dzieci

Artykuły - Dzieci (1528)

Zdjęcia - Dzieci (22)

 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami
 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami
 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami
 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami

Filmy - Dzieci (269)

 • Programowanie dla dziewczynek. Jakie zalety ma taka nauka?

  Karolina Cikowska to założycielka fundacji propagującej kodowanie wśród dziewczynek - Girls Code Fun. Jak zachęcić dziewczynki do nauki? - Trzeba pokazać im, że programowanie też jest dla nich - zaznaczyła. Dlaczego dzieci powinny uczyć się programowania? - Dzieci uczą się bardzo dużo umiejętności, które pomogą im we wszystkim - podkreśliła Cikowska. (Dzień Dobry Wakacje/x-news)
 • Coraz młodsze dzieci cierpią na bezsenność

  Coraz młodsze dzieci cierpią na bezsenność. Czym to jest spowodowane? Jak im pomóc? Na ten temat rozmawiali: dziennikarka Odeta Moro oraz psychiatra i specjalista od zaburzeń snu dr n. med. Michał Skalski. Jak nowoczesne urządzenia wpływają na nasz sen? Na ile godzin przed snem należy odstawić tablet? (Dzień Dobry Wakacje/x-news)
 • Wypadek polskiego autokaru w Serbii. "Jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy, jakiej potrzebują tamtejsze władze"

  Do tragicznego w skutkach wypadku polskiego autokaru doszło w Serbii. W jego wyniku jedna osoba poniosła śmierć, a ponad 20 zostało rannych. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 10, na trasie Subotica - Novy Sad w rejonie miasta Mali Idos. Autokarem, który jechał z Grecji do Polski, podróżowały 53 osoby. - Jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy, jakiej potrzebują tamtejsze władze - powiedział mł. ins. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.
 • Rodzice nie wiedzą, jak rozpoznać owsicę i w jaki sposób jej zapobiegać. Nieleczona choroba może mieć rozległe konsekwencje

  Owsica to jedna z najczęstszych chorób pasożytniczych przewodu pokarmowego. Zapadają na nią głównie małe dzieci, które nie mają jeszcze wyrobionej dbałości o nawyki higieniczne. Choroba ta bardzo łatwo i szybko się przenosi, a nieleczona może mieć poważne konsekwencje. Niestety, jak wskazują eksperci, 1/3 rodziców ma problem z właściwym rozpoznaniem owsicy. 58 proc. uważa, że owsiki można zobaczyć w kale. Lekarze tłumaczą, że owszem jest to możliwe, ale tylko przy bardzo masywnej inwazji tych pasożytów. – Owsica jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez owsiki. Są to nicienie, które mają mniej więcej 1 cm długości. Bytują w przewodzie pokarmowym, głównie w końcowym odcinku jelita grubego – mówi agencji Newseria dr n. med. Jolanta Popielska, pediatra, specjalista chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, ekspert kampanii bezowsików.pl.