Iran

Artykuły - Iran (2816)

 • Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje w reakcji na informacje, że Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów po tym, jak Bahrajn oskarżył Iran o podpalenie ropociągu łączącego ten kraj z Arabią Saudyjską - podają maklerzy.
 • Iran grozi USA "miażdżącą reakcją"

  Iran grozi USA "miażdżącą reakcją"

  ​Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu zagroziło w poniedziałek, że nastąpi "miażdżąca reakcja", jeśli Stany Zjednoczone uznają wpływowe elitarne jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej za organizację terrorystyczną.
 • Czy Polacy będą wydobywać ropę w Iranie?

  Czy Polacy będą wydobywać ropę w Iranie?

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prawdopodobnie będzie inwestować w Iranie. Kontrakt ma być podpisany jeszcze w tym roku.
 • MSZ Iranu: Rozejm powinien obejmować całe terytorium Syrii

  MSZ Iranu: Rozejm powinien obejmować całe terytorium Syrii

  Irańskie MSZ wyraziło opinię ws. amerykańsko-rosyjskiego porozumienia o rozejmie w południowo-zachodniej Syrii. Według rzecznika irańskiego resortu dyplomacji Bahrama Kasemi zawieszenie broni powinno zostać rozszerzone na całe syryjskie terytorium.
 • Prezydent Iranu: Jawny akt agresji USA

  Prezydent Iranu: Jawny akt agresji USA

  ​Prezydent Iranu Hasan Rowhani potępił w niedzielę jako "jawny akt agresji USA w Syrii" piątkowe ostrzelanie na rozkaz prezydenta Donalda Trumpa pociskami manewrującymi syryjskiej bazy lotniczej w odwecie za atak chemiczny - podała państwowa telewizja irańska.
 • Pierwszy w Iranie międzynarodowy bieg maratoński od 1979 roku

  W przyszłym tygodniu w Teheranie odbędzie się pierwszy od islamskiej rewolucji w 1979 roku międzynarodowy bieg maratoński. Mimo napiętych stosunków politycznych na starcie mają stanąć także lekkoatleci z USA i Arabii Saudyjskiej.
 • Polski eksport podbija Iran

  Polski eksport podbija Iran

  Po zniesieniu sankcji nałożonych na Iran, polski eksport do tego kraju wzrósł pięciokrotnie, a import z Iranu do Polski zwiększył się sześciokrotnie - powiedział w tym tygodniu prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Ocenił, że potencjał jest dużo większy.
 • Iran - polisy wizerunkiem Donalda Trumpa

  Iran - polisy wizerunkiem Donalda Trumpa

  Firma ubezpieczeniowa w Teheranie postanowiła sprzedawać polisy, posiłkując się wizerunkiem nowego prezydenta USA - podały irańskie media w poniedziałek.
 • Iran odpowiada na amerykańskie sankcje

  Iran odpowiada na amerykańskie sankcje

  Iran potępił w piątek nowe sankcje nałożone nań przez USA, nazywając je nielegalnymi, i zapowiedział, że nałoży swoje restrykcje na pewne amerykańskie podmioty i Amerykanów, którzy pomagają "regionalnym grupom terrorystycznym".
 • USA uderzają w Iran nowymi sankcjami

  USA uderzają w Iran nowymi sankcjami

  Departament skarbu USA ogłosił w piątek wpisanie 13 osób fizycznych i 12 firm na listę podmiotów objętych sankcjami finansowymi wobec Iranu po tym, gdy dzień wcześniej Biały Dom skierował do Teheranu "ostrzeżenie" w związku z próbą irańskiego pocisku balistycznego.

Zdjęcia - Iran (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Iran (24)