burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (590)

 • Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Uwaga na burze z gradem w Małopolsce, na Śląsku i w Świętokrzyskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tych regionów ostrzeżenie pierwszego stopnia.
 • "Mikrowybuchy" - czy ta teoria rozwiązuję zagadkę Trójkąta Bermudzkiego?

  "Mikrowybuchy" - czy ta teoria rozwiązuję zagadkę Trójkąta Bermudzkiego?

  Niedawno w internecie pojawiły się doniesienia, jakoby dwójka naukowców wreszcie rozwiązała zagadkę Trójkąta Bermudzkiego. Okazuje się jednak, że ich odkrycia zostały "źle zinterpretowane" i że tajemnica wciąż pozostaje nierozwikłana.
 • Ponad tysiąc interwencji straży po burzach

  Ponad tysiąc interwencji straży po burzach

  Straż pożarna interweniowała niemal tysiąc razy usuwając skutki burz, które przechodziły wczoraj nad wieloma regionami Polski. Jak poinformował rzecznik komendanta państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak, burzom tym towarzyszyły silne wichury, intensywne opady deszczu oraz lokalnie gradu.
 • Tragiczny bilans burz nad Polską. 3 osoby nie żyją

  Tragiczny bilans burz nad Polską. 3 osoby nie żyją

  W ciągu dwóch ostatnich dni straż pożarna interweniowała 4885 razy usuwając skutki gwałtownych burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę.
 • Burze w Polsce: Blisko dwa tysiące interwencji

  Burze w Polsce: Blisko dwa tysiące interwencji

  W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 1965 razy usuwając skutki burz. Rzecznik komendanta straży pożarnej Paweł Frątczak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że burzom towarzyszyły silne wichury i deszcz, a miejscami grad
 • Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Co najmniej cztery osoby zginęły na skutek nawałnic, które w niedzielę wieczorem przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec - poinformowało w poniedziałek bawarskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Wśród ofiar śmiertelnych jest 13-latka.
 • Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

  Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Skandynawią rozbudowuje się wyż, a pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nad północną Polską zaznacza się wpływ falującego frontu atmosferycznego, na którym nad Wielkopolską utworzy się lokalny ośrodek niżowy. Zalega ciepłe, przetransformowane powietrze polarno-morskie, jedynie nad krańce północne przejściowo napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.
 • Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Przełom sierpnia i września będzie gorący. Polska znajduje się pod wpływem wyżu, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Nad południową i centralną część kraju napływa gorące zwrotnikowe powietrze. Upały potrwają od niedzieli do wtorku. Pogorszenie pogody przyjdzie w środę.
 • Pogoda: Będzie ciepło, ale pojawią się burze

  Pogoda: Będzie ciepło, ale pojawią się burze

  Przed nami ciepły, ale pochmurny początek tygodnia. W poniedziałek Polska znajdzie się na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkiem nad kanełem La Manche. Z kierunków południowych będzie napływać ciepła polarno-morska masa powietrza. We wtorek pojawią się burze.
 • Upały nie ustępują. Temperatura rośnie!

  Upały nie ustępują. Temperatura rośnie!

  Nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, żeby skorzystać z egzotycznej pogody. Nad całą Polską żar leje się z nieba. W sobotę spodziewany jest rekord temperatury - słupki rtęci pokażą nawet 37 stopni Celsjusza. Przed nami najgorętszy weekend tego lata.

Filmy - Burze nad Polską (12)

 • Tornado z bliska. Nie bali się ryzyka.

  "Łowcy burz" to osoby, które z bliska obserwują tornada, burze cz inne ekstremalne zjawiska pogodowe. Na tym nagraniu widać, że nie boją się podjechać bardzo blisko.
 • Setki błyskawic rozświetliły noc! Niesamowite zdjęcia!

  Gwałtowne burze i błyskawice rozpętały się na początku września (05.09) nad stanem Waszyngtonem. Jeden z filmowców postanowił uchwycić piękno i potęgę zjawiska, nie narażając przy tym swojego życia. Dzięki technice filmowania o nazwie "timelapse" można obejrzeć, jak setki błyskawic uderzają w Zatokę Mutiny i Double Bluff (SkunkBay Weather/x-news).
 • Nawałnice na Rzeszowszczyźnie. Wiatr zerwał dach gimnazjum

  Tyczyn (woj. podkarpackie). Na południu Polski przeszły we wtorek potężne burze. Największe szkody zanotowano w województwach dolnośląskim, podkarpackim i opolskim. Strażacy interweniowali łącznie ponad 170 razy. W Tyczynie koło Rzeszowa uszkodzony został budynek gimnazjum (TVN24/x-news).
 • Fizyk: Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun

  Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun. Dlatego niemożliwe jest wykorzystywanie energii z wyładowań poprzez - na przykład - budowanie elektrowni na pioruny - Nie bylibyśmy również w stanie szybko odebrać i rozdysponować energii z piorunów - mówi fizyk Tomasz Rożek (Dzień Dobry TVN/x-news).