Jan Paweł II

Synonimy:
jan paweł, Jana Pawła II Karol Wojtyła
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Paweł II (2082)

 • "Die Welt": Z powodu choroby JP2 chciał ustąpić z urzędu

  Dziennik "Die Welt" pisze, że również Ojciec Święty Jan Paweł II rozważał rezygnację z powierzonej mu posługi. "Ustąpienie z urzędu Benedykta XVI i jego ponowne przeobrażenie się w Josepha Ratzingera wzbudziło sensację - pisze berliński dziennik "Die Welt". Cały świat, zwłaszcza katolicki, zastanawiał się, czy przystoi to papieżowi: "Czy może - jak pracobiorca - iść na rentę lub emeryturę?".
 • Prasa: Kard. Martini miał wątpliwości co do kanonizacji Jana Pawła II

  Prasa: Kard. Martini miał wątpliwości co do kanonizacji Jana Pawła II

  Nieżyjący już włoski kardynał Carlo Maria Martini miał wątpliwości, czy należy beatyfikować i kanonizować Jana Pawła II - ujawnia "Corriere della Sera". Dziennik opublikował fragmenty zeznań hierarchy z procesu beatyfikacyjnego.
 • Oto, ile będzie kosztować kanonizacja Jana Pawła II

  Oto, ile będzie kosztować kanonizacja Jana Pawła II

  ​Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII kosztować będzie Rzym prawie osiem milionów euro. O pomoc w takiej wysokości burmistrz Wiecznego Miasta zwrócił się dziś do rządu.
 • "Jan Paweł II i Jego Cracovia”. Niezwykły mecz na stadionie "Pasów”

  "Ojcze Święty - Pozdrawia Cię Twoja Cracovia". Flaga z takim hasłem przez wiele lat ozdabiała trybuny stadionu przy ulicy Kałuży. Jan Paweł II był, jest i będzie najznamienitszym kibicem "Pasów".
 • Cud w Kostaryce. Nieuleczalnie chora kobieta modliła się do papieża

  Cud w Kostaryce. Nieuleczalnie chora kobieta modliła się do papieża

  Oto niezwykła historia Floribeth Mora Diaz z Kostaryki. Dwa lata temu ta nieuleczalnie chora kobieta razem z mężem oglądała mszę beatyfikacyjną Jana Pawła II.
 • Wiązanki kwiatów przy grobie Jana Pawła II

  Wiązanki kwiatów przy grobie Jana Pawła II

  Wiązanki kwiatów złożono przy grobie Jana Pawła II w bazylice watykańskiej w przypadającą w środę 9. rocznicę jego śmierci. Przed grobowcem w Kaplicy świętego Sebastiana hołd papieżowi oddały tysiące wiernych, którzy byli na audiencji generalnej Franciszka.
 • 9. rocznica śmierci Jana Pawła II

  9. rocznica śmierci Jana Pawła II

  Drugi kwietnia i kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II. W tym roku o niecałe cztery tygodnie wyprzedza ona kanonizację papieża Polaka.
 • RMF24: Kobieta uzdrowiona przez Jana Pawła II będzie w Polsce

  RMF24: Kobieta uzdrowiona przez Jana Pawła II będzie w Polsce

  Kostarykanka Floribeth Mora Diaz, której przypadek cudownego uzdrowienia przypisywany jest wstawiennictwu Jana Pawła II przyjedzie do Polski - dowiedział się korespondent RMF FM. Drugiego maja wyląduje na warszawskim lotnisku Chopina. W planach ma m.in. wizytę w Wadowicach.
 • Gdyby nie został papieżem, byłby polskim Mandelą

  Gdyby nie został papieżem, byłby polskim Mandelą

  Gdyby Karol Wojtyła nie został papieżem, na pewno byłby polskim Mandelą, powiedział jeden z uczestników prezentacji w Rzymie książki pod tytułem "Jan Paweł II i koniec komunizmu”. Mówi ona o polskich przemianach w latach 1978-1989, liczy pięćset stron i jest owocem wieloletniej pracy młodego włoskiego historyka Massimiliano Signifredi.
 • Uwaga na fałszywe relikwie Jana Pawła II

  Uwaga na fałszywe relikwie Jana Pawła II

  Do kanonizacji Jana Pawła II został jeszcze niecały miesiąc, a już teraz w internecie jest wysyp ogłoszeń o sprzedaży relikwii polskiego papieża. Przed ich kupowaniem przestrzegał na antenie Polskiego Radia 24 ksiądz Dariusz Kowalczyk z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Filmy - Jan Paweł II (51)

 • Nazywano go Dobrym Papieżem. Chciał zreformować Kościół

  27 kwietnia błogosławiony papież Jan XXIII zostanie ogłoszony świętym - wspólnie z błogosławionym Janem Pawłem II. Będzie to pierwsza podwójna kanonizacja papieży w tym stuleciu. Kim był człowiek, o którym mówi się, że zreformował Kościół katolicki? W jaki sposób sprawował swój urząd? Jak wspominają go wierni? Jan XXIII zapisał się w historii jako papież, który zwołał sobór watykański II, tłumacząc tę inicjatywę koniecznością uwspółcześnienia Kościoła katolickiego i otwarcia go na dialog z innymi wyzwaniami. Wydarzenie to jest powszechnie uważane za jedną z najważniejszych reform katolicyzmu. Jan XXIII ujmował też wszystkich swoim pogodnym usposobieniem, któremu zawdzięczał przydomki "Dobry Papież" i "Uśmiechnięty Papież".
 • Małgorzata Kożuchowska będzie gospodarzem światowej prapremiery musicalu „Karol Wojtyła: historia prawdziwa”

  Małgorzata Kożuchowska będzie gospodarzem prapremiery włoskiego musicalu operowego „Karol Wojtyła: historia prawdziwa”, która odbędzie się w Krakowie 2 kwietnia, w dziewiątą rocznicę śmierci papieża Polaka. Muzykę do spektaklu napisali izraelsko-jemeńska piosenkarka Noa oraz włoski kwartet skrzypcowy Solis String Quartet. – Nie kryłam nigdy, że Karol Wojtyła, Jan Paweł II, był dla mnie bardzo ważną osobą, jeszcze kiedy byłam dzieckiem. W ważnych momentach mojego życia bardzo wyraźnie zaznaczał swoją obecność. Cieszę się, że Włosi wpadli na taki pomysł, żeby światową premierę zrobić w Krakowie – mówi aktorka.
 • Kard. Stanisław Dziwisz: Całe życie Jana Pawła II było wyjątkowe

  Tuż po zamachu, kiedy był wieziony karetką do szpitala, Jan Paweł II już przebaczył zamachowcy, nie wiedząc nawet, kim on jest. Później stracił przytomność. Na taki gest może się zdobyć tylko święty - mówi kardynał Dziwisz (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • "Honorarium za książkę przeznaczone jest na Centrum Jana Pawła II"

  Wielu ludzi znajdzie w tej książce odpowiedzi na różne zarzuty, które stawia się Ojcu Świętemu po śmierci - mówi kardynał Stanisław Dziwisz, dodając, że cały zysk ze sprzedaży książki "U boku Świętego" zasili budowę i rozwój krakowskiego Centrum Jana Pawła II (Dzień Dobry TVN/x-news).