burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (547)

 • Jak powstają burze i pioruny?

  Jak powstają burze i pioruny?

  Czy da się przewidzieć, gdzie uderzy piorun? Filip Chajzer prezentuje, jak bronić się przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Filmy - Burze nad Polską (11)

 • Setki błyskawic rozświetliły noc! Niesamowite zdjęcia!

  Gwałtowne burze i błyskawice rozpętały się na początku września (05.09) nad stanem Waszyngtonem. Jeden z filmowców postanowił uchwycić piękno i potęgę zjawiska, nie narażając przy tym swojego życia. Dzięki technice filmowania o nazwie "timelapse" można obejrzeć, jak setki błyskawic uderzają w Zatokę Mutiny i Double Bluff (SkunkBay Weather/x-news).
 • Nawałnice na Rzeszowszczyźnie. Wiatr zerwał dach gimnazjum

  Tyczyn (woj. podkarpackie). Na południu Polski przeszły we wtorek potężne burze. Największe szkody zanotowano w województwach dolnośląskim, podkarpackim i opolskim. Strażacy interweniowali łącznie ponad 170 razy. W Tyczynie koło Rzeszowa uszkodzony został budynek gimnazjum (TVN24/x-news).
 • Fizyk: Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun

  Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun. Dlatego niemożliwe jest wykorzystywanie energii z wyładowań poprzez - na przykład - budowanie elektrowni na pioruny - Nie bylibyśmy również w stanie szybko odebrać i rozdysponować energii z piorunów - mówi fizyk Tomasz Rożek (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Tornado i burze gradowe na północy Włoch

  Tornado i burze gradowe nawiedziły okolice Modeny w regionie Emilia-Romania na północy Włoch. Największe zniszczenia odnotowano w miejscowości San Martino Spino. Padający grad miał wielkość piłek golfowych. Władze wstępnie szacują zniszczenia na kilka milionów euro. W maju 2012 roku to samo miejsce zostało dotknięte trzęsieniem ziemi, w wyniku którego kilkanaście osób zginęło, a ok. 200 zostało rannych (CNN Newsource/x-news).