dług publiczny

Synonimy:
dług,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dług publiczny (156)

 • Jak się uchronić od długów w spadku

  Jak się uchronić od długów w spadku

  Spadek kojarzy się z majątkiem... Ale trzeba pamiętać, że można odziedziczyć też długi. Co zrobić, by taka sytuacja nas nie zaskoczyła? Są dobre rozwiązania!
 • Kierowcy masowo trafiają na listę dłużników

  Kierowcy masowo trafiają na listę dłużników

  Szybko rośnie liczba osób zalegających ze składkami. Coraz więcej trafia na listy dłużników - donosi "Rzeczpospolita".
 • Natrętnym windykatorom mówimy stanowcze "nie"

  Natrętnym windykatorom mówimy stanowcze "nie"

  Zadłużenie Polaków z tytułu zaległych płatności wynosi już prawie 41 miliardów złotych i jest najwyższe od 7 lat. Bezduszna statystyka to jedno, a rzeczywistość to zupełnie inna sprawa - nie dość, że spora część tych długów nie ma prawa bytu, to na dodatek wielu dłużników pada ofiarą natrętnych i nieuczciwych windykatorów. Czy można się przed nimi bronić?
 • Młodzi z długami

  W Polsce przybywa młodych dłużników. Na liście Krajowego Rejestru Długów widnieje ponad 2300 nieletnich, a ich zaległości wynoszą obecnie 1,4 mln zł. Najmłodsi mają po 14 lat. Jest ich 34.
 • Polacy muszą oddać 40 000 000 000 złotych

  Polacy muszą oddać 40 000 000 000 złotych

  Polacy mający problemy ze spłatą zobowiązań są zadłużeni łącznie na 40,89 mld zł - to dane na koniec czerwca tego roku.
 • Smartfonowa pułapka: Młodzi Niemcy popadają w długi

  Smartfonowa pułapka: Młodzi Niemcy popadają w długi

  Telefonowanie z komórki zabiera nie tylko czas, ale też sporo kosztuje. Dwie trzecie młodych Niemców popada w długi z powodu rachunków telefonicznych oraz korzystania z sieci.
 • Putin znowu grozi i żąda zapłaty 3,5 mld dolarów długu

  Putin znowu grozi i żąda zapłaty 3,5 mld dolarów długu

  Prezydent Rosji Władimir Putin znowu napisał list do przywódców 18 krajów europejskich w sprawie gazu i ukraińskiego długu za błękitne paliwo.
 • Wykorzystanie przedawnionych długów do kompensaty

  Przedawnionymi długami można uregulować swoje zobowiązania wobec kontrahenta. Upływ terminu przedawnienia nie wyłącza bowiem możliwości przedstawienia przedawnionej wierzytelności do kompensaty (potrącenia). Aby takie rozliczenie było skuteczne, musi być spełnionych kilka warunków.
 • Zwolnienie z długu

  Zwolnienie z długu

  Zobowiązanie może wygasnąć nie tylko na skutek jego wykonania, lecz także bez spełnienia świadczenia, jeżeli np. dłużnik zostaje zwolniony z długu. Wymaga to jednak zgody dłużnika. Do zwolnienia z długu może bowiem dojść tylko w drodze umowy zawartej między wierzycielem a dłużnikiem. Okazuje się, że samo oświadczenie wierzyciela o zwolnieniu dłużnika z długu, często występujące w praktyce, nie wystarczy do umorzenia należności.
 • Będzie łatwiej o upadłość konsumencką

  Będzie łatwiej o upadłość konsumencką

  Zniesienie barier w dostępie do oddłużenia osób fizycznych oraz zmniejszenie kosztów procedury dotyczącej upadłości konsumenckiej - przewiduje złożony w Sejmie projekt zmian w prawie.

Filmy - Dług publiczny (6)

 • "Nic was nie przekona i nie ma sensu więcej wam mówić"

  Podczas swojego sejmowego wystąpienia minister finansów Jacek Rostowski przywoływał przykłady krajów relatywnie dużo bardziej zadłużonych niż Polska. - Kraje uważane za bardzo bezpieczne, takie jak Holandia: 71,2 proc., Austria: 73,4 proc., Niemcy: 81,9 proc. zadłużenia - wymieniał minister. Zwrócił uwagę na bardzo dobry wynik Polski w tym zestawieniu (według metodologii unijnej jej zadłużenie względem PKB wynosi 55,6 proc.). - Polsce w żaden sposób nie zagraża katastrofa finansowa - przekonywał Rostowski. - Jeżeli tego rodzaju dane państwa nie przekonują, to już nic was nie przekona i nie ma sensu więcej wam mówić - zakończył szef resortu finansów (Sejm/x-news).
 • Tusk o planach obniżenia długu publicznego

  Donald Tusk w swoim expose zapowiedział obniżenie długu publicznego do 47 proc. na koniec 2015 roku, a tym samym do obniżenia deficytu do 1proc. PKB na koniec kadencji rządu. - To jest plan trudny, ale realistyczny - mówił premier.
 • Prima aprilis!

  Słynny zegar Balcerowicza, obliczający dług publiczny, zaczął się... cofać? Niestety, to był tylko nasz żart na prima aprilis!
 • Cud ekipy Donalda Tuska?

  Słynny zegar Balcerowicza, obliczający dług publiczny, zaczął się... cofać. Co i kto za tym stoi? Czyżby posłowie zaczęli zwracać swoje diety?