niezłomny

  ​Jarosław Gowin. Opoka polskiego konserwatyzmu. Polityk wielki i niezłomny

  Jarosław Gowin, dystyngowany filozof z Krakowa, włożył wiele wysiłku w wykreowanie wizerunku człowieka wiernego konserwatywnym przekonaniom, o silnym kręgosłupie moralno-etycznym. Jak to często z drobiazgowo pielęgnowanym image'em bywa, jest on daleki od rzeczywistości.
 • RMF: Jarosław Gowin niezorientowany w sprawie ustawy o SN

  RMF: Jarosław Gowin niezorientowany w sprawie ustawy o SN

  RMF podaje, że prezes Polski Razem i były minister sprawiedliwości unika jak ognia pytań, dotyczących projektu ustawy o Sądzie Najwyższym i protestów w tej sprawie. Jarosław Gowin podpisał dziś rozporządzenie o konsolidacji dwóch uczelni, odpowiadał też na pytania dziennikarzy, ale tylko niektóre. Niezorientowany polityk tłumaczył, że do tej pory zajmował się ręką w gipsie swojego wnuka.

Filmy - Jarosław Gowin (120)