Donald Trump

Artykuły - Donald Trump (452)

 • ​USA: Były szef sztabu Donalda Trumpa zeznawał w Kongresie

  ​USA: Były szef sztabu Donalda Trumpa zeznawał w Kongresie

  Były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa, Paul Manafort, zeznawał we wtorek przed komisją ds. wywiadu Senatu USA. Podczas utajnionego posiedzenia odpowiadał na pytania dotyczące spotkania z rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką w czerwcu 2016 roku.
 • ​USA: Nasila się konflikt Donalda Trumpa z prokuratorem generalnym

  ​USA: Nasila się konflikt Donalda Trumpa z prokuratorem generalnym

  Donald Trump po raz kolejny skrytykował zatrudnionego przez siebie prokuratora generalnego, Jeffa Sessionsa. Prezydent USA zarzucił Sessionsowi, że nie zajmuje się przestępstwami Hillary Clinton.
 • ​Szef sztabu Donalda Trumpa miał u Rosjan długi?

  ​Szef sztabu Donalda Trumpa miał u Rosjan długi?

  Były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa, Paul Manafort, miał 17 milionów dolarów długu u podmiotów powiązanych z Kremlem - poinformował "New York Times".
 • Dziwne uściski dłoni Donalda Trumpa. Tym razem padło na Brigitte Macron

  Dziwne uściski dłoni Donalda Trumpa. Tym razem padło na Brigitte Macron

  Prezydent USA Donald Trump znany jest z niebanalnych uścisków dłoni. Już nieraz można było zauważyć, jak próbuje zdominować towarzysza rozmowy, potrząsając wielokrotnie jego dłonią, czy nawet przyciągając go do siebie. Tym razem ofiarą dziwnej maniery Trumpa stała się pierwsza dama Francji.
 • Mayweather Jr - McGregor. Donald Trump na trybunach?

  Mayweather Jr - McGregor. Donald Trump na trybunach?

  Walka Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) z Conorem McGregorem budzi olbrzymie zainteresowanie. Z bliska chciałby ją zobaczyć nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.
 • USA: Czy Fredo właśnie pogrążył ojca?

  USA: Czy Fredo właśnie pogrążył ojca?

  Syn Donalda Trumpa dostarczył opinii publicznej dowodów na współpracę sztabu obecnego prezydenta USA z rosyjskimi władzami. "To idiota" - komentują w prasie bliscy współpracownicy Trumpa.
 • Donald Trump: Czas na konstruktywną współpracę z Rosją

  Donald Trump: Czas na konstruktywną współpracę z Rosją

  W serii tweetów opublikowanych w niedzielę prezydent USA Donald Trump napisał, że zakończony dzień wcześniej szczyt G20 był dla USA sukcesem. Nawiązując do swego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, dodał, że czas na konstruktywną współpracę z Rosją.
 • Szef węgierskiej dyplomacji: Przemówienie Trumpa w Warszawie historyczne

  Szef węgierskiej dyplomacji: Przemówienie Trumpa w Warszawie historyczne

  "Przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie miało historyczne znaczenie" - oświadczył w niedzielę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w Radiu Kossuth.
 • Bob Dole chwali Donalda Trumpa za przemówienie w Warszawie

  Bob Dole chwali Donalda Trumpa za przemówienie w Warszawie

  "Przemówienie prezydenta w Warszawie było pierwszym od dawna tak żywym, wymownym i poruszającym wyrazem przywiązania do wartości i wspólnych celów, które wiążą nas z Polakami" - ocenił były senator Partii Republikańskiej, Bob Dole. Kopię listu zamieścił na Twitterze Donald Trump.
 • "NYT": Bliscy Trumpa spotkali się z kremlowską prawniczką w trakcie kampanii wyborczej

  "NYT": Bliscy Trumpa spotkali się z kremlowską prawniczką w trakcie kampanii wyborczej

  Najstarszy syn prezydenta USA Donalda Trumpa, jego zięć i były szef kampanii wyborczej spotkali się z rosyjską prawniczką powiązaną z Kremlem tuż po zapewnieniu sobie przez miliardera prezydenckiej nominacji republikanów w 2016 r. - podał w sobotę "New York Times".

Filmy - Donald Trump (67)

 • "Donald Trump będzie mówił o polskiej historii. Miejsce przemówienia wybrał nieprzypadkowo"

  Wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest przedstawiane przez stronę amerykańską jako wystąpienie programowe. Dotyczyć będzie polityki bezpieczeństwa, Europy, a także relacji polsko-amerykańskich. Ważne, że będzie przemawiał na placu Krasińskich, przy pomniku Powstańców Warszawskich. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż punktem wyjścia przemówienia prezydenta będzie Polska historia – powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, informując o szczegółach wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Amerykański prezydent wygłosi przemówienie w czwartek (06.07) o godzinie 13.
 • Wszedł w życie dekret migracyjny Trumpa

  Decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, po kilku miesiącach kontrowersji i sporów, wszedł w życie dekret migracyjny prezydenta Trumpa. Dokument wprowadza część przepisów zawieszających przyjmowanie uchodźców i wpuszczanie na terytorium USA obywateli sześciu krajów muzułmańskich. Decyzję ogłoszono o 2:00 w nocy czasu polskiego.
 • Witold Waszczykowski o wizycie Donalda Trumpa w Polsce

  Biały Dom potwierdził, że Donald Trump odwiedzi Warszawę w czwartek 6 lipca, ale jak mówi Witold Waszczykowski, Air Force One najprawdopodobniej wyląduje u nas już dzień wcześniej. W planach jest przede wszystkim spotkanie z Andrzejem Dudą i przywódcami inicjatywy Trójmorza. Wiadomo jednak, że amerykański prezydent planuje też wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski. Trump odwiedzi Warszawę w drodze na szczyt G20 w Niemczech.
 • Szef MSZ Niemiec o polityce zagranicznej USA: Zachód się skurczył, Europa musi wzmocnić swoją pozycję

  Dziś USA [...] uważają egzekwowanie swego narodowego interesu za ważniejsze niż system międzynarodowy, który jest czymś więcej niż sumą narodowych interesów. Dlatego z pierwszą wizytą jadą do kraju, gdzie łamie się prawa człowieka, i gdzie zamiast o tym mówić, podpisują wart miliardy kontrakt na sprzedaż broni. Ponadto kwestionują obawy związane ze zmianami klimatycznymi i fakt, że ludzie przez nie giną. Dlatego twierdzę, że Zachód stał się mniejszy – powiedział Sigmar Gabriel, minister spraw zagranicznych Niemiec, komentując politykę prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak dodał, „aby Zachód nie stawał się coraz słabszy, mniejszy i mniej wpływowy, Europa musi mocniej zaangażować się w wypełnianie roli, którą ma do odegrania w świecie, musi pokonać własne sprzeczności”. Minister spraw zagranicznych Niemiec nawiązał do wizyty Donalda Trump w Arabii Saudyjskiej, która jest oskarżana o łamanie praw człowieka. W jej trakcie został podpisany kontrakt na dostawę uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej za ponad 100 mld dolarów.