Donald Trump

Artykuły - Donald Trump (418)

 • Trump ma kilkaset milionów długu - większość w Deutsche Bank

  Trump ma kilkaset milionów długu - większość w Deutsche Bank

  Prezydent USA uchylił rąbka tajemnicy o swojej sytuacji finansowej: posiada ponad pół tysiąca firm i kilkaset milionów dolarów długu, większość w Deutsche Bank.
 • ​Donald Trump zaostrza kurs wobec Kuby

  ​Donald Trump zaostrza kurs wobec Kuby

  Prezydent USA Donald Trump zrywa z koncyliacyjną polityką Baracka Obamy wobec kubańskiego reżimu.
 • ​USA: "Rosyjskie" śledztwo nabiera rozpędu

  ​USA: "Rosyjskie" śledztwo nabiera rozpędu

  Zespół śledczy dowodzony przez byłego szefa FBI Roberta S. Muellera bada powiązania finansowe między zięciem Donalda Trumpa Jaredem Kushnerem a ludźmi Kremla - informuje "Washington Post".
 • Donald Trump naciska w sprawie dekretu imigracyjnego

  Donald Trump naciska w sprawie dekretu imigracyjnego

  Prezydent Donald Trump oświadczył, że Sąd Najwyższy powinien w przyspieszonym trybie zająć się złożoną przez rząd apelacją w sprawie dekretu imigracyjnego. Amerykański przywódca podkreśla, że wstrzymanie przyjazdów do Stanów Zjednoczonych mieszkańców krajów objętych terroryzmem jest konieczne, szczególnie po zamachach w Wielkiej Brytanii.
 • Były szef FBI pogrąży Donalda Trumpa?

  Były szef FBI pogrąży Donalda Trumpa?

  Zdymisjonowany dyrektor FBI James Comey potwierdzi przed senacką komisją naciski Donalda Trumpa w "rosyjskim" śledztwie - wynika z nieoficjalnych informacji CNN.
 • Podejrzany. Moskiewskie tropy w Białym Domu

  Podejrzany. Moskiewskie tropy w Białym Domu

  Zwolnienie szefa FBI Jamesa Comeya nie zatrzymało, a wręcz zintensyfikowało dochodzenia w sprawie rosyjskich powiązań prezydenta USA i jego otoczenia. O impeachmencie Donalda Trumpa mówią już nawet niektórzy republikańscy kongresmeni.
 • Bruksela: Pierwsze spotkanie Donalda Trumpa z Emmanuelem Macronem

  Bruksela: Pierwsze spotkanie Donalda Trumpa z Emmanuelem Macronem

  Prezydent USA Donald Trump spotkał się w czwartek w rezydencji amerykańskiego ambasadora w Brukseli po raz pierwszy z nowym prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, chwaląc go za "wspaniałe zwycięstwo" w niedawnych wyborach.
 • Córka Aleca Baldwina parodiuje Trumpa

  Córka Aleca Baldwina parodiuje Trumpa

  Jaki ojciec, taka córka! 3-letnia Carmen parodiuje Donalda Trumpa prawie tak samo dobrze jak jej ojciec, Alec Baldwin.
 • "Donald Trump powinien obawiać się zeznań byłego szefa FBI"

  "Donald Trump powinien obawiać się zeznań byłego szefa FBI"

  Znajomy byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, Benjamin Wittes, powiedział w wywiadzie dla CNN, że prezydent USA Donald Trump powinien obawiać się zeznań Comeya, który w przyszłym miesiącu ma być przesłuchiwany przez komisję senacką.
 • Bruksela: Wielotysięczna manifestacja przeciwników Donalda Trumpa

  Bruksela: Wielotysięczna manifestacja przeciwników Donalda Trumpa

  Ulicami Brukseli przeszła w środę wielotysięczna manifestacja przeciwników prezydenta USA Donalda Trumpa, który po południu przyleciał do stolicy Belgii, by w czwartek wziąć udział w szczycie NATO i spotkaniach z przedstawicielami unijnych instytucji.

Filmy - Donald Trump (65)

 • Witold Waszczykowski o wizycie Donalda Trumpa w Polsce

  Biały Dom potwierdził, że Donald Trump odwiedzi Warszawę w czwartek 6 lipca, ale jak mówi Witold Waszczykowski, Air Force One najprawdopodobniej wyląduje u nas już dzień wcześniej. W planach jest przede wszystkim spotkanie z Andrzejem Dudą i przywódcami inicjatywy Trójmorza. Wiadomo jednak, że amerykański prezydent planuje też wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski. Trump odwiedzi Warszawę w drodze na szczyt G20 w Niemczech.
 • Szef MSZ Niemiec o polityce zagranicznej USA: Zachód się skurczył, Europa musi wzmocnić swoją pozycję

  Dziś USA [...] uważają egzekwowanie swego narodowego interesu za ważniejsze niż system międzynarodowy, który jest czymś więcej niż sumą narodowych interesów. Dlatego z pierwszą wizytą jadą do kraju, gdzie łamie się prawa człowieka, i gdzie zamiast o tym mówić, podpisują wart miliardy kontrakt na sprzedaż broni. Ponadto kwestionują obawy związane ze zmianami klimatycznymi i fakt, że ludzie przez nie giną. Dlatego twierdzę, że Zachód stał się mniejszy – powiedział Sigmar Gabriel, minister spraw zagranicznych Niemiec, komentując politykę prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak dodał, „aby Zachód nie stawał się coraz słabszy, mniejszy i mniej wpływowy, Europa musi mocniej zaangażować się w wypełnianie roli, którą ma do odegrania w świecie, musi pokonać własne sprzeczności”. Minister spraw zagranicznych Niemiec nawiązał do wizyty Donalda Trump w Arabii Saudyjskiej, która jest oskarżana o łamanie praw człowieka. W jej trakcie został podpisany kontrakt na dostawę uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej za ponad 100 mld dolarów.
 • Tusk po spotkaniu z Trumpem: Zgoda w dwóch kwestiach, dwa tematy sporne

  Tusk po spotkaniu z Trumpem: Zgoda w dwóch kwestiach, dwa tematy sporne
 • Arabia Saudyjska. Pierwsza zagraniczna wizyta Trumpa

  Arabia Saudyjska. Pierwsza zagraniczna wizyta Trumpa.