burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (576)

 • Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Przełom sierpnia i września będzie gorący. Polska znajduje się pod wpływem wyżu, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Nad południową i centralną część kraju napływa gorące zwrotnikowe powietrze. Upały potrwają od niedzieli do wtorku. Pogorszenie pogody przyjdzie w środę.
 • Pogoda: Będzie ciepło, ale pojawią się burze

  Pogoda: Będzie ciepło, ale pojawią się burze

  Przed nami ciepły, ale pochmurny początek tygodnia. W poniedziałek Polska znajdzie się na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkiem nad kanełem La Manche. Z kierunków południowych będzie napływać ciepła polarno-morska masa powietrza. We wtorek pojawią się burze.
 • Upały nie ustępują. Temperatura rośnie!

  Upały nie ustępują. Temperatura rośnie!

  Nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, żeby skorzystać z egzotycznej pogody. Nad całą Polską żar leje się z nieba. W sobotę spodziewany jest rekord temperatury - słupki rtęci pokażą nawet 37 stopni Celsjusza. Przed nami najgorętszy weekend tego lata.
 • ​Burz będzie coraz więcej. Jak przetrwać nawałnicę?

  ​Burz będzie coraz więcej. Jak przetrwać nawałnicę?

  Eksperci nie mają wątpliwości: gwałtowne burze będą coraz częstszym zjawiskiem. - Jesteśmy przygotowani - zapewnia w rozmowie z Interią st. bryg. Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej.
 • Po burzach Polska bez prądu

  Po burzach Polska bez prądu

  Około 10 tysięcy odbiorców bez prądu w Świętokrzyskiem i około 20 tysięcy na Górnym Śląsku i Podlasiu – to wstępny bilans niedzielnych burz, które przeszły nad Polską. Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, będąc w Zawałach, miejscowości, gdzie szczególnie widoczne są skutki nawałnic, powiedziała, że trzeba zrobić wszystko, by wesprzeć tych mieszkańców, którzy w kilka chwil stracili dorobek życia.
 • ​Wstępny bilans niedzielnych burz

  ​Wstępny bilans niedzielnych burz

  W niedzielę przez Polskę przetoczyły się - i nadal się przetaczają - gwałtowne burze. Straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy - podała TVP. Jedna osoba zginęła, jedna jest zaginiona, kilkanaście zostało rannych.
 • RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  Od zachodu do Polski wkroczył front burzowy. W woj. lubuskim strażacy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Nie żyje pasażerka samochodu, na który spadł złamany przez burzę konar w pobliżu Sławy. Ranny został kierowca autobusu w miejscowości Grabik w tym regionie. Na pojazd także spadła złamana przez nawałnicę gałąź.
 • Gdzie jest burza? Najgroźniej na południu Polski

  Gdzie jest burza? Najgroźniej na południu Polski

  Silne burze z deszczem, a nawet z gradem, i wichury. Sprawdźcie szczegóły ostrzeżeń pogodowych dla poszczególnych województw, wydanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Grażyna Dąbrowska: Może wiać, ale nie spodziewamy się niczego więcej

  Grażyna Dąbrowska: Może wiać, ale nie spodziewamy się niczego więcej

  O tym, jak powstają gwałtowne zjawiska atmosferyczne i czy w ciągu najbliższych godzin może powtórzyć się sytuacja z rana rozmawiamy z Grażyną Dąbrowską, dyżurnym synoptykiem meteorologiem.
 • Burze nad Polską. Wiesz, jak się zachować?

  Burze nad Polską. Wiesz, jak się zachować?

  Minionej nocy na Polską przeszła fala nawałnic. Na Śląsku jedna osoba zginęła, gdy złamane drzewo spadło na samochód. O czym, w trakcie burz, pamiętać powinni kierowcy?

Filmy - Burze nad Polską (12)

 • Tornado z bliska. Nie bali się ryzyka.

  "Łowcy burz" to osoby, które z bliska obserwują tornada, burze cz inne ekstremalne zjawiska pogodowe. Na tym nagraniu widać, że nie boją się podjechać bardzo blisko.
 • Setki błyskawic rozświetliły noc! Niesamowite zdjęcia!

  Gwałtowne burze i błyskawice rozpętały się na początku września (05.09) nad stanem Waszyngtonem. Jeden z filmowców postanowił uchwycić piękno i potęgę zjawiska, nie narażając przy tym swojego życia. Dzięki technice filmowania o nazwie "timelapse" można obejrzeć, jak setki błyskawic uderzają w Zatokę Mutiny i Double Bluff (SkunkBay Weather/x-news).
 • Nawałnice na Rzeszowszczyźnie. Wiatr zerwał dach gimnazjum

  Tyczyn (woj. podkarpackie). Na południu Polski przeszły we wtorek potężne burze. Największe szkody zanotowano w województwach dolnośląskim, podkarpackim i opolskim. Strażacy interweniowali łącznie ponad 170 razy. W Tyczynie koło Rzeszowa uszkodzony został budynek gimnazjum (TVN24/x-news).
 • Fizyk: Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun

  Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun. Dlatego niemożliwe jest wykorzystywanie energii z wyładowań poprzez - na przykład - budowanie elektrowni na pioruny - Nie bylibyśmy również w stanie szybko odebrać i rozdysponować energii z piorunów - mówi fizyk Tomasz Rożek (Dzień Dobry TVN/x-news).