Centrum Zdrowia Dziecka

Artykuły - Centrum Zdrowia Dziecka (93)

Filmy - Centrum Zdrowia Dziecka (8)

 • Ich serca biją dzięki WOŚP

  Szymek żyje dzięki sztucznej komorze serca. Kuba jest ze swoimi bliskimi dzięki temu, że wszczepiono mu sztuczną komorę serca. Mateusz jest pierwszym dzieckiem, u którego w Centrum Zdrowia Dziecka została wszczepiona sztuczna lewa komora serca, która pompuje i wpompowuje krew do tętnic chłopca. To ten cud medycyny sprawia, że dziś Mateusz jest najdłużej żyjącym dzieckiem w Europie oczekującym na przeszczep serca. - Gdyby nie Orkiestra, wielu istnień ludzkich nie udałoby się uratować - mówi mama Kuby. - To jest bardzo wielki gest od ludzi. Takich historii jest więcej... Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojej działalności aktywnie wspiera polską kardiochirurgię dziecięcą poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Lista sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP dla klinik kardiochirurgicznych jest bardzo długa. Wykaz urządzeń o łącznej wartości ponad 20 milionów USD obejmuje zarówno urządzenia podstawowe - jak kardiomonitory, inkubatory, pompy strzykawkowe, defibrylatory, respiratory, CPAP-y, EKG, pulsoksymetry, narzędzia chirurgiczne, czy ssaki - po po znacznie bardziej skomplikowane i specjalistyczne urządzenia, takie jak płucoserca, a także sztuczne komory serca. KLIKNIJ TUTAJ I WESPRZYJ WOŚP RAZEM Z INTERIĄ! Wejdź i na żywo dziel się wrażeniami z finału WOŚP w twoim mieście!
 • Arłukowicz: Proponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

  Pieniędzy zawsze jest za mało, ale za te pieniądze, które już są w NFZ, służba zdrowia w Polsce mogłaby funkcjonować dużo efektywniej - mówił Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Po zakończeniu roku kontraktowego zaproponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia da pacjentowi większy komfort otrzymywania procedur medycznych - zapowiedział minister zdrowia.
 • Prof. Maruszewski o narodzinach WOŚP

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy narodziła się 20 lat temu w Klinice Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka z potrzeby jej pacjentów - mówi prof. Bohdan Maruszewski, dyrektor Kliniki i Wiceprezes Zarządu Fundacji WOŚP. - WOŚP ma ogromne znaczenie dla tego, co robimy; większość sprzętu, którym dysponujemy, to sprzęt zakupiony przez Orkiestrę. To dzięki niemu możliwe jest wykonywanie tak specjalistycznych zabiegów, jak operowanie wrodzonych wad serca u noworodków - podkreśla. Interia.pl jest oficjalnym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Centrum Zdrowia Dziecka zbankrutuje? "Jesteśmy jak Titanic"

  Centrum Zdrowia Dziecka znalazło się w poważnych tarapatach finansowych. Jak na ironię, jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest... wysoka jakość usług świadczonych przez szpital. - Nasze zabiegi i diagnostyka generują wyższe koszty - mówi rzecznik CZD, Paweł Trzciński. Co stanie się z pacjentami?