giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (120)

 • Solidarny spadek GPW i złotego

  Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję o niskim obrocie i spokojnym przebiegu. Przez większą część dnia indeks największych spółek konsolidował się w okolicach rejonu 2480 pkt., by w końcówce poddać się presji spadkowej z rynku złotego, który silnie osłabił się wobec dolara. W finale indeks największych spółek oddał 1,1 procent, gdy dolar umacniał się do złotego o blisko 1 procent.
 • Spadkowy początek tygodnia

  Udany finisz piątkowej sesji oraz wyraźny spadek napięcia politycznego na arenie międzynarodowej między innymi po wyborach parlamentarnych w Niemczech, dawały inwestorom w Warszawie nadzieję na kontynuację odbicia z poprzedniej sesji. Niestety mało wyrazista postawa czołowych parkietów zagranicznych, w tym niemieckiego, szybko pogrążyła nasz parkiet w apatii.
 • Wzrostowa seria Dow przerwana

  Po środowych symbolicznych wzrostach, czwartkowa sesja przyniosła niewielką przecenę na amerykańskich parkietach. Handel rozpoczął się nieznacznie poniżej wczorajszych poziomów zamknięcia, które podaż szybko powiększyła.
 • Krajobraz po Fed

  Od kilku sesji uwaga rynków koncentrowała się na środowym komunikacie tradycyjnie kończącym posiedzenie amerykańskiego Zarządu Rezerwy Federalnej. Jego przesłanie wbrew dominującym wcześniej oczekiwaniom zawiera zamiar podniesienia stóp federalnych o 25 punktów bazowych jeszcze w tym roku. Rynek zdaje się oczekiwać takiej decyzji w grudniu. W odpowiedzi na komunikat FED zareagował przede wszystkim dolar, który wzmacniając się pociągnął w dół ceny surowców, w tym przede wszystkim miedzi.
 • KE proponuje wzmocnienie nadzoru nad rynkami finansowymi

  KE proponuje wzmocnienie nadzoru nad rynkami finansowymi

  Komisja Europejska przedstawiła wczoraj propozycje, których celem jest wzmocnienie nadzoru nad rynkami finansowymi w państwach członkowskich. W efekcie wzmocniona ma być również integracja w tym obszarze.
 • W poczekalni

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w dniu, który dla wielu inwestorów miał być jednym z najważniejszych we wrześniu. Zaplanowany na wieczór komunikat kończący wrześniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku ma rzucić światło na to, jak i kiedy amerykański bank centralny zrobi kolejny krok na ścieżce zacieśniania polityki monetarnej, tym razem wydarzeniem bez precedensu, w postaci początku redukowania sumy bilansowej, której wzrost był i pozostaje efektem trzech programów luzowania ilościowego.
 • Niepewność przed Fed

  Przynajmniej od kilku dni strona popytowa na GPW wyraźnie zwolniła tempo i nic nie wskazywało przed dzisiejszą sesją aby sytuacja radykalnie się zmieniła. WIG20 przebywał po zielonej stronie tylko w pierwszych minutach handlu, a później górę wzięło zniechęcenie wynikające raczej z braku kupujących niż agresywnej podaży.
 • Rynek w letargu przed decyzją Fed

  Globalne rynki w zasadzie zamarły przed decyzją Rezerwy Federalnej na temat wysokości stóp procentowych. Wydarzenie to będzie miało raczej ograniczony wpływ w dłuższym terminie na nastroje inwestorów, jednak ewentualne zaskoczenie mogłoby doprowadzić do większej zmienności w środku tego tygodnia. Na rynkach w zasadzie panuje spokój i nawet Donald Trump studzony jest przez swoich podwładnych.
 • W USA rekordy, Warszawa odpoczywa

  Wczoraj w USA kontynuowana była fala wzrostowa, trakcie której, co dzień poprawiane są historyczne rekordy. S&P500 przekroczył psychologiczną barierę 2500 pkt. Wzrosty te, choć w znacznie mniejszym stopniu przekładają się na notowania w Europie - paryski CAC40 i frankfurcki DAX rosną, choć niemrawo. Nie przekłada się to jednak na koniunkturę w Warszawie. W skali ostatniego tygodnia jesteśmy jednym z najsłabszych parkietów na Starym Kontynencie.
 • Banki na plusie

  Na otwarciu sesji indeks WIG20 tracił 0,24 proc. Po godzinie handlu barometr pokazujący nastroje wśród spółek o największej kapitalizacji był już po przeciwnej - zielonej - stronie rynku. Amplituda wahań nie była jednak duża. Przez kolejne godziny handlu sytuacja powtarzała się. Naprzemiennie indeks pojawiał się po zielonej i czerwonej stronie. Wtorkowa sesja miała odmienny przebieg od wczorajszej, kiedy to wraz z upływem czasu uaktywniała się podaż.

Filmy - Giełdy (6)