górnicy

Artykuły - Górnicy (450)

Zdjęcia - Górnicy (0)

Filmy - Górnicy (11)

 • Ustępowanie górniczym związkom zawodowym może się źle skończyć dla Polski

  Rządowe ustępstwa wobec górniczych związków zawodowych prowadzą najczęściej do zgłaszania kolejnych oczekiwań. To problem nie tylko tego rządu, także poprzednich.
 • Rynek w Polsce jest chory. Czy ceny węgla szybko wzrosną?

  Górnicy chcą teraz szybkiego wzrostu cen węgla, bo sprzedają go najwięcej w przedzimowym okresie, ale inaczej umawiali się z firmami energetycznymi. Możliwe, że grozi nam zmowa cenowa, a ta jest uważana przez Komisję Europejską za szczególnie drastyczne naruszenie zasad.
 • "Robiliśmy wszystko, przegraliśmy". Ośmiu górników nie żyje, koniec akcji po wypadku w Rudnej

  Ratownicy odnaleźli w środę wieczorem ciała trzech ostatnich górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni KGHM Rudna w Polkowicach - poinformował dyrektor kopalni Paweł Markowski. - Ciała trzech górników ratownicy odnaleźli obok siebie. Tym samym bilans tragicznego wstrząsu to osiem ofiar śmiertelnych - dodał Markowski. - Trzech ostatnich górników zaleźliśmy w miejscu, w którym się spodziewaliśmy - powiedział. Wyjaśnił, że chodzi o wyrobisko przy komorze maszynowej. Akcja ratownicza zakończyła się, ale pod ziemią wciąż są ratownicy, którzy muszą jeszcze przetransportować ciała na górę. (TVN24/X-news)
 • Rzeczniczka szpitala w Głogowie o stanie zdrowia górników poszkodowanych w kopalni miedzi Rudna

  Trzech poszkodowanych górników trafiło do oddziału ratunkowego. Jeden został wypisany do domu. Dwóch pozostałych, po wykonaniu niezbędnej diagnostyki, zostało przeniesionych do oddziału chirurgi ogólnej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała rzecznik Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ewa Todorov. Górnicy zostali ewakuowani z kopalni miedzi Rudna w Polkowicach, w której doszło do podziemnego wstrząsu. W nocy władze KGHM Polska Miedź poinformowały, że wstrząs był przyczyną śmierci dwóch osób. Ratownicy wciąż poszukują sześciu. (TVN24/X-news)