Francja

Artykuły - Francja (6922)

 • ​Francja: Mer Ploermel w sprawie przeniesienia pomnika Jana Pawła II do Polski

  ​Francja: Mer Ploermel w sprawie przeniesienia pomnika Jana Pawła II do Polski

  Polska popiera nas w naszym pragnieniu ochrony krzyża - powiedział w niedzielnym wydaniu gazety "Ouest-France" mer Ploermel, Patrick Le Diffon, odpowiadając na propozycję premier Beaty Szydło, by przenieść pomnik papieża Jana Pawła II z tego bretońskiego miasta do Polski.
 • ​Francja: Zatrzymano 10 osób podejrzanych o planowanie ataków na polityków

  ​Francja: Zatrzymano 10 osób podejrzanych o planowanie ataków na polityków

  10 osób o skrajnie prawicowych poglądach, podejrzanych o planowanie ataków na francuskich polityków, zatrzymano we wtorek na południowym wschodzie Francji oraz w regionie paryskim - poinformowały źródła związane ze śledztwem.
 • Impas w negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

  Impas w negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

  Państwa UE nadal nie porozumiały się co do kluczowych zapisów planowanej nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kwestia sporna dotyczy m.in. maksymalnego okresu delegowania i okresu przejściowego dla nowych przepisów.
 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.
 • Jak Francja radzi sobie pod rządami Macrona?

  Jak Francja radzi sobie pod rządami Macrona?

  Emmanuel Macron jest pierwszym francuskim politykiem, który przedstawił solidny program zmian strukturalnych w gospodarce. Wprowadzając podatek liniowy, Emmanuel Macron stara się stymulować innowacyjność (tak jak w Szwecji), ale chce on także zwiększyć kapitał własny firm francuskich, zwłaszcza MŚP. Zdaniem Marka Belki, byłego szefa NBP, w reformach " nawet Sowieci nie poszliby tak daleko".
 • Francuski pracodawca kocha Macrona za walkę z hydraulikiem

  Francuski pracodawca kocha Macrona za walkę z hydraulikiem

  Polskie firmy solą w oku przedsiębiorców znad Sekwany i z krajów Beneluksu? Sprawdziliśmy, jak naprawdę postrzegają oni naszych pracowników.
 • Ujawniono, kim był napastnik z Marsylii

  Ujawniono, kim był napastnik z Marsylii

  Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie młody kobiety na dworcu kolejowym w Marsylii, najpewniej był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech - oświadczył we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.
 • ​Francja: Pożar w bloku mieszkalnym w Miluzie. Pięć ofiar śmiertelnych

  Pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych w pożarze, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w bloku mieszkalnym w Miluzie, na wschodzie Francji - podaje AFP. Według francuskich mediów zginęło czworo dzieci.
 • Euro wyznacza granice Unii Macrona

  Euro wyznacza granice Unii Macrona

  Potrzebujemy silnej i zjednoczonej Europy, której sercem byłaby strefa euro ze skoordynowaną polityką gospodarczą - mówił Emmanuel Macron, podtrzymując swoją wizję reformy UE. Jeśli jednak koalicję w Niemczech będą współtworzyli liberałowie, pomysły francuskiego prezydenta zostaną rozwodnione. Z punktu widzenia Polski to dobrze.
 • Prezydent Macron podpisał reformę kodeksu pracy

  Prezydent Macron podpisał reformę kodeksu pracy

  Prezydent Francji Emmanuel Macron podpisał w piątek, w obecności mediów, reformę kodeksu pracy. Wydarzenie poprzedzone było 3,5-godzinnym posiedzeniem Rady Ministrów. Ta reforma to jeden z priorytetów Macrona.

Zdjęcia - Francja (-4)

 • fakty.interia.pl
  Protest przeciwko małżeństwom homoseksualnym we Francji

Filmy - Francja (104)