Jan Paweł II

Artykuły - Jan Paweł II (1896)

Filmy - Jan Paweł II (24)

 • Arturo Mari o Janie Pawle II: Dla mnie był ojcem, moim ojcem

  - Byłem pół metra od Ojca Świętego, ale to było tak szokujące, że nic nie pamiętam - powiedział o zamachu na Jana Pawła II osobisty fotograf papieża Arturo Mari. 13 maja minie 35 lat od tego zdarzenia. - Świat zamarł - dodał fotograf. Kim był dla niego Ojciec Święty? - Traktował wszystkich wokół jak rodzinę - zdradził Mari. Kiedy poznał Jana Pawła II i które zdjęcie jest dla niego wyjątkowe? Mari opowiedział też o tym, jak pożegnał się z papieżem. - To smutny moment, ale był najpiękniejszym doświadczeniem w moim życiu - zaznaczył. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kardynał Dziwisz: Człowiek staje się świętym za życia

  Ludzie jeszcze za życia Jana Pawła II byli przekonani o jego świętości - mówi kardynał Stanisław Dziwisz (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Ks. R. Nęcek: 27 kwietnia to nieprzypadkowa data kanonizacji Jana Pawła II

  - Wyraziłem spodziewaną radość. Wszyscy się tego spodziewaliśmy, wyczekiwaliśmy, no i stało się - powiedział rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek, komentując ogłoszenie przez Watykan daty kanonizacji Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. - Jest to data nieprzypadkowa. Papież zmarł w wigilię tego święta. Ponadto Jan Paweł II był propagatorem kultu bożego miłosierdzia oraz napisał encyklikę o bożym miłosierdziu - dodał ks. Nęcek. Podczas konsystorza w Watykanie papież Franciszek poinformował, że podczas tej samej uroczystości kanonizowany będzie również papież kanonizacja Jan XXIII (TVN24/x-news).
 • "Kanonizacja nie wcześniej niż w grudniu"

  Ze względu na trwający sezon urlopowy papież Franciszek najprawdopodobniej zwoła konsystorz najwcześniej w sierpniu, a to sprawi, że najwcześniejszym terminem kanonizacji Jana Pawła II będzie ten grudniowy - uważa Artur Sporniak z "Tygodnika Powszechnego". Papież Franciszek oficjalnie uznał cud papieża Jana Pawła II - poinformował Watykan. Oznacza to, że papież-Polak zostanie świętym. Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który był papieżem w latach 1958-63. Franciszek zgodził się na ogłoszenie dekretów kanonizacyjnych (TVN24/x-news).