ciekawostki

Artykuły - Ciekawostki (2139)

 • 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o wielkich markach sportowych

  10 rzeczy, których nie wiedziałeś o wielkich markach sportowych

  Za każdą z wielkich marek sportowych stoją jej założyciele, wyznawane wartości i ciekawa historia. Na przykład, na pomysł nazwy marki New Balance wpadł jej założyciel, Brytyjczyk William J. Riley, kiedy obserwował, jak kury, które mają tylko po 3 palce w każdej łapie, poruszają się na jego podwórku. O tej i 9 pozostałych ciekawostkach na temat wybranych marek odzieży sportowej przeczytasz w tym artykule.

Filmy - Ciekawostki (28)

 • Dlaczego pandy są czarno-białe?

  Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego pandy są czarno-białe? Jak się okazuje, niezwykłe ubarwienie ma przede wszystkim jeden cel. Koniecznie zobaczcie!
 • Nietypowe zastosowania aspiryny

  Aspiryna to bardzo popularny środek przeciwbólowy, który dostępny jest w niemal każdym sklepie. Okazuje się, że może służyć nie tylko jako środek medyczny - ma również parę innych zastosowań, o których mało kto wie, a które są niezwykle pomocne w domu! Zobaczcie!
 • Nauka BEZ fikcji: Jak zmienia się ciało w ciąży?

  W ciąży ciało kobiety zmienia się diametralnie. Poziomy hormonów zaczynają przekraczać kilkunastokrotnie nieciążowe normy, zmienia się częstotliwość oddechów, objętość płuc, rytm pracy serca, ciśnienie krwi, układ pokarmowy... i tak dalej, i tak dalej. Ale czy wiecie, że w czasie ciąży zmniejsza się mózg kobiety? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Nauka BEZ fikcji: Najbardziej nieprzjemne zapachy

  - W dobie ostatnich informacji o smogu aż strach otworzyć lodówkę, bo jeszcze frakcja zawieszone PM10 gotowa nas stamtąd zaatakować - mówi Dawid Myśliwiec. Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie temu, jakich zapachów nie bylibyśmy w stanie przeoczyć. Jakie są najbardziej nieprzyjemne dla człowieka aromaty? Obejrzyjcie! Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.