GUS

Synonimy:
Główny Urząd Statystyczny,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - GUS (248)

 • Udany sierpień u deweloperów

  Udany sierpień u deweloperów

  Od prawie trzech lat nie było miesiąca, w którym deweloperzy rozpoczęliby budowę większej liczby mieszkań niż w sierpniu 2014 r. Cały czas obserwujemy też dynamiczny wzrost liczby wydanych firmom pozwoleń na budowę. Budujący domy na własny użytek nadal pozostają w spoczynku.
 • Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o produkcji przemysłowej

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o produkcji przemysłowej

  Bardzo złe dane z polskiej gospodarki. Główny Urząd Statystyczny podał, że produkcja przemysłowa w sierpniu w ujęciu rok do roku spadła o 1,9 procent, a miesiąc do miesiąca aż o 8,5 proc.
 • GUS podał ważne dane z handlu zagranicznego

  GUS podał ważne dane z handlu zagranicznego

  Od stycznia do lipca br. wyeksportowaliśmy towary za 93 mld 855,8 mln euro, a nasz import sięgnął 94 mld 27,1 mln euro - podał we wtorek GUS. W efekcie deficyt w handlu zagranicznym wyniósł 171,3 mln euro, wobec 1 mld 58,8 mln euro deficytu przed rokiem.
 • GUS: 70 procent Polaków zadowolonych z życia

  GUS: 70 procent Polaków zadowolonych z życia

  Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż 70 procent Polaków jest ogólnie zadowolonych z życia, pracy oraz warunków mieszkaniowych.
 • GUS: Podał PKB za II kwartał

  GUS: Podał PKB za II kwartał

  Produkt Krajowy Brutto w drugim kwartale 2014 roku wzrósł o 3,3 proc. licząc rok do roku, po wzroście o 3,4 proc. w pierwszym kwartale - wynika z piątkowych wstępnych danych GUS. Wcześniej GUS szacował dynamikę PKB w minionym kwartale na 3,2 proc.To dobry wynik wskazują analitycy przy słabnącej gospodarce.
 • Sprzedaż detaliczna przyjechała na motocyklu

  Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS dynamika sprzedaży detalicznej w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób wzrosła w lipcu w cenach bieżących o 2,1% r/r wobec 1,2% w czerwcu, co było zgodne z konsensusem rynkowym i powyżej naszej prognozy (0,8%).
 • GUS podał ważne dane o koniunkturze

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w sierpniu oceniany jest korzystnie, podobnie jak w lipcu i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat.
 • W statystykach GUS deweloperskiej ofensywy ciąg dalszy

  W statystykach GUS deweloperskiej ofensywy ciąg dalszy

  Statystyki GUS, będące podsumowaniem wyników budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń - lipiec bieżącego roku, są kolejną demonstracją solidarnego optymizmu rodzimej branży deweloperskiej, która w kolejnych miesiącach konsekwentnie poszerza zakres aktywności inwestycyjnej.
 • Główny Urząd Statystyczny podał ważne dane o produkcji i cenach produkcji

  Główny Urząd Statystyczny podał ważne dane o produkcji i cenach produkcji

  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w lipcu produkcja przemysłowa zwiększyła się o 2,3 proc. To nieco więcej niż się spodziewano i wyraźnie więcej niż 1,7 proc., osiągnięte w czerwcu. Bardziej niepokojący jest spadek tempa wzrostu produkcji budowlano-montażowej, które obniżyło się z 8 proc. do 1,1 pro
 • GUS: Ceny spadają. Mamy początek deflacji

  GUS: Ceny spadają. Mamy początek deflacji

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o inflacji w lipcu która obniżyła się o 0,2 proc niż rok temu. Według ekspertów ubiegły miesiąc był pierwszym, w którym ogólny poziom cen spadł, zamiast rosnąć. Zdaniem analityków spadki cen potrwają do jesieni.

Filmy - GUS (3)

 • Spis powszechny bezpieczny?

  Nie stwierdziliśmy ani jednego przypadku próby włamania się do naszej bazy danych - zapewnia prof. dr hab. Janusz Witkowski, p.o. prezesa GUS, Generalny Komisarz Spisowy. - Te systemy, które już zostały wdrożone gwarantują bezpieczeństwo - dodaje.
 • GUS: SPIS-ujemy się dobrze

  Byłoby lepiej gdyby skala samospisu była większa - podkreśla prof. dr hab. Janusz Witkowski, p.o. prezesa GUS, Generalny Komisarz Spisowy. Spisać się przez internet można do 16 czerwca. Do tej pory z metody tej skorzystało około 9 procent respondentów.
 • "Nie do wszystkich zgłosi się rachmistrz"

  Tylko co piąty Polak może liczyć na bezpośredni kontakt z rachmistrzem - mówi prof. dr hab. Janusz Witkowski, p.o. prezesa GUS, Generalny Komisarz Spisowy. Narodowy Spis Powszechny potrwa do końca czerwca. Ten internetowy - tylko do 16. czerwca. Spisywani są także Polacy za granicą.