Edward Snowden

Artykuły - Edward Snowden (256)

 • Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  W klipie "The Veil" Petera Gabriela nieoczekiwanie pojawił się Edward Snowden, zbiegły do Rosji były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Utwór pochodzi z biograficznego filmu "Snowden", który wchodzi do kin 16 września (polska premiera 11 listopada).
 • Edward Snowden zaprojektował etui na iPhone'a

  Edward Snowden zaprojektował etui na iPhone'a

  Na konferencji MIT Media Lab Snowden przedstawił swój wynalazek, który może zadbać o prywatność każdego właściciela smartfonu Apple.
 • Niemiecki kontrwywiad: Edward Snowden może być rosyjskim agentem

  Niemiecki kontrwywiad: Edward Snowden może być rosyjskim agentem

  Szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (AfV) Hans-Georg Maassen zasugerował podczas wystąpienia na forum komisji śledczej Bundestagu, że były współpracownik wywiadu USA Edward Snowden może być agentem rosyjskich służb specjalnych.
 • W sierpniu nastąpi globalny atak na użytkowników iPhone'ów

  W sierpniu nastąpi globalny atak na użytkowników iPhone'ów

  Edward Snowden uważa, że przed końcem roku nastąpi globalny atak na użytkowników smartfonów Apple – donosi serwis PopSci.
 • ​Amerykańskie służby miały dostęp do miliardów prywatnych maili

  ​Amerykańskie służby miały dostęp do miliardów prywatnych maili

  Z nowo ujawnionych dokumentów wynika, że firma telekomunikacyjna AT&T blisko współpracowała z amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).
 • Rosja i Chiny złamały szyfr Snowdena

  Rosja i Chiny złamały szyfr Snowdena

  W ręce Rosji i Chin dostały się materiały informatora Edwarda Snowdena dotyczące działalności wywiadowczej. Z przyczyn bezpieczeństwa brytyjski wywiad MI6 odwołał swoich agentów.
 • Służby wywiadowcze zdobyły dane z milionów kart SIM

  Służby wywiadowcze zdobyły dane z milionów kart SIM

  Amerykańskie oraz brytyjskie służby wywiadowcze miały włamać się do bazy danych jednego z największych producentów kart SIM na świecie - wynika z publikacji The Intercept, powstałej na podstawie dokumentów dostarczonych przez Edwarda Snowdena.
 • Jak USA przygotowują się do cyberwojny

  Jak USA przygotowują się do cyberwojny

  Edward Snowden ujawnił interesujące fakty o sposobie, w jaki Amerykanie przygotowują się ewentualnej cyberwojny. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) nie będzie brała cyfrowych jeńców, niszcząc komputery, routery i sprzęt przeciwnika. W razie konieczności zaatakowane zostaną elektrownie, oczyszczalnie wody lub lotniska. Szczegóły rzekomych planów NSA opisał niemiecki "Der Spiegel".
 • Rosyjska szpieg próbowała uwieść Snowdena

  Rosyjska szpieg próbowała uwieść Snowdena

  Były agent KGB Borys Karpiczkow ujawnia sposoby kontrowersyjne metody rosyjskich służb szpiegowskich.
 • Mastermind - Snowden zdradza sekret NSA

  Mastermind - Snowden zdradza sekret NSA

  Edward Snowden zdradził szczegóły tajnego programu o nazwie Mastermind.

Filmy - Edward Snowden (5)

 • Obama odwołał spotkanie z Putinem

  Barack Obama odwołał swoją wizytę w Moskwie. We wrześniu Obama miał spotkać się z prezydentem Putinem. Decyzja prezydenta USA to reakcja na udzielenie Edwardowi Snowdenowi azylu w Rosji. O możliwym odwołaniu spotkania z Putinem spekulowano już od tygodnia, po podjęciu decyzji przez Kreml o przyznaniu azylu Snowdenowi, ściganemu przez USA za zdradę tajemnic wywiadu. Obama tak czy inaczej we wrześniu odwiedzi Rosję - 5-6 września weźmie udział w szczycie G20 w Petersburgu (CNN Newsource/x-news).
 • "Rosja nie wyda Snowdena"

  Żaden z 28 krajów, do których Edward Snowden zwrócił się się o azyl nie wystosował jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Zdaniem mecenasa Piotr Schramma, dysydent nie ma szans na azyl, przynajmniej wśród sojuszników Stanów Zjednoczonych. Mecenas podkreślał też, że Rosja jeśli nadal ma Snowdena, nie wyda go nikomu (TVN24/x-news).
 • MSZ potwierdza: Otrzymaliśmy pismo od Edwarda Snowdena

  Edward Snowden poprosił o azyl polityczny w Polsce. Ministerstwo Spraw Zagranicznych otrzymało faks w tej sprawie od byłego współpracownika Amerykańskiej Służby Bezpieczeństwa. Jak powiedział rzecznik MSZ, Marcin Bosacki, prośba z przyczyn formalnych nie może być traktowana jako oficjalny wniosek (TVN24/x-news).
 • Putin radzi nie zajmować się Snowdenem: To jak strzyżenie prosiaka

  Jeśli chodzi o możliwość wydania [Snowdena] Stanom Zjednoczonym, to moglibyśmy to zrobić tylko w przypadku podpisania z zainteresowaną stroną umowy o ekstradycji. Ze Stanami Zjednoczonymi nie mamy takiej umowy - powiedział Władimir Putin o E. Snowdenie - poszukiwanym przez amerykańskie służby byłym analitykiem CIA, który utknął z nieważnym paszportem w strefie tranzytowej na lotnisku w Moskwie. - Proszę zadać sobie pytanie. Czy należy wydawać takich ludzi po to, żeby posadzić ich w więzieniu, czy nie należy? Ja bym radził nie zajmować się takimi sprawami. To tak, jakby ostrzyc prosiaka: krzyku jest dużo, a sierści mało - dodał Putin (FI MTV3/x-news). Uwaga! Materiał dostępny tylko w Polsce.