ciekawostki

Filmy - Ciekawostki (27)

 • Nietypowe zastosowania aspiryny

  Aspiryna to bardzo popularny środek przeciwbólowy, który dostępny jest w niemal każdym sklepie. Okazuje się, że może służyć nie tylko jako środek medyczny - ma również parę innych zastosowań, o których mało kto wie, a które są niezwykle pomocne w domu! Zobaczcie!
 • Nauka BEZ fikcji: Jak zmienia się ciało w ciąży?

  W ciąży ciało kobiety zmienia się diametralnie. Poziomy hormonów zaczynają przekraczać kilkunastokrotnie nieciążowe normy, zmienia się częstotliwość oddechów, objętość płuc, rytm pracy serca, ciśnienie krwi, układ pokarmowy... i tak dalej, i tak dalej. Ale czy wiecie, że w czasie ciąży zmniejsza się mózg kobiety? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Nauka BEZ fikcji: Najbardziej nieprzjemne zapachy

  - W dobie ostatnich informacji o smogu aż strach otworzyć lodówkę, bo jeszcze frakcja zawieszone PM10 gotowa nas stamtąd zaatakować - mówi Dawid Myśliwiec. Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie temu, jakich zapachów nie bylibyśmy w stanie przeoczyć. Jakie są najbardziej nieprzyjemne dla człowieka aromaty? Obejrzyjcie! Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Nauka BEZ fikcji: Skąd się bierze aromat żywej choinki?

  Idą święta, a w związku z tym w naszych domach niebawem pojawią się choinki. Część z tych drzewek będzie prawdopodobnie drzewkami żywymi, które wypełnią nasze domy nie tylko wspaniałą, świąteczną atmosferą, ale także specyficznym aromatem drzewa iglastego. Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się bierze ten aromat? W tym odcinku znajdziecie odpowiedź na to pytanie! Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.