burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (570)

 • ​Burz będzie coraz więcej. Jak przetrwać nawałnicę?

  ​Burz będzie coraz więcej. Jak przetrwać nawałnicę?

  Eksperci nie mają wątpliwości: gwałtowne burze będą coraz częstszym zjawiskiem. - Jesteśmy przygotowani - zapewnia w rozmowie z Interią st. bryg. Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej.
 • Po burzach Polska bez prądu

  Po burzach Polska bez prądu

  Około 10 tysięcy odbiorców bez prądu w Świętokrzyskiem i około 20 tysięcy na Górnym Śląsku i Podlasiu – to wstępny bilans niedzielnych burz, które przeszły nad Polską. Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, będąc w Zawałach, miejscowości, gdzie szczególnie widoczne są skutki nawałnic, powiedziała, że trzeba zrobić wszystko, by wesprzeć tych mieszkańców, którzy w kilka chwil stracili dorobek życia.
 • ​Wstępny bilans niedzielnych burz

  ​Wstępny bilans niedzielnych burz

  W niedzielę przez Polskę przetoczyły się - i nadal się przetaczają - gwałtowne burze. Straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy - podała TVP. Jedna osoba zginęła, jedna jest zaginiona, kilkanaście zostało rannych.
 • RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  Od zachodu do Polski wkroczył front burzowy. W woj. lubuskim strażacy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Nie żyje pasażerka samochodu, na który spadł złamany przez burzę konar w pobliżu Sławy. Ranny został kierowca autobusu w miejscowości Grabik w tym regionie. Na pojazd także spadła złamana przez nawałnicę gałąź.

Filmy - Burze nad Polską (11)

 • Setki błyskawic rozświetliły noc! Niesamowite zdjęcia!

  Gwałtowne burze i błyskawice rozpętały się na początku września (05.09) nad stanem Waszyngtonem. Jeden z filmowców postanowił uchwycić piękno i potęgę zjawiska, nie narażając przy tym swojego życia. Dzięki technice filmowania o nazwie "timelapse" można obejrzeć, jak setki błyskawic uderzają w Zatokę Mutiny i Double Bluff (SkunkBay Weather/x-news).
 • Nawałnice na Rzeszowszczyźnie. Wiatr zerwał dach gimnazjum

  Tyczyn (woj. podkarpackie). Na południu Polski przeszły we wtorek potężne burze. Największe szkody zanotowano w województwach dolnośląskim, podkarpackim i opolskim. Strażacy interweniowali łącznie ponad 170 razy. W Tyczynie koło Rzeszowa uszkodzony został budynek gimnazjum (TVN24/x-news).
 • Fizyk: Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun

  Nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun. Dlatego niemożliwe jest wykorzystywanie energii z wyładowań poprzez - na przykład - budowanie elektrowni na pioruny - Nie bylibyśmy również w stanie szybko odebrać i rozdysponować energii z piorunów - mówi fizyk Tomasz Rożek (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Tornado i burze gradowe na północy Włoch

  Tornado i burze gradowe nawiedziły okolice Modeny w regionie Emilia-Romania na północy Włoch. Największe zniszczenia odnotowano w miejscowości San Martino Spino. Padający grad miał wielkość piłek golfowych. Władze wstępnie szacują zniszczenia na kilka milionów euro. W maju 2012 roku to samo miejsce zostało dotknięte trzęsieniem ziemi, w wyniku którego kilkanaście osób zginęło, a ok. 200 zostało rannych (CNN Newsource/x-news).