Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (10152)

 • Prokuratura podała, czego ma dotyczyć przesłuchanie Donalda Tuska

  Prokuratura podała, czego ma dotyczyć przesłuchanie Donalda Tuska

  Przesłuchanie Donalda Tuska zaplanowane na 3 sierpnia dotyczy postępowania w sprawie niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowała Prokuratura Krajowa.
 • "Rz": "Nowa partia Tuska". To tylko polityczne plotki?

  "Rz": "Nowa partia Tuska". To tylko polityczne plotki?

  Donald Tusk sonduje możliwość budowy nowej partii – donosiła wczoraj "Rzeczpospolita". Dziś na jej łamach do tych informacji odnieśli się m.in. politycy związani z PO i Unią Europejskich Demokratów, która miałaby rzekomo stać się członem nowego ugrupowania.
 • Tusk: Nie będę w żaden sposób unikał przesłuchania ws. smoleńskich sekcji zwłok

  Tusk: Nie będę w żaden sposób unikał przesłuchania ws. smoleńskich sekcji zwłok

  - Jeśli będzie to możliwe, nie będę w żaden sposób unikał tego typu spotkań - powiedział w czwartek w Brukseli przewodniczący RE Donald Tusk, pytany przez dziennikarzy, czy znajdzie czas na zeznania w prokuraturze w sprawie nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Donald Tusk: Oferta Wielkiej Brytanii poniżej oczekiwań

  Donald Tusk: Oferta Wielkiej Brytanii poniżej oczekiwań

  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że brytyjska oferta dotycząca zagwarantowania praw obywateli Unii po brexicie jest poniżej oczekiwań krajów członkowskich."Ta propozycja grozi pogorszeniem sytuacji obywateli Unii” - dodał Donald Tusk na zakończenie unijnego szczytu w Brukseli.
 • Szczyt w Brukseli. Tusk: Możecie mówić, że jestem marzycielem

  Szczyt w Brukseli. Tusk: Możecie mówić, że jestem marzycielem

  "You may say I'm a dreamer, but I am not the only one" – powiedział w dniu rozpoczęcia szczytu Unii Europejskiej Donald Tusk, cytując fragment słynnej piosenki Johna Lennona "Imagine". Słowa te odnosiły się brexitu, w kierunku którego zmierza Wielka Brytania. Zdaniem Tuska, powrót z tej drogi jest cały czas możliwy.
 • ​Tusk dyskretnie szczypie Schetynę

  ​Tusk dyskretnie szczypie Schetynę

  Niby drobnostka, ale jakże wymowna. Donald Tusk polubił na Twitterze post krytykujący Grzegorza Schetynę.
 • 5 najpopularniejszych występów w "Szansie na Sukces"

  5 najpopularniejszych występów w "Szansie na Sukces"

  29 kwietnia 2012 roku w TVP2 wyemitowano ostatni odcinek "Szansy na Sukces". Z tej okazji przypominamy pięć najpopularniejszych występów w historii muzycznego programu, które można odnaleźć na Youtube.
 • FAZ: Tusk obrócił przesłuchanie w Warszawie na swoją korzyść

  FAZ: Tusk obrócił przesłuchanie w Warszawie na swoją korzyść

  "Polscy narodowi konserwatyści wzywając Donalda Tuska na przesłuchanie chcieli wystawić go na pośmiewisko. Ale on obrócił to na swoją korzyść" – pisze FAZ.
 • Gowin: Tusk rozpoczął kampanię prezydencką

  Gowin: Tusk rozpoczął kampanię prezydencką

  Donald Tusk podróżujący pociągiem na przesłuchanie w warszawskiej prokuraturze to starannie wyreżyserowane przedstawienie; myślę, że to początek kampanii prezydenckiej - powiedział w środę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • Prof. Chwedoruk: Widowisko wokół Tuska było testem

  Prof. Chwedoruk: Widowisko wokół Tuska było testem

  - Przyjazd Donalda Tuska na przesłuchanie w prokuraturze należy rozpatrywać w kontekście rywalizacji wewnątrz opozycji - uważa prof. Rafał Chwedoruk. Zdaniem politologa, środowe widowisko pokazało na kogo były premier może realnie liczyć i było testem dotyczącym ewentualnego powrotu do krajowej polityki.

Filmy - Donald Tusk (311)

 • D. Tusk: Jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego do Włoch

  Mamy realną szansę na zamknięcie szlaku migracyjnego przez centralną część Morza Śródziemnego - podkreślił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Po pierwszym dniu posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli ogłosił, że przywódcy państw członkowskich zdecydowali o dodatkowej pomocy dla Włoch w związku z kryzysem migracyjnym. - Liderzy zgodzili się zaoferować premierowi Włoch Paolo Gentiloniemu mocniejsze wsparcie dla pracy Włoch z władzami libijskimi - poinformował. Włochy wspierają ochronę libijskich granic walcząc jednocześnie z przemytem migrantów. Jak zapewniał szef RE, o prawidłowe ulokowanie środków przeznaczonych na walkę z migracją zadba Komisja Europejska. - Konkretne rezultaty powinniśmy zobaczyć w ciągu kilku tygodni - dodał.
 • D. Tusk: Europa ma dziś wielki, pozytywny potencjał i równie wielki potencjał na rozpad

  W Brukseli rozpoczyna się dziś szczyt Rady Europejskiej. Przywódcy państw Unii mają się skoncentrować na tematach migracji, wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony. Rozmowy toczyć się będą w formacie 27 krajów, bez brytyjskiej premier Theresy May. Prawdopodobnie w czasie spotkań pojawi się też temat integracji wspólnoty i planów części przywódców do budowy tak zwanej Europy dwóch prędkości. - Widzę wyraźnie, że Europa ma dziś wielki, pozytywny potencjał i równie wielki potencjał na rozpad. Formalnie jeszcze wszystko jest okay, ale w powietrzu wisi narastająca niechęć pomiędzy różnymi grupami polityków. Moim zadaniem jest, aby Polska na tym nie straciła – ocenił nastroje panujące wewnątrz Unii Donald Tusk.
 • Spotkanie Macrona z Tuskiem ws. brexitu i sytuacji w Katalonii

  Spotkanie Macrona z Tuskiem ws. brexitu i sytuacji w Katalonii.
 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.