internet

Artykuły - Internet (4748)

Filmy - Internet (94)

 • Dawca nasienia z ogłoszenia. Jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa?

  Wiele osób marzących o dziecku szuka dawców nasienia w internecie. Są wśród nich kobiety samotne i pary homoseksualne, którym ustawa o in vitro z 2015 roku zakazuje korzystania z banków nasienia. Z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się korzystanie z usług dawców, którzy nie są zarejestrowani w banach spermy? O tym w "Dzień Dobry TVN" rozmawiali Anna Krawczyk ze Stowarzyszenia Nasz Bocian i autor książki "Wszystkie dzieci Louisa" Kamil Bałuk. - Sytuacja, w jakiej zostawiliśmy kobiety samotne i pary jednopłciowe - bo ci ludzie istnieją i mają plany reprodukcyjne - jest dramatyczna. Więc to skłania do nieprzemyślanych zachowań zdrowotnych i związanych z przyszłością własnego dziecka, takich jak ryzyko alimentów, ryzyko tego, że dawca zażąda władzy rodzicielskiej, ryzyko chorób nie tylko wenerycznych, ale i genetycznych - podkreśliła Krawczyk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Stał się gwiazdą internetu dzięki swojej wadze

  Ten kot ewidentnie nie przestrzega diety i ma za mało ruchu. Widać, że jego ulubionym zajęciem jest odpoczynek. Internet pokochał go jednak za umiejętność pełnego zrelaksowania się i trwania w tym stanie przez długi czas. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Ta historia wzruszyła internet. Pies ochraniał na torach drugiego rannego czworonoga

  Ten filmik podbił serca internautów. Mieszkaniec wsi Cegłówka na Ukrainie pokazał dowód na to, jak wielka potrafi być psia przyjaźń. Dwa bezdomne psy prawdopodobnie od dłuższego czasu szwędały się po okolicy. Najwyraźniej jeden z nich, suczka, uległa wypadkowi na torach, skąd, z powodu urazu, nie mogła się ruszyć. Przez co najmniej dwa dni jej towarzysz, za każdym razem, gdy nadjeżdżał pociąg, kładł się obok niej i ochraniał tak, aby obojgu udało się schować pod przejeżdżającym pojazdem. Zanim obydwa psiaki udało się uratować, pies zachowywał się agresywnie wobec każdego, kto próbował się zbliżyć do rannej suczki. Na szczęście się to udało, psy trafiły w dobre ręce i są dziś pod troskliwą opieką. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Za kilka lat chmura będzie tak powszechna jak Internet

  Polskie firmy chcą chmury. W ostatnich 12 miesiącach nastąpił olbrzymi wzrost zainteresowania chmurą – wynika z danych Oracle. Niestety dane pokazują także, że pod względem adaptacji chmury, dystans pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią a Zachodnią jest znaczący i będzie się zwiększał. Jak wynika z danych IDC, w 2017 r. wydatki na chmurę prywatną i publiczną wyniosą 594 mln dolarów. W 2020 r. wzrosną do 876 mln dolarów. Dla porównania, wydatki na chmurę w Europie Zachodniej wzrosną w tym czasie z 6,19 mld dolarów do 9,11 mld dolarów. Do końca 2017 roku aż 80% globalnych firm zainicjuje projekty w zakresie cyfrowej transformacji. To poważne wyzwanie dla polskich przedsiębiorstw.