ciąża

Synonimy:
ciążą, ciąże Objawy ciąży
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ciąża (1446)

 • Na boku czy na plecach?

  Na boku czy na plecach?

  Spanie na boku co najmniej w trzech ostatnich miesiącach ciąży zmniejsza ryzyko urodzenia martwego dziecka – potwierdzają badania opublikowane przez British Journal of Obstetrics and Gynaecology (BJOG).
 • Wkrótce mężczyźni będą rodzić dzieci

  Wkrótce mężczyźni będą rodzić dzieci

  Dzięki postępom w transplantologii, już wkrótce mężczyźni będą mogli zajść w ciążę. Brzmi nieprawdopodobnie? Czołowy specjalista od medycyny reprodukcyjnej uważa, że to kwestia najbliższej przyszłości.
 • Płód prawie doprowadził do śmierci matki

  Płód prawie doprowadził do śmierci matki

  Ciężarna kobieta cudem uniknęła śmierci po tym, jak jej nienarodzone dziecko "kopnęło" ją tak mocno, że przebiło ścianę macicy.
 • „Z muzyką od poczęcia”

  „Z muzyką od poczęcia”

  Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na II edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia”.
 • Trujące powiązanie

  Trujące powiązanie

  Australijscy naukowcy potwierdzili, że palenie papierosów w czasie ciąży zwiększa ryzyko mózgowego porażenia dziecięcego u potomstwa - informuje pismo "Frontiers in Molecular Neuroscience".
 • Trzy mity o diecie w ciąży

  Trzy mity o diecie w ciąży

  Nieprawdą jest, że w ciąży trzeba więcej jeść. Nieprawdą jest, że trzeba unikać pokarmów najczęściej wywołujących alergię. Nieprawdą jest, że w ciąży trzeba garściami łykać suplementy diety.
 • Kobiety w ciąży mogą liczyć na większą ochronę

  Kobiety w ciąży mogą liczyć na większą ochronę

  Agencje pracy tymczasowej mierzą się z nowymi wyzwaniami. Ograniczenie okresu, w jakim dany pracownik tymczasowy może pracować dla jednej firmy, wprowadzenie większej ochrony pracownic w ciąży i zmiany w sposobie wypłacania wynagrodzenia urlopowego mogą sprawić, że część agencji przestanie istnieć. Obowiązujące od czerwca tego roku zmiany eksperci oceniają pozytywnie. Część z nieuczciwych agencji zrezygnuje z tej działalności, a pracownicy tymczasowi zostali objęci większą ochroną - wskazuje dr Magdalena Rycak z Uczelni Łazarskiego.
 • ​Miejsca intymne po porodzie

  ​Miejsca intymne po porodzie

  Po porodzie kobiece ciało staje się inne niż wcześniej. Większy brzuch, pełne piersi, to tylko zewnętrzne i najbardziej oczywiste następstwa urodzenia dziecka. Czy wiecie jednak, co dzieje się z najbardziej narażonymi w tym czasie okolicami miejsc intymnych? Doktor Tomasz Basta, ginekolog z krakowskiej Intima Clinic, opisuje, jak ewoluuje w tym czasie kobiece ciało i zdradza sposoby na przywrócenie jego dawnej kondycji.
 • Poświęciła życie dla dziecka

  Poświęciła życie dla dziecka

  ​Carrie DeKylen z Michigan odmówiła podjęcia chemioterapii, aby móc uratować i urodzić swoje szóste dziecko. Córeczka urodziła się w 24. tygodniu ciąży i obecnie przebywa w szpitalu.
 • Waga w ciąży, a otyłość dziecka

  Waga w ciąży, a otyłość dziecka

  Zbyt duży przyrost masy ciała na wczesnym etapie ciąży ma największy wpływ na masę urodzeniową dziecka - wynika z nowego badania amerykańskich naukowców. Jest to największa w historii analiza wpływu przyrostu masy ciała ciężarnej na wielkość noworodka.

Zdjęcia - Ciąża (-4)

 • muzyka.interia.pl
  Taylor Swift jest w ciąży?

Filmy - Ciąża (89)

 • Przepis na sałatkę z burakiem - doskonała dla kobiet w ciąży

  Kobiety w ciąży muszą szczególnie uważać na to, co jedzą i piją. Muszą przecież odżywiać nie tylko siebie, ale również dziecko, które z każdym dniem przybiera na wadze i potrzebuje mnóstwo mikro- i makroelementów, by prawidłowo się rozwijać. Ciąża nie musi oczywiście oznaczać nadmiarowych kilogramów i fałd tłuszczu, którego po porodzie trudno się pozbyć! Warto spróbować dań, które będą zdrowe, a jednocześnie nie będą zbyt tuczące. Taka właśnie jest sałatka z burakiem - idealna dla kobiet w ciąży!
 • Zielona sałatka dla kobiet w ciąży

  Przyrządzane w domu sałatki mogą być doskonałym sposobem na urozmaicenie diety kobiet w ciąży, pod warunkiem, że ich składniki są zdrowe, świeże i odpowiednio dobrane! Poznajcie nasz prosty przepis na zieloną sałatkę - idealną dla kobiet w ciąży. Dostarczy mnóstwo mikro- i makroelementów, koniecznych, by odpowiednio odżywić dwa organizmy: matki i dziecka.
 • Mimo zaawansowanej ciąży, ostro trenuje

  Caley Reece to emerytowana kickbokserka, która mimo bardzo zaawansowanej ciąży cały czas ostro trenuje. Ostatnio zawodniczka z Australii opublikowała w internecie film, na którym pokazuje, jaki daje sobie wycisk. (STORYFUL/x-news)
 • Dawca nasienia z ogłoszenia. Jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa?

  Wiele osób marzących o dziecku szuka dawców nasienia w internecie. Są wśród nich kobiety samotne i pary homoseksualne, którym ustawa o in vitro z 2015 roku zakazuje korzystania z banków nasienia. Z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się korzystanie z usług dawców, którzy nie są zarejestrowani w banach spermy? O tym w "Dzień Dobry TVN" rozmawiali Anna Krawczyk ze Stowarzyszenia Nasz Bocian i autor książki "Wszystkie dzieci Louisa" Kamil Bałuk. - Sytuacja, w jakiej zostawiliśmy kobiety samotne i pary jednopłciowe - bo ci ludzie istnieją i mają plany reprodukcyjne - jest dramatyczna. Więc to skłania do nieprzemyślanych zachowań zdrowotnych i związanych z przyszłością własnego dziecka, takich jak ryzyko alimentów, ryzyko tego, że dawca zażąda władzy rodzicielskiej, ryzyko chorób nie tylko wenerycznych, ale i genetycznych - podkreśliła Krawczyk. (Dzień Dobry TVN/x-news)