internet

Artykuły - Internet (4751)

 • Państwowa sieć do blokowania internetu

  Państwowa sieć do blokowania internetu

  Urzędnicy będą mogli nakazać usunięcie z sieci strony adresowanej do konsumentów lub doprowadzić do zmiany znajdujących się na niej treści. Nowe uprawnienia dla UOKiK wynikają z rozporządzenia uchwalonego przez Parlament Europejski.
 • Wpływowy cenzor internetu potępiony przez chińskie biuro, którym kierował

  Wpływowy cenzor internetu potępiony przez chińskie biuro, którym kierował

  Chińskie biuro ds. cyberprzestrzeni zarzuciło w środę swojemu byłemu szefowi Lu Weiowi, że splamił wizerunek biura i podkopał wysiłki partii w celu zarządzania siecią. Lu kierował biurem przez trzy lata i był twarzą drakońskiej cenzury internetu w Chinach.
 • Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się, kiedy internauci dostaną możliwość łatwego sprzedawania swoich treści bez pośrednictwa YouTube'a czy Facebooka. Możliwe, że nastąpi to tej jesieni. I to za sprawą polskiej firmy.
 • Polskie szkoły nie mają dostępu do szybkiego internetu i cyfrowych narzędzi

  Polskie szkoły nie mają dostępu do szybkiego internetu i cyfrowych narzędzi

  Zgodnie z rządową strategią w kolejnych latach wszystkie 30,5 tys. szkół ma znaleźć się w zasięgu szybkiego i bezpiecznego internetu. Dziś zaledwie kilka tysięcy ma dostęp do sieci o przepustowości co najmniej 100 Mbps, a co czwarty uczeń deklaruje, że nie korzysta z internetu nawet na lekcjach informatyki. Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podkreśla, że program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest równie ważny dla społeczeństwa jak Rodzina 500 Plus i liczy, że uda się z nim ruszyć już w 2018 roku. Ustawę w Sejmie poparło 430 posłów.
 • Minister cyfryzacji o regulacjach internetu

  Minister cyfryzacji o regulacjach internetu

  Nie chcemy cenzury, głównym wydźwiękiem ustawy jest powrót do prawdziwej wolności słowa w sieci - zapowiedziała o planowanych regulacjach internetu min. cyfryzacji Anna Streżyńska. Resort rozważa wykorzystanie np. aktywności internautów, którzy pomagaliby reagować na przejawy mowy nienawiści czy "fake newsy".
 • Policjanci zatrzymali handlarzy danymi osobowymi

  Policjanci zatrzymali handlarzy danymi osobowymi

  Dzięki bardzo dobrej współpracy policji oraz operatora telekomunikacyjnego zatrzymano czterech mężczyzn, którzy są zamieszani w proceder wykradania danych informatycznych oraz danych osobowych. Jak się okazało to pracownicy firmy marketingowej i call center.
 • Handel w internecie kwitnie

  Handel w internecie kwitnie

  Połowa internautów robi zakupy w sieci. Przyszłością e-handlu są szybkie i bezpieczne metody płatności
 • Państwo to sieć. Rząd buduje narodowy telekom

  Państwo to sieć. Rząd buduje narodowy telekom

  Rząd zalecił należącej do Skarbu Państwa spółce podłączenie instytucji publicznych do internetu. Posterunki policji, starostwa, urzędy stanu cywilnego - MSWiA zleciło podłączenie tych instytucji do szybkiej, szerokopasmowej sieci należącemu do Skarbu Państwa Exatelowi.
 • Porsche wprowadza nowy poziom komunikacji w samochodzie

  Porsche wprowadza nowy poziom komunikacji w samochodzie

  Nowe możliwości nawigacji, nowe usługi oraz nowe aplikacje - Porsche zaprezentowało model Cayenne z udoskonalonymi funkcjami Connect.

Filmy - Internet (85)

 • Ten kociak podbił serca internautów

  Ten kotek został znaleziony na ulicy. Kobieta, która go znalazła była w szoku, że ktoś mógł wyrzucić tak uroczego zwierzaka. Nowy domownik szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu i nigdy nie ma dość zabaw z nową właścicielką. (STORYFUL/x-news)
 • Dawca nasienia z ogłoszenia. Jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa?

  Wiele osób marzących o dziecku szuka dawców nasienia w internecie. Są wśród nich kobiety samotne i pary homoseksualne, którym ustawa o in vitro z 2015 roku zakazuje korzystania z banków nasienia. Z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się korzystanie z usług dawców, którzy nie są zarejestrowani w banach spermy? O tym w "Dzień Dobry TVN" rozmawiali Anna Krawczyk ze Stowarzyszenia Nasz Bocian i autor książki "Wszystkie dzieci Louisa" Kamil Bałuk. - Sytuacja, w jakiej zostawiliśmy kobiety samotne i pary jednopłciowe - bo ci ludzie istnieją i mają plany reprodukcyjne - jest dramatyczna. Więc to skłania do nieprzemyślanych zachowań zdrowotnych i związanych z przyszłością własnego dziecka, takich jak ryzyko alimentów, ryzyko tego, że dawca zażąda władzy rodzicielskiej, ryzyko chorób nie tylko wenerycznych, ale i genetycznych - podkreśliła Krawczyk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Stał się gwiazdą internetu dzięki swojej wadze

  Ten kot ewidentnie nie przestrzega diety i ma za mało ruchu. Widać, że jego ulubionym zajęciem jest odpoczynek. Internet pokochał go jednak za umiejętność pełnego zrelaksowania się i trwania w tym stanie przez długi czas. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Ta historia wzruszyła internet. Pies ochraniał na torach drugiego rannego czworonoga

  Ten filmik podbił serca internautów. Mieszkaniec wsi Cegłówka na Ukrainie pokazał dowód na to, jak wielka potrafi być psia przyjaźń. Dwa bezdomne psy prawdopodobnie od dłuższego czasu szwędały się po okolicy. Najwyraźniej jeden z nich, suczka, uległa wypadkowi na torach, skąd, z powodu urazu, nie mogła się ruszyć. Przez co najmniej dwa dni jej towarzysz, za każdym razem, gdy nadjeżdżał pociąg, kładł się obok niej i ochraniał tak, aby obojgu udało się schować pod przejeżdżającym pojazdem. Zanim obydwa psiaki udało się uratować, pies zachowywał się agresywnie wobec każdego, kto próbował się zbliżyć do rannej suczki. Na szczęście się to udało, psy trafiły w dobre ręce i są dziś pod troskliwą opieką. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.