huragany

Synonimy:
Huragan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Huragany (656)

Filmy - Huragany (9)

 • Wybrali się na rowery podczas huraganu

  Dwóch śmiałków postanowiło nie dać się żywiołowi i jeździli na rowerach w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Dramatyczne nagranie z Wysp Dziewiczych. Uginające się drzewa i zniszczone domy

  St. Thomas, Wyspy Dziewicze, USA. Oko huraganu Irma przeszło nad północno-zachodnią częścią Wysp Dziewiczych powodując rozległe zniszczenia. Na filmie widać jak drzewa uginają się od wiatru huraganu, najwyższej, piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona. Wg. Narodowego Centrum Huraganowego wiatr mógł osiągnąć prędkość blisko 300 km/h. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Huragan zniszczył im życie

  Zrujnowane domy, powalone drzewa i blisko tysiąc ofiar śmiertelnych – kilkanaście dni po przejściu huraganu Matthew, Haiti wciąż jest w szoku. Ta rodzina przeżyła, ale straciła cały swój skromny dobytek. – Szybko wybiegliśmy z domu. Uciekaliśmy, żeby uratować życie – mówi Mika Eduard. Teraz próbują to przetrwać. 175 tys. osób znalazło się w katastrofalnej sytuacji. W tym mieście nie ma wody pitnej, trudno też znaleźć coś do jedzenia. Pierwszy transport żywności dotarł tu po tygodniu.
 • Huragan zostawił po sobie zgliszcza

  Huragan Matthew zniszczył wiele budynków i dróg w miejscowości Flagler Beach na Florydzie. W całych Stanach Zjednoczonych zginęło co najmniej 10 osób poszkodowanych przez wichury. W części stanów ogłoszono stan wyjątkowy, zaś tysiące ludzi ewakuowano. Wiele domów mieszkalnych i firm zostało również pozbawionych prądu. Obecnie Matthew już słabnie - prędkość wiatru nie przekracza 120 km/h. (x-news)