Francja

Artykuły - Francja (6929)

 • Francja: Rząd chce podwoić moc elektrowni wiatrowych

  Francja: Rząd chce podwoić moc elektrowni wiatrowych

  Większe wpływy z podatków dla samorządów, zmiana oświetlenia i okrojenie kompetencji administracji lotniczej - takie narzędzia mają przyśpieszyć rozwój farm wiatrowych we Francji. W czwartek rząd przedstawił plan, według którego ich moc ma się podwoić.
 • Oryginalny pomysł w jednym z francuskich kościołów

  Oryginalny pomysł w jednym z francuskich kościołów

  Jeden z kościołów katolickich w Paryżu stawia na cyfryzację - datki "na tacę" będzie tam można przekazać za pomocą... karty zbliżeniowej. O inicjatywie kościoła Saint Francois de Molitor informuje w czwartek Associated Press.
 • Francja: Duży wzrost liczby deportowanych migrantów

  Francja: Duży wzrost liczby deportowanych migrantów

  Procedurę "wymuszonego powrotu" Francja zastosowała w 2017 roku wobec prawie 15 tys. obcokrajowców i jest to wzrost o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Odsyłani są głównie obywatele krajów spoza Unii Europejskiej, ale deportowani bywają też np. Rumuni.
 • Francja: Spada liczba urodzeń. To koniec "francuskiego wyjątku"?

  Francja: Spada liczba urodzeń. To koniec "francuskiego wyjątku"?

  Liczba urodzeń we Francji spada od trzech lat. Dziennik "Le Monde" zastanawia się, czy to "koniec francuskiego wyjątku", czyli epoki, w której wysoki przyrost naturalny wyróżniał Francję na tle Europy.
 • Francja: W supermarketach brakuje masła

  W ciągu kilku miesięcy cena masła na unijnym rynku wzrosła niemal dwukrotnie. W ojczyźnie chrupiących rogalików masło stało się prawdziwym rarytasem. Nawet w supermarketach trudno je dostać!
 • Strefa euro - Paryż chce zbliżenia z Berlinem

  Strefa euro - Paryż chce zbliżenia z Berlinem

  Ministrowie finansów państw unijnych mają pracować przez najbliższe sześć miesięcy nad reformami strefy euro - postanowiono na piątkowym szczycie eurolandu. Francja i Niemcy mają pracować nad zbliżeniem stanowisk w tym obszarze.
 • Zakaz telefonów w szkołach dla uczniów do 15. roku życia

  Zakaz telefonów w szkołach dla uczniów do 15. roku życia

  Francuski minister edukacji, Jean-Michel Blanquer, zaakceptował nowe przepisy dotyczące używana telefonów komórkowych przez uczniów szkół podstawowych i średnich - czytamy w "The Independent".
 • ​Francja: Mer Ploermel w sprawie przeniesienia pomnika Jana Pawła II do Polski

  ​Francja: Mer Ploermel w sprawie przeniesienia pomnika Jana Pawła II do Polski

  Polska popiera nas w naszym pragnieniu ochrony krzyża - powiedział w niedzielnym wydaniu gazety "Ouest-France" mer Ploermel, Patrick Le Diffon, odpowiadając na propozycję premier Beaty Szydło, by przenieść pomnik papieża Jana Pawła II z tego bretońskiego miasta do Polski.
 • ​Francja: Zatrzymano 10 osób podejrzanych o planowanie ataków na polityków

  ​Francja: Zatrzymano 10 osób podejrzanych o planowanie ataków na polityków

  10 osób o skrajnie prawicowych poglądach, podejrzanych o planowanie ataków na francuskich polityków, zatrzymano we wtorek na południowym wschodzie Francji oraz w regionie paryskim - poinformowały źródła związane ze śledztwem.

Zdjęcia - Francja (-4)

 • fakty.interia.pl
  Protest przeciwko małżeństwom homoseksualnym we Francji

Filmy - Francja (104)