Francja

Artykuły - Francja (6912)

Zdjęcia - Francja (-4)

 • fakty.interia.pl
  Protest przeciwko małżeństwom homoseksualnym we Francji

Filmy - Francja (113)

 • Antyrządowe protesty w Paryżu

  Trwają protesty przeciwko reformie kodeksu pracy we Francji. Na paryskim Placu Republiki, gdzie dotarło czoło pochodu, doszło do zamieszek.
 • Antyrządowe protesty w Paryżu

  Trwają protesty przeciwko reformie kodeksu pracy we Francji. Na paryskim Placu Republiki, gdzie dotarło czoło pochodu, doszło do zamieszek.
 • S. Neumann: Polacy zapłacą z własnej kieszeni za szaleńczą, antyeuropejską politykę PiS

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że 28 sierpnie udzieli odpowiedzi na zalecenia Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce. MSZ miało miesiąc na ustosunkowanie się do zaleceń Komisji, które dotyczyły czterech ustaw przyjętych przez polski sejm. Chodzi o zawetowane przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz obowiązujące już ustawy o ustroju sądów powszechnych i Krajowej Szkole Sądownictwa. - My jako Polacy będziemy fizycznie płacić z własnej kieszeni za tą szaleńczą antyeuropejską politykę PiS. Za to szukanie wszędzie wroga - ocenił Sławomir Neumann, poseł PO. Piotr Apel, poseł Kukiz’15 uważa że przez nonszalancję PiS, który broni tylko swojego interesu, Polska traci możliwość budowania na forum Unii Europejskiej koalicji, która broniłaby interesów jej obywateli.
 • "Prezydent Francji powiedział głośno i publicznie coś, co inni mówią po cichu w kuluarach"

  Prezydent Francji powiedział głośno i publicznie coś, co inni mówią po cichu w kuluarach - powiedział europoseł PO, Janusz Lewandowski. Emmanuel Macron sprzeciw polskiego rządu wobec zaostrzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych nazwał kolejnym błędem w strategii Polski. Francuski prezydent dodał, że w ten sposób Polska stawia się na marginesie Europy w wielu kwestiach. - Macron zrobił to jednak przy złej okazji, bo konsoliduje przeciwników Polski w materii, która jest sztucznie wylansowana jako problem europejski. To nieprawda, że Polacy, jako pracownicy delegowani zabierają komuś pracę - powiedział Lewandowski.