inwestorzy

Artykuły - Inwestorzy (70)

Filmy - Inwestorzy (8)

 • Czego boją się najbardziej polscy przedsiębiorcy

  W 2017 r. mają wzrosnąć inwestycje, po ich ubiegłorocznym spadku. Jednak istnieją wewnętrzne zagrożenia dla tego wzrostu, w postaci obaw polskich przedsiębiorców. Najbardziej obawiają się oni zmian w prawie i wzmożonych kontroli prowadzonych przez organa administracji państwowej.
 • Rekord, który wywołuje niepewność inwestorów

  Pierwszy rok działania obecnego rządu to prawie 200 nowych ustaw, czyli ponad 20 tys. stron aktów prawnych. Wiele z nich to projekty poselskie, co tylko pogłębia niską jakość stanowionego prawa i wywołuje niepokój inwestorów, który negatywnie przekłada się na możliwy wzrost PKB.
 • Kolej dużych prędkości może powstać w Polsce

  Koleje dużych prędkości to jest wyzwanie, przed którym nie uciekniemy i im wcześniej się zabierzemy za ich realizację, tym lepiej – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bogusław Kowalski z Katedry Logistyki Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy oraz ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
 • "Fed rozważa zakończenie QE3 - rynek obligacji hamuje"

  O sytuacji na rynku obligacji i reakcjach inwestorów na pogłoski o możliwym zakończeniu QE3 opowiada Piotr Minkina z Union Investment TFI.