burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (594)

 • Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Z czwartku na piątek nad Niemcami przeszły gwałtowne burze, które spowodowały śmierć dwóch osób. Doszło też do zakłóceń w komunikacji kolejowej i lotniczej oraz przerwy w dostawach prądu.
 • Przez Polskę przetoczą się intensywne burze

  Przez Polskę przetoczą się intensywne burze

  ​Synoptycy ostrzegają, że w centrum kraju, na południu i nad morzem - w okolicach Gdańska, mogą dziś wystąpić opady, burze, także z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw.
 • Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Uwaga na burze z gradem w Małopolsce, na Śląsku i w Świętokrzyskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tych regionów ostrzeżenie pierwszego stopnia.
 • "Mikrowybuchy" - czy ta teoria rozwiązuję zagadkę Trójkąta Bermudzkiego?

  "Mikrowybuchy" - czy ta teoria rozwiązuję zagadkę Trójkąta Bermudzkiego?

  Niedawno w internecie pojawiły się doniesienia, jakoby dwójka naukowców wreszcie rozwiązała zagadkę Trójkąta Bermudzkiego. Okazuje się jednak, że ich odkrycia zostały "źle zinterpretowane" i że tajemnica wciąż pozostaje nierozwikłana.
 • Ponad tysiąc interwencji straży po burzach

  Ponad tysiąc interwencji straży po burzach

  Straż pożarna interweniowała niemal tysiąc razy usuwając skutki burz, które przechodziły wczoraj nad wieloma regionami Polski. Jak poinformował rzecznik komendanta państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak, burzom tym towarzyszyły silne wichury, intensywne opady deszczu oraz lokalnie gradu.
 • Tragiczny bilans burz nad Polską. 3 osoby nie żyją

  Tragiczny bilans burz nad Polską. 3 osoby nie żyją

  W ciągu dwóch ostatnich dni straż pożarna interweniowała 4885 razy usuwając skutki gwałtownych burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę.
 • Burze w Polsce: Blisko dwa tysiące interwencji

  Burze w Polsce: Blisko dwa tysiące interwencji

  W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 1965 razy usuwając skutki burz. Rzecznik komendanta straży pożarnej Paweł Frątczak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że burzom towarzyszyły silne wichury i deszcz, a miejscami grad
 • Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Co najmniej cztery osoby zginęły na skutek nawałnic, które w niedzielę wieczorem przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec - poinformowało w poniedziałek bawarskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Wśród ofiar śmiertelnych jest 13-latka.
 • Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

  Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Skandynawią rozbudowuje się wyż, a pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nad północną Polską zaznacza się wpływ falującego frontu atmosferycznego, na którym nad Wielkopolską utworzy się lokalny ośrodek niżowy. Zalega ciepłe, przetransformowane powietrze polarno-morskie, jedynie nad krańce północne przejściowo napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.
 • Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Przełom sierpnia i września będzie gorący. Polska znajduje się pod wpływem wyżu, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Nad południową i centralną część kraju napływa gorące zwrotnikowe powietrze. Upały potrwają od niedzieli do wtorku. Pogorszenie pogody przyjdzie w środę.

Filmy - Burze nad Polską (16)

 • Jak chronić się w czasie burzy?

  Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz powiedział w rozmowie z Interią, jakie zachowania podczas burzy mogą nas narazić na uderzenie piorunem i co powinniśmy robić, żeby być bezpiecznym.
 • Niebezpieczne mity na temat piorunów

  Gdy jest burza należy położyć się na ziemi, zakopać porażonego człowieka aż po samą szyję? Takie zachowania mogą spowodować nawet śmierć - wyjaśnia Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.
 • Polscy Łowcy Burz

  Członkowie stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz badają zjawiska pogodowe. Prowadzą obserwacje i zbierają rzetelne wiadomości na temat pogody. - To nie jest praca, tylko pasja - mówi Piotr Żurowski.
 • Czego nie robić podczas burzy?

  Piotr Żurowski - rzecznik Polskich Łowców Burz - odpowiedział na pytania Interii: czego absolutnie nie robić podczas burzy i jakich miejsc unikać. Obalił również mity dotyczące telefonów komórkowych. Więcej wiadomości o burzach znajdziesz tutaj