Centrum Zdrowia Dziecka

Artykuły - Centrum Zdrowia Dziecka (89)

Filmy - Centrum Zdrowia Dziecka (7)

 • Arłukowicz: Proponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

  Pieniędzy zawsze jest za mało, ale za te pieniądze, które już są w NFZ, służba zdrowia w Polsce mogłaby funkcjonować dużo efektywniej - mówił Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Po zakończeniu roku kontraktowego zaproponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia da pacjentowi większy komfort otrzymywania procedur medycznych - zapowiedział minister zdrowia.
 • Prof. Maruszewski o narodzinach WOŚP

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy narodziła się 20 lat temu w Klinice Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka z potrzeby jej pacjentów - mówi prof. Bohdan Maruszewski, dyrektor Kliniki i Wiceprezes Zarządu Fundacji WOŚP. - WOŚP ma ogromne znaczenie dla tego, co robimy; większość sprzętu, którym dysponujemy, to sprzęt zakupiony przez Orkiestrę. To dzięki niemu możliwe jest wykonywanie tak specjalistycznych zabiegów, jak operowanie wrodzonych wad serca u noworodków - podkreśla. Interia.pl jest oficjalnym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Centrum Zdrowia Dziecka zbankrutuje? "Jesteśmy jak Titanic"

  Centrum Zdrowia Dziecka znalazło się w poważnych tarapatach finansowych. Jak na ironię, jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest... wysoka jakość usług świadczonych przez szpital. - Nasze zabiegi i diagnostyka generują wyższe koszty - mówi rzecznik CZD, Paweł Trzciński. Co stanie się z pacjentami?
 • Marzenia na wagę życia

  Do Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka co roku trafia ok. 220 nowych małych pacjentów, których leczenie trwa od 6 miesięcy do 2 lat. Ale nawet tutaj, gdzie ból jest wpisany w codzienność, dzieci bawią się, uczą i marzą. Są to jednak marzenia nieco inne niż u ich rówieśników...