Donald Trump

Artykuły - Donald Trump (496)

 • ​Donald Trump znów zadziwia na Twitterze

  ​Donald Trump znów zadziwia na Twitterze

  Prezydent USA Donald Trump podzielił się ze światem filmikiem, na którym "uderza" piłeczką golfową w Hillary Clinton, a także nadał przydomek Kim Dzong Unowi.
 • Rozmowa prezydenta USA z królem Arabii Saudyjskiej. Co ustalono?

  Rozmowa prezydenta USA z królem Arabii Saudyjskiej. Co ustalono?

  Prezydent USA Donald Trump rozmawiał w środę wieczorem przez telefon z królem Arabii Saudyjskiej Salmanem - poinformował Biały Dom. W trakcie rozmowy ustalono, że saudyjski monarcha złoży na początku 2018 r. wizytę w Stanach Zjednoczonych.
 • USA: Donald Trump porozumiał się z demokratami

  USA: Donald Trump porozumiał się z demokratami

  Prezydent Donald Trump podczas spotkania z przywódcami obu partii w Kongresie w środę zgodził się na propozycję demokratów, aby powiązać przyznanie pomocy dla ofiar huraganu Harvey z podwyższeniem limitu zadłużenia rządu federalnego na okres do 15 grudnia.
 • ​Reforma podatkowa w USA. Koncerny zacierają ręce

  ​Reforma podatkowa w USA. Koncerny zacierają ręce

  Prezydent USA Donald Trump chce radykalnie obniżyć podatek korporacyjny - z 35 do 15 proc. Zapewnia, że w ten sposób powstaną nowe miejsca pracy, ale doświadczenie uczy, że pieniądze prędzej trafią do kieszeni właścicieli, prezesów, inwestorów, menedżerów.
 • ​USA: Brak dowodów, że Obama polecił podsłuchiwać Trumpa

  ​USA: Brak dowodów, że Obama polecił podsłuchiwać Trumpa

  Departament Sprawiedliwości USA oświadczył w sobotę czasu lokalnego, że nie ma żadnych dowodów na to, iż podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump był podsłuchiwany na polecenie ówczesnego prezydenta Baracka Obamy.
 • Teksas walczy z powodzią. Na miejscu jest Donald Trump

  Teksas walczy z powodzią. Na miejscu jest Donald Trump

  Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania przybyli we wtorek do Teksasu na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie trwają powodzie na skutek ulewnych deszczy wywołanych burzą tropikalną Harvey. Zagrożona powodziami jest też sąsiednia Luizjana.
 • ​USA: Kto zapłaci za mur z Meksykiem? Rzeczniczka prezydenta w ogniu pytań

  ​USA: Kto zapłaci za mur z Meksykiem? Rzeczniczka prezydenta w ogniu pytań

  Donald Trump zagroził, że doprowadzi do zawieszenia działalności rządu federalnego, jeśli Kongres nie zagwarantuje finansowania dla budowy muru na granicy z Meksykiem. Wcześniej jednak wielokrotnie zapewniał, że za mur zapłaci Meksyk.
 • "Washington Post": Wojsko zwiększa wpływy w Białym Domu

  "Washington Post": Wojsko zwiększa wpływy w Białym Domu

  Prezydent USA Donald Trump otoczył się szeregiem doradców z doświadczeniem wojskowym. Obecność w Białym Domu tak dużej liczby generałów i wysokiej rangi byłych dowódców wojskowych to w historii USA wyjątkowe zjawisko - wskazuje w czwartek "Washington Post".
 • Secret Service wyczerpała już tegoroczne środki na ochronę Trumpa

  Secret Service wyczerpała już tegoroczne środki na ochronę Trumpa

  Dziennik "USA Today" podał w poniedziałek, że liczebność rodziny prezydenta USA Donalda Trumpa i jego zamiłowanie do pobytów we własnych klubach golfowych wyczerpały tegoroczne fundusze, które przyznano Secret Service na jego ochronę.
 • Arnold Schwarzenegger atakuje prezydenta Trumpa

  Arnold Schwarzenegger atakuje prezydenta Trumpa

  ​Arnold Schwarzenegger zaatakował Donalda Trumpa za jego komentarz w sprawie marszu białych suprematystów w Virginii. Aktor stwierdził, że istotnym zadaniem dla prezydenta USA jest potępianie bigoterii i nietolerancji.

Filmy - Donald Trump (68)

 • Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną

  Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną.
 • "Donald Trump będzie mówił o polskiej historii. Miejsce przemówienia wybrał nieprzypadkowo"

  Wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest przedstawiane przez stronę amerykańską jako wystąpienie programowe. Dotyczyć będzie polityki bezpieczeństwa, Europy, a także relacji polsko-amerykańskich. Ważne, że będzie przemawiał na placu Krasińskich, przy pomniku Powstańców Warszawskich. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż punktem wyjścia przemówienia prezydenta będzie Polska historia – powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, informując o szczegółach wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Amerykański prezydent wygłosi przemówienie w czwartek (06.07) o godzinie 13.
 • Wszedł w życie dekret migracyjny Trumpa

  Decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, po kilku miesiącach kontrowersji i sporów, wszedł w życie dekret migracyjny prezydenta Trumpa. Dokument wprowadza część przepisów zawieszających przyjmowanie uchodźców i wpuszczanie na terytorium USA obywateli sześciu krajów muzułmańskich. Decyzję ogłoszono o 2:00 w nocy czasu polskiego.
 • Witold Waszczykowski o wizycie Donalda Trumpa w Polsce

  Biały Dom potwierdził, że Donald Trump odwiedzi Warszawę w czwartek 6 lipca, ale jak mówi Witold Waszczykowski, Air Force One najprawdopodobniej wyląduje u nas już dzień wcześniej. W planach jest przede wszystkim spotkanie z Andrzejem Dudą i przywódcami inicjatywy Trójmorza. Wiadomo jednak, że amerykański prezydent planuje też wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski. Trump odwiedzi Warszawę w drodze na szczyt G20 w Niemczech.