dziewczynka

Artykuły - Dziewczynka (366)

 • Dziewczynka płakała, bo nie dostała autografu od Komorowskiego

  Dziewczynka płakała, bo nie dostała autografu od Komorowskiego

  Dziewczynka płakała, bo nie dostała autografu od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Prezydent stanął na wysokości zadania: wysiadł z limuzyny, dał autograf i zgodził się jeszcze nawet na sweet focię z młodzieżą.
 • Nowe fakty w sprawie małej dziewczynki z Lipna

  Nowe fakty w sprawie małej dziewczynki z Lipna

  Nowe fakty w sprawie małej dziewczynki z Lipna, przywiązanej paskiem do drzwi i pozostawionej samotnie w domu. Uwolnili ją wezwani na miejsce policjanci. O sprawie powiadomili pracownicy pomocy społecznej.
 • Matka zmarłej dziewczynki skierowana na badania psychiatryczne

  Matka zmarłej dziewczynki skierowana na badania psychiatryczne

  Matka zmarłej 4-miesięcznej dziewczynki z Olecka zostanie przebadana przez biegłych psychiatrów. Ocenią oni, czy kobieta, podejrzana o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, jest poczytalna. O badanie psychiatryczne wystąpiła prokuratura.
 • Zginęła 5-letnia dziewczynka. Zarzuty dla kierowcy

  Zginęła 5-letnia dziewczynka. Zarzuty dla kierowcy

  Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał kierowca, który wjechał w środę w grupę ludzi w Bielsku pod Międzychodem (woj. wielkopolskie). W wypadku zginęła 5-latka.
 • Romowie apelują do mediów: Nie posługujcie się stereotypami

  Romowie apelują do mediów: Nie posługujcie się stereotypami

  Polscy Romowie zaapelowali do mediów, by nie posługiwały się antyromskimi stereotypami, co - ich zdaniem - ma miejsce w opisach historii małej dziewczynki odnalezionej w greckiej miejscowości Farsala. Jej porwanie przypisano romskiej rodzinie.
 • Dziewczynka z Irlandii oddana romskiej rodzinie

  Jasnowłosa dziewczynka, odebrana parze Romów mieszkających w Dublinie, wróciła do nich po kilku dniach, gdy testy DNA potwierdziły, że jest ich dzieckiem. Minister sprawiedliwości Irlandii Alan Shatter zażądał od policji wyjaśnień.
 • Kolejna dziewczynka odnaleziona wśród Romów

  Irlandzka policja odebrała parze Romów z Dublina 7-letnią jasnowłosą dziewczynkę niepodobną do rodzeństwa. Jest to pokłosie podobnej sprawy z Grecji, gdzie inną romską parę oskarżono o uprowadzenie 4-letniej dziewczynki imieniem Maria i postawiono przed sądem.
 • Grecja: Romowie oskarżeni o porwanie dziecka

  Grecja: Romowie oskarżeni o porwanie dziecka

  Sąd w Larisie w środkowej Grecji postawił romskiemu małżeństwu - 39-letniemu mężczyźnie i 40-letniej kobiecie - zarzut uprowadzenia około 4-letniej dziewczynki o jasnych włosach, którą znaleziono w obozowisku Romów.
 • Duży odzew na apel o identyfikację dziewczynki z obozu Romów

  Duży odzew na apel o identyfikację dziewczynki z obozu Romów

  Ponad 8 tys. osób zadzwoniło do organizacji charytatywnej w odpowiedzi na apel o pomoc w ustaleniu tożsamości kilkuletniej dziewczynki, znalezionej w obozowisku Romów w środkowej Grecji. Zdaniem policji dziecko może pochodzić z północnej lub wschodniej Europy.
 • Zarzut zabójstwa dla matki 2,5-letniej dziewczynki

  Zarzut zabójstwa dla matki 2,5-letniej dziewczynki

  Zarzut zabójstwa postawiła dziś prokuratura 23-letniej kobiecie, której 2,5-letnią córeczkę znaleziono martwą w mieszkaniu w Kielcach. Według wstępnych wyników sekcji zwłok dziecko zostało utopione. Kobieta przyznała się do zabójstwa.