burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (602)

 • Kolejne burze od piątku wieczorem

  Kolejne burze od piątku wieczorem

  ​Od piątku wieczorem do nocy z soboty na niedzielę nad terenem Polski przejdą burze. Mogą im towarzyszyć gwałtowne opady (nawet do 40 mm) i silny wiatr; lokalnie z burzami może również wystąpić grad - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.
 • Prawie 5 tys. interwencji straży po burzach. Zginęła jedna osoba, cztery są ranne

  Prawie 5 tys. interwencji straży po burzach. Zginęła jedna osoba, cztery są ranne

  Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że strażacy wyjeżdżali w czwartek i piątek prawie 5 tys. razy do zdarzeń związanych z burzami i silnym wiatrem. Jak dodał, zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.
 • IMGW ostrzega: Groźne burze na północnym zachodzie kraju

  IMGW ostrzega: Groźne burze na północnym zachodzie kraju

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem, które mogą przejść w północno-zachodniej części Polski. Najgroźniej ma być w nocy. Burze przejdą przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, Pomorze i zachodnią część Mazur.
 • Burze- jak powstają? co robić gdy zaskoczą Cię w górach?

  Burze- jak powstają? co robić gdy zaskoczą Cię w górach?

  Do groźnych – z punktu widzenia łazika górskiego – zjawisk atmosferycznych należą burze. Burzy można spodziewać się w czasie letnich, ciepłych i wilgotnych dni, gdy na niebie tworzą się chmury o budowie pionowej, w charakterystycznym kształcie kowadła na szczycie.
 • Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Z czwartku na piątek nad Niemcami przeszły gwałtowne burze, które spowodowały śmierć dwóch osób. Doszło też do zakłóceń w komunikacji kolejowej i lotniczej oraz przerwy w dostawach prądu.
 • Przez Polskę przetoczą się intensywne burze

  Przez Polskę przetoczą się intensywne burze

  ​Synoptycy ostrzegają, że w centrum kraju, na południu i nad morzem - w okolicach Gdańska, mogą dziś wystąpić opady, burze, także z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw.
 • Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Uwaga na burze z gradem w Małopolsce, na Śląsku i w Świętokrzyskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tych regionów ostrzeżenie pierwszego stopnia.
 • "Mikrowybuchy" - czy ta teoria rozwiązuję zagadkę Trójkąta Bermudzkiego?

  "Mikrowybuchy" - czy ta teoria rozwiązuję zagadkę Trójkąta Bermudzkiego?

  Niedawno w internecie pojawiły się doniesienia, jakoby dwójka naukowców wreszcie rozwiązała zagadkę Trójkąta Bermudzkiego. Okazuje się jednak, że ich odkrycia zostały "źle zinterpretowane" i że tajemnica wciąż pozostaje nierozwikłana.
 • Ponad tysiąc interwencji straży po burzach

  Ponad tysiąc interwencji straży po burzach

  Straż pożarna interweniowała niemal tysiąc razy usuwając skutki burz, które przechodziły wczoraj nad wieloma regionami Polski. Jak poinformował rzecznik komendanta państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak, burzom tym towarzyszyły silne wichury, intensywne opady deszczu oraz lokalnie gradu.
 • Tragiczny bilans burz nad Polską. 3 osoby nie żyją

  Tragiczny bilans burz nad Polską. 3 osoby nie żyją

  W ciągu dwóch ostatnich dni straż pożarna interweniowała 4885 razy usuwając skutki gwałtownych burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę.

Filmy - Burze nad Polską (17)

 • "Z akcji ratunkowej przechodzimy w akcję pomocową". Wojsko sprząta po nawałnicach w Kujawsko-pomorskiem

  Wojsko zostało wysłane do 13 gmin, w których potrzebna jest pomoc żołnierzy w usuwaniu skutków zeszłotygodniowych nawałnic. To reakcja MON na zgłoszenia lokalnych samorządów. - Przechodzimy z akcji ratunkowej na akcję pomocową. Koncentrujemy się na przywracaniu prądu przy pomocy wojska - poinformował Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. W tym województwie najbardziej intensywne prace trwają w powiecie nakielskim. Jego słowa potwierdził kpt. Sebastian Dyląg. - Główne siły zostały oddelegowane z drugiego pułku inżynieryjnego. Naszym głównym zadaniem jest usunięcie wiatrołomów i przywrócenie prądu - powiedział dowódca z Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Bydgoszcz. - Na terenie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego uruchomione zostały siły i środki wojska, które będą pomagały w usuwaniu szkód - informował wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. - Każdego dnia tych sił i żołnierzy zaangażowanych w akcję będzie przybywać - dodał.
 • Jak chronić się w czasie burzy?

  Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz powiedział w rozmowie z Interią, jakie zachowania podczas burzy mogą nas narazić na uderzenie piorunem i co powinniśmy robić, żeby być bezpiecznym.
 • Niebezpieczne mity na temat piorunów

  Gdy jest burza należy położyć się na ziemi, zakopać porażonego człowieka aż po samą szyję? Takie zachowania mogą spowodować nawet śmierć - wyjaśnia Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.
 • Polscy Łowcy Burz

  Członkowie stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz badają zjawiska pogodowe. Prowadzą obserwacje i zbierają rzetelne wiadomości na temat pogody. - To nie jest praca, tylko pasja - mówi Piotr Żurowski.