film

Artykuły - Film (29964)

 • Polscy aktorzy, którzy oszpecili się dla roli

  Polscy aktorzy, którzy oszpecili się dla roli

  Gdy mowa o aktorach, którzy dla roli przeszli spektakularne metamorfozy, każdy szanujący się kinoman jednym tchem wymienia Christiana Bale’a, Jareda Leto i Charlize Theron. W środowiskach filmowych plotkuje się zaś o tym, że utrata kilkudziesięciu kilogramów czy ogolenie głowy są gwarantem Oscara.
 • Największe mity na temat pokera utrwalone przez Hollywood

  Największe mity na temat pokera utrwalone przez Hollywood

  Obejrzałeś „Hazardzistów”, „Cincinnati Kid” i „Casino Royal”, więc o pokerze wiesz już całkiem sporo. Czy aby na pewno? Ile prawdy o tej grze pokazują hollywoodzkie produkcje?

Filmy - Film (249)

 • Film, który jest dziełem sztuki? O projekcie "Twój Vincent"

  Film "Twój Vincent" opowiada o życiu Vincenta van Gogha. To również pierwsza w historii świata produkcja, która powstała z obrazów malowanych na płótnie. Skąd pomysł na tak ambitne przedsięwzięcie? I dlaczego właśnie van Gogh został bohaterem filmu? - W pewnym punkcie, w którym mieliśmy największy team, było ponad stu malarzy - przyznała w "Dzień Dobry TVN" Dorota Kobiela - kobieta, która miała odwagę wprowadzić swój niezwykły pomysł w życie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kryminał, który powstał w 48 godzin. Kto go tworzył?

  W ramach festiwalu 48 Hour Film Project ekipa serialu "Na Wspólnej" kręciła kryminał. Reżyserem był Łukasz Konopka. - Jest bardzo profesjonalny, pewny siebie i wie czego chce - zdradziła aktorka Katarzyna Chorzępa. Jak powstawał scenariusz? Jak film był montowany? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Komentarz polityczny: Witold Gadowski o "Pokocie", szefowej PISF i reparacjach od Niemiec

  W kolejnym odcinku "Komentarza politycznego" Witold Gadowski o szefowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Magdalenie Sroce, byłej wiceprezydent Krakowa, a także o ostatniej decyzji polskiej Komisji Oskarowej, która zgłosiła film "Pokot" Agnieszki Holland do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Będzie też o sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Witold Gadowski . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK.
 • Gratka dla kinomaniaków. Ponad 600 oryginalnych pamiątek z kultowych filmów pójdzie pod młotek

  Londyn, Wielka Brytania. Gratka dla kinomaniaków! Ponad 600 oryginalnych pamiątek z kultowych filmów pójdzie pod młotek. Prop Store zorganizował wystawę dla chętnych na zakup wyjątkowych przedmiotów. Znajdziemy tam rzeczy z produkcji „Gwiezdne wojny”, „Top Gun”, „Obcy”, „Indiana Jones” i wiele innych. Ceny oczywiście nie są niskie, licytacja najtańszego przedmiotu zaczyna się od 60 tys. funtów. Aukcja odbędzie się we wtorek 26 września. (Associated Press/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.