Jan Paweł II

Synonimy:
jan paweł, Jana Pawła II Karol Wojtyła
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Paweł II (2127)

Filmy - Jan Paweł II (60)

 • Pokazali woskową figurę zmarłego papieża!

  W Meksyku – kraju, który stał się celem pierwszej oficjalnej pielgrzymki papieża - w bazylice Matki Bożej z Guadalupe, zorganizowano wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Wierni mogli zobaczyć m.in. woskową figurę przedstawiającą papieża po śmierci, kiedy jego ciało zostało wystawione na widok publiczny w szatach pontyfikalnych.
 • Kardynał Dziwisz: Żyłem ze świętym

  Dawni sekretarze dwóch kanonizowanych papieży – obecny kardynał krakowski Stanisław Dziwisz i kardynał Loris Francesco Capovilla – nie mają wątpliwości, że mieli zaszczyt służyć wyjątkowym osobistościom. - Przez 39 lat żyłem z Janem Pawłem II: najpierw kiedy był arcybiskupem, później kardynałem, wreszcie papieżem tu, w Rzymie. Żyłem ze świętym. I nie było to tylko moje wrażenie – inni ludzie, którzy z nim obcowali, byli tego samego zdania - podkreślił na konferencji prasowej kardynał Dziwisz.
 • Krew, skóra i piuska. Relikwie na mszy kanonizacyjnej

  Podczas mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII oddano cześć relikwiom obu papieży. Krew Jana Pawła II i fragment skóry Jana XXIII pobrany podczas ekshumacji w związku z beatyfikacją tego papieża w 2000 r. były wcześniej wystawione w kaplicy rzymskiego Szpitala Dzieciątka Jezus. W tych dniach uwagę mieszkańców Rzymu i licznie przybyłych do Wiecznego Miasta pielgrzymów przyciągała też stara warszawa – pierwszy i jedyny samochód, który należał do papieża Polaka.
 • To ją uzdrowił Jan Paweł II. Lekarze byli w szoku!

  Dwie kanonizacje, dwa cudowne uzdrowienia - i dwie kobiety. Kostarykanka Floribeth Mora Diaz i włoska zakonnica Caterina Capitani żegnały się już z tym światem. Nieoczekiwanie, ku zdumieniu lekarzy, w niewytłumaczalny sposób wróciły do pełni zdrowia. W obu przypadkach miało się to dokonać na skutek "interwencji z nieba". Floribeth Mora Diaz, kostarykańska prawniczka, w 2011 r. doznała krwotocznego udaru mózgu. Lekarze wykryli u niej nieoperacyjnego tętniaka. Sparaliżowana już kobieta wróciła do domu, szykując się na śmierć. 1 maja obejrzała telewizyjną transmisję z beatyfikacji Jana Pawła II. Jak twierdzi, to właśnie wtedy usłyszała głos papieża, który zachęcał ją, by wstała. Okazało się, że Floribeth może wstać z łóżka o własnych siłach. Wkrótce poddała się rezonansowi magnetycznemu, a zdumieni lekarze stwierdzili, że tętniak zniknął. Siostra Caterina Capitani cierpiała na ciężką chorobę żołądka, która spowodowała konieczność wycięcia fragmentów licznych organów wewnętrznych, zaatakowanych przez guzy. Był rok 1966. Bliska śmierci zakonnica otrzymała od przełożonej prowincjalnej relikwie Jana XXIII, które przykładała do swoich ran. Trzy dni później miała zobaczyć przy swoim łóżku uśmiechniętego Jana XXIII, który powiedział jej, że została uzdrowiona.