choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (2736)

Filmy - Choroby (65)

 • Zespół delecji 22q11. Na czym polega?

  22q11 to choroba spowodowana ubytkami w kodzie genetycznym. Rocznie rodzi się z nią około 380 dzieci w Polsce. Pomimo to jest niezwykle trudna do zdiagnozowania - ma około 180 objawów, przy czym występują one w przypadkowej konfiguracji. Mama Jeremiasza, Bogna Okońska i tata Jeremiasza, Marcin Kunica powiedzieli o życiu z dzieckiem chorym na 22q11. Jakie objawy powinny zaniepokoić rodziców? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co zrobić, aby osoba niepełnosprawna była samodzielna?

  Agata Grzesik choruje na niskorosłość. - Mam 133 centymetry wzrostu - powiedziała. Kiedy jej choroba była dla niej najtrudniejsza? Jak radzi sobie w codziennym życiu? - Skończyła studia, zrobiła prawo jazdy, ma partnera, swój dom - powiedział jej ojciec Adrian Grzesik. Co opisuje na swoim blogu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy musimy obawiać się chorób pasożytniczych?

  Parazytozy to choroby wywołane przez pasożyty, czyli organizmy żyjące kosztem żywiciela. Mogą one bytować zarówno na powierzchni ciała, jak i w jego wnętrzu, powodując szkodliwe, a czasem nawet zagrażające życiu powikłania. O najczęstszych chorobach pasożytniczych występujących w Polsce, ich objawach i sposobie leczenia opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" pediatra i specjalista chorób zakaźnych Jolanta Popielska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Pokonała ciężką chorobę treningiem!

  Kobieta, mimo choroby nie poddała się i walczyła o swoje życie... trenując. Podczas chemioterapii uciekła na siłownię, aby przestać myśleć o raku. I tak się zaczęło. W momencie zrozumiała, że nie może żyć bez siłowni. 6 dni w tygodniu ciężkich treningów pozwoliły jej nabrać ponownie pewności siebie oraz sylwetki, o której marzyła.