choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (2741)

Filmy - Choroby (75)

 • Pierwszym objawem choroby może być zawał. Czym jest hipercholesterolemia rodzinna?

  Nie boli, nie daje objawów a może doprowadzić do rozwoju miażdżycy, przedwczesnych zawałów serca czy udarów mózgu. Tak właśnie wygląda hipercholesterolemia rodzinna. Na chorobę cierpi wielu Polaków, bo 1 na 250 osób.
 • Życie po raku. Co zmienia się po wygranej z nowotworem?

  Justyna Sobolewska-Noel jest autorką książki "Przeżyć raka. Przewodnik dla chorych i ich bliskich". Sama zmagała się kiedyś z chorobą nowotworową i teraz swoje przeżycia opisuje innym. O tym, jak wesprzeć osobę chorą na raka, specjalistka opowiedziała w "Dzień Dobry TVN". - Nie stawiajmy choroby na pierwszym planie. To zdrowie ma być guru - podkreśliła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bakteria New Delhi - jakie choroby wywołuje?

  Na Lubelszczyźnie wykryto kolejne przypadki bakterii New Delhi. To superbakteria, która niestety jest odporna na antybiotyki. O tym, jak można się nią zarazić, jak działać profilaktycznie i jakie choroby wywołuje, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" specjalista chorób wewnętrznych Piotr Gryglas. - Ta bakteria potrafi wyprodukować takie enzymy, które rozkładają nasze super antybiotyki ostatniej szansy - podkreślił. - To jest choroba brudnych rąk. Występuje w przewodzie pokarmowym. Brudne ręce po skorzystaniu z toalety są największym zagrożeniem - dodał Gryglas. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy to najgrubszy jamnik na świecie?

  Obie stał się otyły już jako szczeniak. Jego właściciele, którzy są starszymi ludźmi, przekarmiali go. Z pomocą przyszła Nora Vanatta. Dzięki jej staraniom piesek schudł ponad 24 kg i utrzymuje teraz wagę 10 kg. (STORYFUL/x-news)