choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (2736)

Filmy - Choroby (63)

 • Wydrukował serce 3D swojemu synkowi, teraz pomaga innym dzieciom

  Wojciech Wojtkowski wydrukował model 3D serca swojego chorego synka, by lekarze mogli lepiej przygotować się do operacji. Niestety chłopiec nie doczekał planowanego zabiegu. Mimo wielkiej tragedii programista postanowił ratować życie innym dzieciom i opracowuje trójwymiarowe modele ich serc. Ile ich do tej pory wykonał? Na czym polega jego współpraca z lekarzami? O stosowaniu tej technologii w medycynie opowiedzieli: Wojciech Wojtkowski i kardiochirurg dziecięcy dr n. med. Jacek Pająk. Jaki jest koszt takiego modelu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uważaj. Ten wirus częściej atakuje dzieci, młodzież i osoby starsze

  Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od września 2016 na grypę i choroby grypopodobne zachorowało aż 4 807 265 osób. W stosunku do poprzedniego sezonu to wzrost aż o 19%. Ciężki przebieg grypy i powikłania obserwowano u 16 866 osób, które były hospitalizowane. Niestety aż 25 osób umarło z powodu tej choroby. - Wirus grypy typu B może wywołać takie same objawy jak wirus grypy typu A. Nie ma tylko potencjału pandemicznego. Do tej pory uważaliśmy, że on słabo mutuje, ale podzielił się na dwie linie. Jedna nazywa się Victoria, a druga Yamagata i w tym problem, że raz krąży jedna linia, raz druga. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, która i kiedy się pojawi. Obecnie krążą obie linie wywołując zakażenia – mówi dr n. med. Ewa Duszczyk, długoletni pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Jak wyleczyć jęczmień na oku?

  Jęczmień to dosyć popularna infekcja oka, podczas której na powiece tworzy się bolesny, niewielki ropień, który nieleczony może doprowadzić do groźnych powikłań! Bolesne pieczenie, ciągłe łzawienie, zaczerwienienie i swędzenie, a także ograniczenie pola widzenia - to objawy, które zna doskonale każdy, kto choć raz miał jęczmień na oku. Jak wyleczyć go domowymi sposobami? Oto poradnik, który pomoże wam uporać się z tą uciążliwą dolegliwością. Pamiętajcie jednak, że przedłużający się stan chorobowy wymaga konsultacji z lekarzem!
 • Domowe sposoby na lepsze trawienie

  Dobre trawienie to podstawa dobrego samopoczucia, a także odpowiedniego funkcjonowania całego organizmu. Każdy z nas chciałby, by wszystko, co zjemy, zostało strawione w odpowiedni sposób, bez pozostawiania przykrych dolegliwości po posiłku. Niestety, niezdrowa dieta, którą większość z nas - nawet nieświadomie - ciągle stosuje, nie pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu trawienia. Jak wspomóc nasz organizm, by trawienie przebiegało lekko i bez niepokojących objawów? Zobaczcie nasz poradnik!