dramat

Artykuły - Dramat (742)

 • Chiński dramat tragiczny dla złotego

  Chiński dramat tragiczny dla złotego

  Eurodolar wrócił ponad 1,08 - pytanie, na jak długo? W każdym razie był już chwilami dużo niżej, ocierając się nawet o okolicę 1,0710. W obecnych czasach, kiedy dla rynków punktem odniesienia jest oczekiwanie na dalsze zacieśnianie polityki przez Fed, to właśnie wzrost eurodolara może świadczyć o pogorszeniu sentymentu rynkowego, o zamykaniu pozycji carry-trade, o spadku wiary w to, że następna podwyżka dolarowa nastąpi szybko.
 • Rodzinny dramat w Zabrzu. Syn zabił matkę

  Rodzinny dramat w Zabrzu. Syn zabił matkę

  Policjanci z Zabrza zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie pobił swoją matkę. Dramat rozegrał się w mieszkaniu, kiedy syn pił ze swoim znajomym alkohol.
 • Rodzinny dramat. 4-latek w stanie krytycznym

  Rodzinny dramat. 4-latek w stanie krytycznym

  Podkarpacka policja oraz prokuratura badają okoliczności rodzinnego dramatu w Nowej Dębie. Czteroletni chłopiec w stanie krytycznym trafił do szpitala, a jego matka została zatrzymana i ostatecznie trafiła na oddział psychiatryczny - informuje stacja TVN24.
 • Intencjonalność, czyli co różni Szekspira od szympansa

  Intencjonalność, czyli co różni Szekspira od szympansa

  Jestem pewien, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ja chcę, byś ty wiedział, że moim zdaniem jesteś przekonany o tym, że ja mam wrażenie, że ty nie masz pojęcia, o co właściwie chodzi w tym skomplikowanym zdaniu...
 • Dramat w Krakowie. 24-latek zginął od ciosów nożem

  Dramat w Krakowie. 24-latek zginął od ciosów nożem

  24-letni mężczyzna zginął w Krakowie od ciosów zadanych nożem. Sprawca został już zatrzymany. Dokładne okoliczności, w jakich doszło do dramatu, bada krakowska policja.
 • Jacek Teler o dramatycznej wyprawie na Nangę Parbat: Mogliśmy zginąć

  Jacek Teler o dramatycznej wyprawie na Nangę Parbat: Mogliśmy zginąć

  Mogliśmy zginąć - powiedział po powrocie do kraju Jacek Teler, uczestnik międzynarodowej wyprawy na himalajski ośmiotysięcznik Nanga Parbat (8126 m). Jej kierowniczka Aleksandra Dzik podkreśliła: 40 alpinistów, w tym siedmioro Polaków, dostało drugie życie.
 • Dramat w Warszawie. Mężczyzna został dźgnięty nożem

  Dramat w Warszawie. Mężczyzna został dźgnięty nożem

  43-letni mężczyzna został dźgnięty nożem w Warszawie. Sprawca napaści zbiegł. Dokładne okoliczności zajścia nie są jeszcze znane. Bada je policja - poinformowała w rozmowie z INTERIA. PL Edyta Adamus z zespołu prasowego mazowieckiej policji.
 • Armia kontroluje Al-Kusajr - ludność pozbawiona pomocy

  Armia kontroluje Al-Kusajr - ludność pozbawiona pomocy

  Największy od początku syryjskiego powstania sukces armii rządowej wspieranej przez Hezbollah, jakim było odbicie w środę z rąk rebeliantów miasta Al-Kusajr sprawił, że tamtejsza ludność znalazła się w dramatycznej sytuacji - sygnalizuje opozycja.
 • Dramat podczas randki. Przeżyła, bo udawała martwą

  Dramat podczas randki. Przeżyła, bo udawała martwą

  Dramat w jednym z warszawskich mieszkań. Kobieta, która umówiła się z mężczyzną poznanym w internecie, została zaatakowana nożem. Konrad D. zadał jej kilkanaście ciosów w twarz, szyję i nogi. Kobieta przeżyła, bo udawała martwą - podaje TVP Info. 38-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa.
 • Dramat na porodówce w Bytomiu. Kolejne ustalenia

  Dramat na porodówce w Bytomiu. Kolejne ustalenia

  Stan kobiety, która skoczyła z okna szpitala przy ulicy Batorego w Bytomiu, jest ciężki. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy udało się uratować życie jej nowo narodzonemu dziecku. Okoliczności dramatu bada policja. Nie jest wykluczone, że była to próba samobójcza.

Filmy - Dramat (62)

 • Dramat w Szwecji. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi

  Dramat w Szwecji. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi.
 • "Mandarynki"

  Jesień w Abchazji jest piękna - zalesione wzgórza, morze, w sadach dojrzewają mandarynki. Ale jesień w 1992 roku jest inna. Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji. Trwa wojna. Ludzie uciekają. W jednej z wiosek zostają tylko dwaj mieszkańcy, bezstronni Estończycy. Markus nie uciekł, bo chce zebrać mandarynki z sadu, chociaż Ivo, jego sąsiad, jest przeciwny zbiorom w czasie wojny. Tymczasem działania wojenne są coraz bliżej, aż trafiają pod ich drzwi. Kiedy cichną strzały Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Ahmeda. Pomimo niebezpieczeństwa, zabiera go do domu i opatruje. Kiedy Markus grzebie zabitych Gruzinów, również znajduje wśród nich jednego żywego. Teraz każdy z plantatorów mandarynek ma pod swoim dachem rannego żołnierza - zagorzałych wrogów. Zaczyna się wojna?
 • "Droga do zapomnienia"

  Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth), jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być jego jedynym źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Gdy zostaje odnalezione przez strażników, oficer podczas brutalnych przesłuchań ociera się o śmierć. Lata później, doświadczony wojenną traumą wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział życia.
 • "Oh Boy"

  Jan Ole Gerster w swoim fabularnym debiucie przedstawia autoironiczny portret Nika (Tom Schilling) - młodego człowieka przed trzydziestką, który właśnie porzuca studia. Niko odsuwa swoją przyszłość na dalszy plan i oddaje się wędrówkom po ulicach Berlina, podczas których podziwia napotkanych przechodniów. "Oh Boy" to komediodramat o trudach codziennego życia i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie.