egzorcyzmy

Artykuły - Egzorcyzmy (57)

 • "Gazeta Polska Codziennie": Ręce precz od ks. Małkowskiego

  "Gazeta Polska Codziennie": Ręce precz od ks. Małkowskiego

  W relacjach z 4. rocznicy katastrofy smoleńskiej mainstreamowe media skupiły się na tym, że przed Pałacem Prezydenckim ks. Stanisław Małkowski odmówił modlitwę zaproponowaną w 1886 r. przez papieża Leona XIII, zauważa "Gazeta Polska Codziennie".
 • To oni biorą diabła za rogi. Zawód - egzorcysta

  To oni biorą diabła za rogi. Zawód - egzorcysta

  W Polsce jest ich około 120, ale niewiele mówi się na temat posługi, którą pełnią. Niezbędną zgodę do wykonywania "zawodu" otrzymują od samego biskupa, ale za swoje usługi nie mają prawa pobierać wynagrodzenia. O ich profesji nakręcono sporo filmów, które chętnie są oglądane przez miłośników mocnych wrażeń. Kim są egzorcyści, na czym polega ich funkcja, skąd czerpią wiedzę i czy podczas odprawiania egzorcyzmów są bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo? Między innymi na te pytania odpowiada ksiądz egzorcysta Andrzej Grefkowicz.
 • "Rzeczpospolita": Egzorcyści mają u nas dużo pracy

  "Rzeczpospolita": Egzorcyści mają u nas dużo pracy

  Liczba Polaków, którzy chcą skorzystać z pomocy egzorcystów, rośnie tak szybko, że zaniepokoiła biskupów - donosi "Rzeczpospolita".
 • O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów

  O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów

  Ksiądz Michał Olszewski, egzorcysta diecezji kieleckiej, w rozmowie z dziennikarzem "Przewodnika Katolickiego" opowiada o sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów.
 • "Dziennik Zachodni:" Kontrowersyjna broszura księdza egzorcysty

  "Dziennik Zachodni:" Kontrowersyjna broszura księdza egzorcysty

  Broszura "Zagrożenia duchowe. Podstawy chrześcijańskiej walki duchowej" robi furorę w internecie. Jej autorem jest ks. dr Przemysław Sawa, egzorcysta i dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze

  Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze

  Ok. 300 osób z Polski i zagranicy uczestniczy w pięciodniowej Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, zwanej konferencją egzorcystów. Odbywa się ona w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie.
 • Papież Franciszek nie odprawił egzorcyzmów

  Papież Franciszek nie odprawił egzorcyzmów

  Watykan zdementował pogłoskę, jakoby po niedzielnej mszy na Placu świętego Piotra papież Franciszek odprawił egzorcyzmy. Wiadomość o tym podała telewizja włoskiego episkopatu, powołując się na opinie kilku egzorcystów.
 • Coraz więcej egzorcystów

  Coraz więcej egzorcystów

  W Polsce rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Dlatego coraz więcej duchownych pełni tę posługę. Przez 20 lat ich liczba wzrosła z 4 do 120 - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
 • Coraz więcej egzorcystów

  W Polsce rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Dlatego coraz więcej duchownych pełni tę posługę. Przez 20 lat ich liczba wzrosła z 4 do 120 - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".

Filmy - Egzorcyzmy (12)