dług publiczny

Synonimy:
dług,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dług publiczny (166)

 • Decyzja S&P może pomóc złotemu, ale w mniejszym stopniu długowi

  Decyzja agencji ratingowej Standard & Poor's o podniesieniu perspektywy polskiego ratingu powinna wspierać złotego - oceniają ekonomiści. Zdaniem dilerów obligacji większy wpływ od decyzji S&P mają piątkowe dane z USA, które w połączeniu z podażą SPW na ten tydzień, mogą skutkować osłabieniem rynku.
 • Taniejący dług i stabilny złoty

  Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1600 PLN za euro, 3,6680 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9645 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do 2,243 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Ustawa o obligacjach podpisana

  Ustawa o obligacjach podpisana

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ostatnio ustawę o obligacjach, poszerzającą m.in. katalog papierów wartościowych emitowanych przez przedsiębiorstwa o obligacje podporządkowane i obligacje wieczyste.
 • Jak się uchronić od długów w spadku

  Jak się uchronić od długów w spadku

  Spadek kojarzy się z majątkiem... Ale trzeba pamiętać, że można odziedziczyć też długi. Co zrobić, by taka sytuacja nas nie zaskoczyła? Są dobre rozwiązania!
 • Kierowcy masowo trafiają na listę dłużników

  Kierowcy masowo trafiają na listę dłużników

  Szybko rośnie liczba osób zalegających ze składkami. Coraz więcej trafia na listy dłużników - donosi "Rzeczpospolita".
 • Natrętnym windykatorom mówimy stanowcze "nie"

  Natrętnym windykatorom mówimy stanowcze "nie"

  Zadłużenie Polaków z tytułu zaległych płatności wynosi już prawie 41 miliardów złotych i jest najwyższe od 7 lat. Bezduszna statystyka to jedno, a rzeczywistość to zupełnie inna sprawa - nie dość, że spora część tych długów nie ma prawa bytu, to na dodatek wielu dłużników pada ofiarą natrętnych i nieuczciwych windykatorów. Czy można się przed nimi bronić?
 • Młodzi z długami

  W Polsce przybywa młodych dłużników. Na liście Krajowego Rejestru Długów widnieje ponad 2300 nieletnich, a ich zaległości wynoszą obecnie 1,4 mln zł. Najmłodsi mają po 14 lat. Jest ich 34.
 • Polacy muszą oddać 40 000 000 000 złotych

  Polacy muszą oddać 40 000 000 000 złotych

  Polacy mający problemy ze spłatą zobowiązań są zadłużeni łącznie na 40,89 mld zł - to dane na koniec czerwca tego roku.
 • Smartfonowa pułapka: Młodzi Niemcy popadają w długi

  Smartfonowa pułapka: Młodzi Niemcy popadają w długi

  Telefonowanie z komórki zabiera nie tylko czas, ale też sporo kosztuje. Dwie trzecie młodych Niemców popada w długi z powodu rachunków telefonicznych oraz korzystania z sieci.
 • Putin znowu grozi i żąda zapłaty 3,5 mld dolarów długu

  Putin znowu grozi i żąda zapłaty 3,5 mld dolarów długu

  Prezydent Rosji Władimir Putin znowu napisał list do przywódców 18 krajów europejskich w sprawie gazu i ukraińskiego długu za błękitne paliwo.

Filmy - Dług publiczny (6)

 • "Nic was nie przekona i nie ma sensu więcej wam mówić"

  Podczas swojego sejmowego wystąpienia minister finansów Jacek Rostowski przywoływał przykłady krajów relatywnie dużo bardziej zadłużonych niż Polska. - Kraje uważane za bardzo bezpieczne, takie jak Holandia: 71,2 proc., Austria: 73,4 proc., Niemcy: 81,9 proc. zadłużenia - wymieniał minister. Zwrócił uwagę na bardzo dobry wynik Polski w tym zestawieniu (według metodologii unijnej jej zadłużenie względem PKB wynosi 55,6 proc.). - Polsce w żaden sposób nie zagraża katastrofa finansowa - przekonywał Rostowski. - Jeżeli tego rodzaju dane państwa nie przekonują, to już nic was nie przekona i nie ma sensu więcej wam mówić - zakończył szef resortu finansów (Sejm/x-news).
 • Tusk o planach obniżenia długu publicznego

  Donald Tusk w swoim expose zapowiedział obniżenie długu publicznego do 47 proc. na koniec 2015 roku, a tym samym do obniżenia deficytu do 1proc. PKB na koniec kadencji rządu. - To jest plan trudny, ale realistyczny - mówił premier.
 • Prima aprilis!

  Słynny zegar Balcerowicza, obliczający dług publiczny, zaczął się... cofać? Niestety, to był tylko nasz żart na prima aprilis!
 • Cud ekipy Donalda Tuska?

  Słynny zegar Balcerowicza, obliczający dług publiczny, zaczął się... cofać. Co i kto za tym stoi? Czyżby posłowie zaczęli zwracać swoje diety?