doradcy

Artykuły - Doradcy (124)

 • Ustawa o kredycie. Firmy pożyczkowe straszą likwidacją tysięcy miejsc pracy

  Ustawa o kredycie. Firmy pożyczkowe straszą likwidacją tysięcy miejsc pracy

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce - oceniają firmy z branży. 17 stycznia w Ministerstwie Finansów została złożona petycja, podpisana przez 25 tys. osób, o wycofanie przepisów, które grożą załamaniem rynku pośrednictwa finansowego.
 • Kredyty hipoteczne nadal pod znakiem MdM

  Kredyty hipoteczne nadal pod znakiem MdM

  W 1 stycznia weszła w życie nowa ustawa, która określa m.in. zasady reklamy kredytów hipotecznych oraz wprowadza zakaz sprzedaży wiązanej - zawarcie umowy kredytu hipotecznego nie może być uzależnione od zakupu przez konsumenta innego produktu finansowego.
 • Doradca podatkowy coraz bardziej niezbędny

  Doradca podatkowy coraz bardziej niezbędny

  Polscy doradcy podatkowi odgrywają coraz większą rolę w życiu gospodarczym, więc z dumą celebrują jubileusz 20-lecia tego zawodu. Umacniają swoją pozycję wśród zawodów prawniczych, efektywnie współpracują z klientami, sędziami i mają coraz większy wpływ na walkę z absurdami w systemie podatkowym.
 • Czy warto zainwestować we własny klub fitness?

  Czy warto zainwestować we własny klub fitness?

  Moda na utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej i uczęszczanie do klubów fitness dotarła także do Polski. Jak wynika z badania firmy Deloitte, już 2,77 mln Polaków wybiera taką formę spędzania wolnego czasu. Czy warto wykorzystać tę koniunkturę i zainwestować we własny klub fitness?
 • Przetwarzanie danych osobowych w biurach rachunkowych

  Przetwarzanie danych osobowych w biurach rachunkowych

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wielokrotnie ostrzegał, że przedsiębiorcy prowadzący biura rachunkowe bardzo często nie dbają o przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony przetwarzanych przez nich danych osobowych. Taki stan rzeczy spowodowany jest głównie nieświadomością w zakresie obciążających ich obowiązków. Zasadniczo w zakresie dokumentów otrzymanych od swoich klientów (tj. faktur, dokumentów pracowniczych, umów, wyciągów bankowych) biura rachunkowe nie stają się administratorami tych danych. Mają jednak obowiązek właściwego ich zabezpieczenia zgodnie z regulacjami ustawy o ochronie danych osobowych.
 • Ministrowie i doradcy odchodzą razem z ustępującym prezydentem

  Ministrowie i doradcy odchodzą razem z ustępującym prezydentem

  Na dzień przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy, ustępujący prezydent Bronisław Komorowski odwołał dziesięciu ministrów, którzy z nim współpracowali oraz swoich doradców - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.
 • Banki będą zatrudniać ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Banki będą zatrudniać ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Wraz z przenoszeniem bankowości do internetu instytucje finansowe będą zmniejszały sieć stacjonarnych placówek. W związku z tym wiele nowych miejsc pracy w tym sektorze będzie związanych z nowoczesnymi technologiami.
 • Milion złotych, to sporo pieniędzy. Gdzie je ulokować?

  Milion złotych, to sporo pieniędzy. Gdzie je ulokować?

  Im więcej pieniędzy posiadamy, tym trudniej załapać się na promocje bankowych lokat czy rachunków oszczędnościowych. W zamian otrzymujemy natomiast dostęp do szerszej palety rozwiązań oszczędnościowo-inwestycyjnych. Rozsądne zagospodarowanie oszczędności w kwotach kilkuset tysięcy czy miliona złotych, wymaga dłuższego zastanowienia.
 • Firmy pożyczkowe biją na alarm

  Firmy pożyczkowe biją na alarm

  Zdaniem Jarosława Chęcińskiego z PROFI CREDIT Poland proponowane zmiany dla rynku pożyczek mogą skutecznie wykluczyć nawet milion osób z tego rynku.
 • Spółka Doradcy 24 S.A. pozyskała nowego inwestora branżowego

  Doradcy 24 S.A. (Newconnect: D24) jedna z największych spółek doradztwa finansowego na polskim rynku wyspecjalizowana w pośrednictwie oraz sprzedaży kredytów hipotecznych, inwestycji i ubezpieczeń, zyskała nowego inwestora strategicznego firmę Polfinance Sp. z o.o. znaną z licznych sukcesów w budowaniu struktur sprzedaży oraz ogromnych doświadczeń w branży ubezpieczeniowej, która poprzez spółkę zależną Gold Investment sp. z o.o. nabyła pakiet akcji od wiodącego akcjonariusza Roberta Loranca.