Donald Trump

Artykuły - Donald Trump (524)

 • Godzinna rozmowa telefoniczna Donalda Trumpa i Władimira Putina

  Godzinna rozmowa telefoniczna Donalda Trumpa i Władimira Putina

  Prezydenci USA i Rosji Donald Trump i Władimir Putin przez godzinę rozmawiali we wtorek telefonicznie na temat Syrii, Ukrainy, Afganistanu, Iranu i Korei Północnej - poinformował przedstawiciel Białego Domu.
 • ​USA: Donald Trump wzbogaci się na reformie?

  ​USA: Donald Trump wzbogaci się na reformie?

  Donald Trump i jego rodzina mogą zyskać ponad miliard dolarów na reformie podatkowej - informuje NBC News.
 • Harrison Ford krytykuje Trumpa, który "nie wierzy w naukę"

  Harrison Ford krytykuje Trumpa, który "nie wierzy w naukę"

  Słynny amerykański aktor Harrison Ford wyraził swoją obawę, że ludzie u władzy "nie wierzą w naukę".
 • Putin spotka się z Trumpem? Sprzeczne sygnały Kremla

  Putin spotka się z Trumpem? Sprzeczne sygnały Kremla

  W oficjalnym grafiku wizyty Władimira Putina w Wietnamie nie ma spotkania z Donaldem Trumpem. O możliwość takiej rozmowy, przy okazji szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku, zabiega strona amerykańska.
 • Donald Trump ofiarą rosyjskich hakerów?

  Donald Trump ofiarą rosyjskich hakerów?

  Prezydent USA Donald Trump był celem hakerów wiele lat przed wyborami prezydenckimi - informuje w poniedziałek agencja Associated Press. Według niej niemal 195 adresów internetowych Trumpa, jego rodziny oraz jego firm zostało przejętych przez hakerów potencjalnie powiązanych z Rosją.
 • Ekonomiści są podzieleni w ocenie projektu reformy podatków w USA

  Ekonomiści są podzieleni w ocenie projektu reformy podatków w USA

  Amerykańscy ekonomiści są podzieleni w ocenie republikańskiego projektu ustawy o reformie podatków. Izba Reprezentantów w poniedziałek rozpocznie dyskusję nad tym projektem, który prezydent Donald Trump nazwał "jedyną w życiu pokolenia szansą na zmianę systemu podatkowego".
 • ​"NYT": Pierwsze dowody na to, że Trump mógł kłamać na temat kontaktów z Rosjanami

  ​"NYT": Pierwsze dowody na to, że Trump mógł kłamać na temat kontaktów z Rosjanami

  Dokumenty ze śledztwa prowadzonego przez Roberta S. Muellera sugerują, że prezydent USA Donald Trump i prokurator generalny Jeff Sessions minęli się z prawdą, odpowiadając na pytania o kontakty z Rosjanami w trakcie kampanii wyborczej - czytamy w "The New York Times".
 • Donald Trump atakuje śledztwo w sprawie "rosyjskiej"

  Donald Trump atakuje śledztwo w sprawie "rosyjskiej"

  W serii tweetów opublikowanych w niedzielę rano prezydent Donald Trump dał wyraz swej irytacji śledztwem, jakie w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory i powiązań między Kremlem a otoczeniem Donalda Trumpa prowadzi prokurator specjalny Robert Mueller.
 • Donald Trump spada w rankingu najbogatszych

  Donald Trump spada w rankingu najbogatszych

  Amerykańscy miliarderzy stają się jeszcze bogatsi, ale nie dotyczy to prezydenta Donalda Trumpa, co pokazuje opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" tegoroczna lista 400 najbogatszych Amerykanów.
 • Gregg Popovich ostro skrytykował prezydenta Donalda Trumpa

  Gregg Popovich ostro skrytykował prezydenta Donalda Trumpa

  Trener koszykarzy San Antonio Spurs Gregg Popovich skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa, nie przebierając w słowach. - To bezduszny tchórz, który chce się wywyższyć poprzez poniżanie innych - powiedział szkoleniowiec pięciokrotnych mistrzów NBA.

Filmy - Donald Trump (66)

 • USA: Zablokowano trzeci dekret antyimigracyjny Trumpa

  Sędzia federalny na Hawajach zablokował we wtorek nowe antyimigracyjne rozporządzenia prezydenta Trumpa. Obejmujący obywateli ośmiu państw zakaz wjazdu do USA miał wejść w życie w środę. Ministerstwo Sprawiedliwości już zapowiedziało apelację.
 • Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną

  Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną.
 • "Donald Trump będzie mówił o polskiej historii. Miejsce przemówienia wybrał nieprzypadkowo"

  Wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest przedstawiane przez stronę amerykańską jako wystąpienie programowe. Dotyczyć będzie polityki bezpieczeństwa, Europy, a także relacji polsko-amerykańskich. Ważne, że będzie przemawiał na placu Krasińskich, przy pomniku Powstańców Warszawskich. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż punktem wyjścia przemówienia prezydenta będzie Polska historia – powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, informując o szczegółach wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Amerykański prezydent wygłosi przemówienie w czwartek (06.07) o godzinie 13.
 • Wszedł w życie dekret migracyjny Trumpa

  Decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, po kilku miesiącach kontrowersji i sporów, wszedł w życie dekret migracyjny prezydenta Trumpa. Dokument wprowadza część przepisów zawieszających przyjmowanie uchodźców i wpuszczanie na terytorium USA obywateli sześciu krajów muzułmańskich. Decyzję ogłoszono o 2:00 w nocy czasu polskiego.