Gdańsk

Artykuły - Gdańsk (1945)

Zdjęcia - Gdańsk (0)

 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG

Filmy - Gdańsk (21)

 • Wałęsa złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. "Przeciwnicy Solidarności chcą narzucić nam głupie rozwiązania"

  Lech Wałęsa uczcił 37. rocznicę Porozumień Sierpniowych, składając kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Zebrani ludzie skandowali jego imię. Były prezydent złożył również kwiaty pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. To tu 37 lat temu ogłosił on zakończenie strajku i podpisanie porozumień. Prezydent skomentował przy okazji sytuację polityczną w Polsce. - Musimy się jeszcze raz poderwać, spróbować uporządkować sprawy polskie, a może i europejskie. Przeciwnicy Solidarności przetrwali do dzisiaj i próbują narzucić nam swoje głupie rozwiązania, które wtedy przegrały – powiedział Lech Wałęsa.
 • W Gdańsku odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. L. Wałęsa gościem specjalnym

  W Gdańsku odbyła się konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej. Najważniejszym celem jest określenie kierunków działalności partii, które znajdują się w deklaracji programowej. Według Grzegorza Schetyny, PO ma być ugrupowaniem konserwatywno-liberalnym, liberalnym także w kwestiach światopoglądowych. Gościem specjalnym zjazdu był były prezydent Lech Wałęsa. (TVN24/X-news)
 • "Dość Dyktatury!: KOD protestował w Gdańsku

  "Dość Dyktatury! Nie pozwolimy niszczyć Polski" - pod takim hasłem ulicami Gdańska przeszła manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Jej uczestnicy protestowali przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. W manifestacji udział wzięli m.in: Mateusz Kijowski, Bogdan Borusewicz, Olga Krzyżanowska i prof. Jan Hartman. (TVN24/X-news)
 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.