ferie zimowe

Artykuły - Ferie zimowe (28)

 • W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Ferie zimowe były jednym z hitów polskiego internetu ostatnich tygodni. Pisano o nich w kontekście zarówno warunków pogodowych, jak i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Większość wzmianek ukazała się na portalach o profilu ogólnoinformacyjnym. Cennym źródłem informacji o sposobach organizowania wypoczynku był Facebook.
 • Rozpoczynają się ferie zimowe - policja apeluje o ostrożność

  Rozpoczynają się ferie zimowe - policja apeluje o ostrożność

  W sobotę rozpoczynają się ferie zimowe; jako pierwsi, do 2 lutego, wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Policja oraz ITD apelują o ostrożność do osób przewożących dzieci na wypoczynek.
 • Zadbaj o bezpieczne ferie swoich dzieci

  Zadbaj o bezpieczne ferie swoich dzieci

  Ferie to ulubiony czas dzieci w wieku szkolnym. Zimowe szaleństwa na lodowisku czy stokach mogą budzić niepokój rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech. Przed wypadkami i kontuzjami trudno się ustrzec, można jednak zabezpieczyć się przed ich następstwami. Jak wybrać odpowiednią polisę? Prezentujemy praktyczne porady ekspertów Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 • Niedziela ostatnim dniem zimowych ferii szkolnych

  Niedziela ostatnim dniem zimowych ferii szkolnych

  Niedziela będzie ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, którzy 2-tygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni. Ich ferie zimowe zaczęły się 9 lutego.
 • W sobotę początek ferii w ostatnich pięciu województwach

  W sobotę ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, którzy 2-tygodnowią przerwę w nauce mają jako ostatni w kraju. Będą odpoczywali do 24 lutego.
 • Ferie zimowe pod lupą fiskusa

  Ferie zimowe pod lupą fiskusa

  Po zmianach w zakresie stosowania kas fiskalnych wszyscy przedsiębiorcy muszą pilnować o połowę niższego niż w 2012 r. limitu obrotu uprawniającego do zwolnienia, który w tym roku wynosi tylko 20 tys. złotych. Za naruszenie tego obowiązku grożą kary finansowe. W związku z rozpoczęciem ferii zimowych pod lupę kontroli skarbowej trafią m.in. przedsiębiorcy z miejscowości turystycznych.
 • Za co odpowiada właściciel pensjonatu?

  Za co odpowiada właściciel pensjonatu?

  Śnieg i zima zachęcają do skorzystania z usług położonego w górach pensjonatu. Dotyczy to zwłaszcza miłośników sportów zimowych.
 • W sobotę początek ferii w kolejnych województwach

  W sobotę początek ferii w kolejnych województwach

  W sobotę w czterech kolejnych województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim zaczną się dwutygodniowe ferie zimowe. Uczniowie z tych województw odpoczywać będą do 10 lutego.
 • Ferie, pozwól dziecku na więcej!

  Ferie, pozwól dziecku na więcej!

  Szkolny maraton osiągnął półmetek. Podpowiadamy, jak pomóc dziecku zregenerować siły przed kolejnym biegiem po oceny, medale, dyplomy.
 • Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2012/2013

  Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2012/2013

  Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, tegoroczne ferie zimowe - w poszczególnych województwach - odbywać się będą pomiędzy 14 stycznia a 24 lutego 2013 roku.

Filmy - Ferie zimowe (5)

 • Ferie na stoku? Sprawdzamy, jak wybrać odpowiednie miejsce

  Wybierając odpowiedni kurort zimowy Polacy kierują się przede wszystkim cenami noclegów i tym, czy będzie śnieg. Dlatego też, największą popularnością cieszy się Podhale, gdzie naturalnego i sztucznego śniegu jest zazwyczaj najwięcej. Organizując wyjazd na własną rękę można też wcześniej sprawdzić miejsce. Jak? - Poszukując miejsca naszego zimowego wypoczynku Polacy najczęściej rozpoczynają swoje poszukiwania od internetu. Tam chętnie sięgają do wyszukiwarek lokalnych, gdzie mogą znaleźć dobry pensjonat, czy dobry ośrodek, jak również inne atrakcje na miejscu, np. kryte baseny. Również korzystają z bezpłatnych map cyfrowych, na których mogą śledzić stopień naśnieżenia stoków narciarskich – mówi Sabina Kornblit, ekspert ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR, Eniro Polska Sp.z o.o. W naszym kraju coraz więcej ośrodków narciarskich inwestuje w nowoczesną infrastrukturę. W ciągu ostatnich kilku lat w polskich górach powstało blisko 30 nowych kolei linowych, a w tym sezonie zostanie oddanych do użytku sześć nowych stacji narciarskich.
 • Ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Instytut Monitorowania Mediów zauważył bardzo duże zainteresowanie tematem ferii zimowych w internecie. W ciągu miesiąca pojawiło się ponad 10 tys. wzmianek na temat ferii zimowych na forach społecznościowych i portalach, z czego ponad 5 tys. ukazało się w serwisach społecznościowych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Anna Bartosiewicz z Instytutu Monitorowania Mediów.
 • Nietypowe zimowe gadżety

  - To jest czapka pod tytułem „czego to ludzie nie wymyślą”. Ma w środku słuchawki i głośnik, aby bez użycia rąk można było słuchać muzyki i odbierać połączenia – mówi Pani Gadżet. Co jeszcze dziennikarka rekomenduje na czas zimowych ferii? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak zrobić stylowego bałwana?

  Panie Gadżet podpowiada, jak w czasie ferii ulepić najbardziej stylowego bałwana. Zobaczcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)