Francja

Artykuły - Francja (6874)

 • PGE z warunkową umową na kupno polskich aktywów EdF

  PGE z warunkową umową na kupno polskich aktywów EdF

  Na ponad 4,5 mld zł opiewa warunkowa umowa zakupu aktywów francuskiego EdF w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna po zakończeniu transakcji stanie się największym dostawcą ciepła w polskich aglomeracjach - poinformowała w piątek spółka.
 • Francja może skręcić na lewo?

  Francja może skręcić na lewo?

  Prezydent Francji Emmanuel Macron będzie chciał zyskać zaufanie Niemiec i w duecie z nimi proponować reformy UE; Paryż może forsować twardy kurs wobec krajów ocenianych jako podważające wartości unijne - uważa analityk think-tanku EPC Yann-Sven Rittelmeyer.
 • Czy kurs franka spadnie poniżej 3,80?

  Czy kurs franka spadnie poniżej 3,80?

  Od czasu "czarnego czwartku", kiedy w efekcie decyzji SNB kurs franka skoczył z 3,50 do przejściowo nawet 5 złotych, cena szwajcarskiej waluty oscylowała pomiędzy 3,80 a 4,25 złotego. Po wyborach we Francji zbliżamy się do tej dolnej granicy, ale czy są szanse na jej przekroczenie?
 • Niespełnione marzenie Mohameda. Francja po zamachach

  Niespełnione marzenie Mohameda. Francja po zamachach

  - Mój teść z Włoch był na promenadzie 14 lipca. Ciężarówka go ominęła, ale zabiła czworo dzieci, które szły obok niego. Za każdym razem, gdy pojawia się ten temat, on zaczyna płakać – opowiada Interii Sonia z Nicei. Francja jednoczy się i boi.
 • Czego uczy wino

  Czego uczy wino

  - Francja nie byłaby Francją bez wina, strajków i narzekania – opowiada Interii Jean-Christophe Meyrou, dyrektor winnicy zlokalizowanej nieopodal Saint-Émilion.
 • Francuskie media: Niepewność zdominowała wybory

  Francuskie media: Niepewność zdominowała wybory

  "Sześciu na dziesięciu wyborców zmieniło swoją decyzję co najmniej trzy razy od stycznia" – pisze "Le Figaro". Najbardziej na zmianie kandydata w ciągu ostatnich tygodni skorzystali: Emmanuel Macron i Jean-Luc Melenchon.
 • Wybory we Francji. "Ataki zmobilizowały ludzi"

  Wybory we Francji. "Ataki zmobilizowały ludzi"

  Od Londynu przez Berlin i Waszyngton aż do Tel Awiwu. Za granicą francuscy wyborcy stali w długich kolejkach, by oddać głos w najbardziej niepewnych wyborach prezydenckich od lat - informuje AFP.
 • Francuzi decydują o przyszłości. Nie tylko swojej

  Francuzi decydują o przyszłości. Nie tylko swojej

  23 kwietnia to dzień wyborów prezydenckich we Francji. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. głosów, 7 maja odbędzie się druga tura. To wybory bez precedensu pod wieloma względami, a Francuzi muszą sobie odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań.
 • Francois "4 procent" Hollande

  Francois "4 procent" Hollande

  Jak zostać najmniej popularnym prezydentem świata? Tego próbowałem dowiedzieć się od Francuzów.
 • Juncker: Nie obawiam się zwycięstwa Le Pen

  Juncker: Nie obawiam się zwycięstwa Le Pen

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie widzi potrzeby tworzenia planu awaryjnego dla UE. Przewodniczący uważa, że nawet jeśli wybory we Francji wygra kandydat eurosceptyczny taki jak Marine Le Pen, Unia jest wystarczająco silna, by przetrwać.

Zdjęcia - Francja (-4)

 • fakty.interia.pl
  Protest przeciwko małżeństwom homoseksualnym we Francji

Filmy - Francja (102)

 • Ludzkie pojęcie: Kara śmierci za Napoleona

  Jeśli masz świnkę i kochasz ją ponad wszystko, a wyrazem bezgranicznej miłości jest nazwanie jej imieniem Napoleon na cześć wielkiego cesarza, nie masz – lekko mówiąc – lekko. Za Napoleona poniesiesz klęskę… stracisz wszystko… I to nie jest żart. Francuskim rolnikom nie wolno w ten sposób nazywać żadnej ze świń, a złamanie zakazu grozi karą śmierci, nawet w przypadku, gdy pupil na takie miano w oczach właściciela zasłużył. No bo przecież co innego, gdyby to imię nosiła krowa, baran albo na przykład osioł, prawda? PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 19:00.
 • Lew zaatakował tresera podczas występów w cyrku we Francji

  Doullens, Francja. Podczas przedstawienia Cyrku Buffalo w Doullens lew zaatakował i zranił swojego tresera. Do wypadku doszło na oczach przerażonych widzów. Na nagraniu widać, jak mężczyzna zmaga się z rozwścieczonym zwierzęciem. Gdy lew został otumaniony przez chmurę dymu, treserowi udało się uciec z klatki. Po zdarzeniu został przetransportowany helikopterem do szpitala w Amiens, gdzie przeszedł operację. Ma głębokie rany szyi i głowy. (STORYFUL/x-news)
 • Emmanuel Macron - najmłodszy prezydent w historii Francji

  Emmanuel Macron został najmłodszym prezydentem Francji. Młodszym przywódcą Republiki Francuskiej od Macrona był tylko Napoleon, który w wieku 35 lat został cesarzem.
 • Emmanuel Macron - najmłodszy prezydent w historii Francji

  Emmanuel Macron został najmłodszym prezydentem Francji. Młodszym przywódcą Republiki Francuskiej od Macrona był tylko Napoleon, który w wieku 35 lat został cesarzem.