Donald Tusk

Synonimy:
DONALD, Premier Donald Tusk premier Tusk tusk TUSK< PREMIER
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Donald Tusk (10158)

 • Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroku nakazującego ujawnienie ekspertyz dotyczących prawomocności ponownego wyboru Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, na które powoływał się minister Witold Waszczykowski - poinformował PAP resort dyplomacji.
 • "Szlachetna Paczka" od Donalda Tuska

  Wózek rehabilitacyjny dla 6-latki, trylogia Tolkiena dla jej mamy i wiertarko-wkrętarka dla taty znalazły się w paczce przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z małżonką oraz jego współpracowników. Prezenty z Brukseli trafią do rodziny wybranej w akcji "Szlachetna Paczka".
 • ​Politico: Nietypowe zachowanie Donalda Tuska

  ​Politico: Nietypowe zachowanie Donalda Tuska

  Ostry atak Donalda Tuska na polski rząd podsyca na nowo spekulacje o jego przyszłości w krajowej polityce - pisze w niedzielę portal Politico Europe. Jako nietypowe ocenia to, że przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował kraj UE.
 • Prokuratura podała, czego ma dotyczyć przesłuchanie Donalda Tuska

  Prokuratura podała, czego ma dotyczyć przesłuchanie Donalda Tuska

  Przesłuchanie Donalda Tuska zaplanowane na 3 sierpnia dotyczy postępowania w sprawie niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowała Prokuratura Krajowa.
 • "Rz": "Nowa partia Tuska". To tylko polityczne plotki?

  "Rz": "Nowa partia Tuska". To tylko polityczne plotki?

  Donald Tusk sonduje możliwość budowy nowej partii – donosiła wczoraj "Rzeczpospolita". Dziś na jej łamach do tych informacji odnieśli się m.in. politycy związani z PO i Unią Europejskich Demokratów, która miałaby rzekomo stać się członem nowego ugrupowania.
 • Tusk: Nie będę w żaden sposób unikał przesłuchania ws. smoleńskich sekcji zwłok

  Tusk: Nie będę w żaden sposób unikał przesłuchania ws. smoleńskich sekcji zwłok

  - Jeśli będzie to możliwe, nie będę w żaden sposób unikał tego typu spotkań - powiedział w czwartek w Brukseli przewodniczący RE Donald Tusk, pytany przez dziennikarzy, czy znajdzie czas na zeznania w prokuraturze w sprawie nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Donald Tusk: Oferta Wielkiej Brytanii poniżej oczekiwań

  Donald Tusk: Oferta Wielkiej Brytanii poniżej oczekiwań

  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że brytyjska oferta dotycząca zagwarantowania praw obywateli Unii po brexicie jest poniżej oczekiwań krajów członkowskich."Ta propozycja grozi pogorszeniem sytuacji obywateli Unii” - dodał Donald Tusk na zakończenie unijnego szczytu w Brukseli.
 • Szczyt w Brukseli. Tusk: Możecie mówić, że jestem marzycielem

  Szczyt w Brukseli. Tusk: Możecie mówić, że jestem marzycielem

  "You may say I'm a dreamer, but I am not the only one" – powiedział w dniu rozpoczęcia szczytu Unii Europejskiej Donald Tusk, cytując fragment słynnej piosenki Johna Lennona "Imagine". Słowa te odnosiły się brexitu, w kierunku którego zmierza Wielka Brytania. Zdaniem Tuska, powrót z tej drogi jest cały czas możliwy.
 • ​Tusk dyskretnie szczypie Schetynę

  ​Tusk dyskretnie szczypie Schetynę

  Niby drobnostka, ale jakże wymowna. Donald Tusk polubił na Twitterze post krytykujący Grzegorza Schetynę.
 • 5 najpopularniejszych występów w "Szansie na Sukces"

  5 najpopularniejszych występów w "Szansie na Sukces"

  29 kwietnia 2012 roku w TVP2 wyemitowano ostatni odcinek "Szansy na Sukces". Z tej okazji przypominamy pięć najpopularniejszych występów w historii muzycznego programu, które można odnaleźć na Youtube.

Filmy - Donald Tusk (314)

 • Szczerski w Porannej rozmowie RMF (12.01.18)

  "Panu Antoniemu Macierewiczowi należy się szacunek. To jest człowiek o niezwykłych zasługach dla Polski i wszyscy z szacunkiem do pana Macierewicza się odnosimy i powinniśmy odnosić” – mówił szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w Porannej rozmowie w RMF FM. Minister stwierdził, że oceny współpracy prezydenta z szefem MON były znane większości parlamentarnej. „To były, pan prezydent tego nie ukrywał, oceny negatywne” – mówił. Zaznaczył jednak, że prezydent nie miał wpływu na odwołanie Antoniego Macierewicza. „Nie było żadnych szantaży, żadnych warunków. Prezydent nie warunkował żadnej swojej decyzji kwestią personalną” – powiedział Szczerski. Powiedział także, że absurdalne są doniesienia, jakoby domagał się stanowiska wicepremiera. „Ja nie jestem tego typu człowiekiem” – zaznaczył. Pytany czemu nie został szefem MSZ, odpowiedział: „Ta decyzja wynikała z mojej głębokiej lojalności wobec prezydenta Andrzeja Dudy, który jest moim prezydentem”.
 • Cytaty roku 2017 - polityka

  Cytaty roku 2017 - polityka.
 • "Pytania Donalda Tuska to pytania, na które wielu Polaków chciałoby znać odpowiedź"

  "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał na Twitterze Donald Tusk. - Bardzo ostre słowa, ale bardzo zasadne pytania, bo jeżeli popatrzymy na politykę PiS, to można powiedzieć, że gdyby Putin chciał mieć agenta w polskim rządzie to ten agent właśnie tak by działał - skomentował wpis byłego premiera poseł PO Marcin Kierwiński. - Stąd takie pytania Tuska, pytania, na które wielu Polaków chciałoby znać odpowiedź - dodał.
 • D. Tusk: Jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego do Włoch

  Mamy realną szansę na zamknięcie szlaku migracyjnego przez centralną część Morza Śródziemnego - podkreślił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Po pierwszym dniu posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli ogłosił, że przywódcy państw członkowskich zdecydowali o dodatkowej pomocy dla Włoch w związku z kryzysem migracyjnym. - Liderzy zgodzili się zaoferować premierowi Włoch Paolo Gentiloniemu mocniejsze wsparcie dla pracy Włoch z władzami libijskimi - poinformował. Włochy wspierają ochronę libijskich granic walcząc jednocześnie z przemytem migrantów. Jak zapewniał szef RE, o prawidłowe ulokowanie środków przeznaczonych na walkę z migracją zadba Komisja Europejska. - Konkretne rezultaty powinniśmy zobaczyć w ciągu kilku tygodni - dodał.