elektrownie

Synonimy:
elektrownia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Elektrownie (496)

Filmy - Elektrownie (14)

 • Co się stanie z górnictwem węgla kamiennego: nowe plany rządu

  Rząd przygotowuje strategię energetyczną dla Polski. Co dalej z górnictwem i kopalniami węgle kamiennego, które przynoszą straty? Węgiel ma stanowić niecałe 60 proc. miksu energetycznego. Teraz to 80 proc. Będą radykalne zmiany? Wygląda na to, że rząd przedstawi politykę energetyczną utrzymującą status quo dotychczas dominującej technologii węglowej. Chodzi o to, aby dokładając nieco czystszych źródeł energii, uzyskać spadek średniej emisyjności produkcji energii i zmieścić się w normach, jakie Komisja Europejska przedstawiła w projekcie Pakietu Zimowego. Stąd też ze strony ME nie słychać nic o nowych inwestycjach w elektrownie węglowe.
 • Czy Polsce może grozić blackout?

  Polska ma mocy wytwórczych praktycznie tyle, ile potrzebujemy. Gdyby doszło do awarii w jednej z elektrowni mogą pojawić się problemy. Jednak czy grozi nam blackout, czyli niekontrolowana przerwa w dostawie prądu? Jakie narzędzia i rozwiązania bronią nasz system przed poważnymi problemami? Więcej w materiale wideo mówił Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.
 • Powrót do Czarnobyla. Jak wygląda miejsce katastrofy 30 lat po tragicznych wydarzeniach?

  W 1986 roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu. Co się teraz dzieje na miejscu katastrofy? Jak się czują ludzie, którzy tam zostali? Czy miejsce to jest cały czas napromieniowane? O sytuacji w okolicy elektrowni atomowej w Czarnobylu opowiedział w "Dzień Dobry TVN" dziennikarz i współautor dokumentu „Powrót do Czarnobyla” Jacek Podemski. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Zyski z elektrowni wiatrowej na budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych

  Pracownia Finansowa przygotowała projekt budowy elektrowni wiatrowej oparty na modelu crowdfundingowym. Z tysięcy drobnych wpłat zostanie sfinansowana realizacja dużej elektrowni, na którą potrzeba 4,5 mln zł. Zysk generowany przez taki projekt zostanie przekazany w całości na cele ekologiczne – będzie to rozwój punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie aż 90% energii służącej do napędzania samochodów elektrycznych pochodzi z węgla, który jest emisyjny i nie ma nic wspólnego z ekologią.