Bronisław Komorowski

Synonimy:
komorowski, Komorowski Bronisław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bronisław Komorowski (4654)

 • Komorowski przed TK: Poczucie słabości mija

  Komorowski przed TK: Poczucie słabości mija

  ​Pomimo klęski wyborczej, poczucie słabości mija. Mamy za sobą trudny, ale w wielu przypadkach zwycięski rok; powstał wielki front obrony polskiej demokracji - powiedział b. prezydent Bronisław Komorowski podczas wiecu KOD, który rozpoczął się w niedzielę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.
 • Bronisław Komorowski: Czegoś takiego nigdy nie było

  Bronisław Komorowski: Czegoś takiego nigdy nie było

  "Stopień zawłaszczania mediów publicznych przez obecną władze jest zatrważający. Czegoś takiego nigdy nie było" - uważa były prezydent Bronisław Komorowski.
 • Bronisław ​Komorowski zeznawał w sądzie

  Bronisław ​Komorowski zeznawał w sądzie

  Były prezydent Bronisław Komorowski zeznawał podczas procesu Remigiusza D., który miał zaatakować go w 2015 r. w Toruniu.
 • "Rzeczpospolita": Spór o finanse prezydenta Komorowskiego

  "Rzeczpospolita": Spór o finanse prezydenta Komorowskiego

  Dziennik dotarł do raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego wykonania budżetu państwa, w tym Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Oceny w nim zawarte stoją w sprzeczności z raportem otwarcia przedstawionym przez ekipę nowego prezydenta Andrzeja Dudy.
 • Komorowski o wyzwaniach szczytu NATO w Warszawie

  Komorowski o wyzwaniach szczytu NATO w Warszawie

  Wzmocnienie wschodniej flanki, bezpieczeństwo Ukrainy i odpowiedź na doktrynę wojskową Rosji – to zdaniem, Bronisława Komorowskiego, wyzwania lipcowego szczytu NATO. Według b.prezydenta, warto rozważyć, by Polska została czwartym "państwem ramowym" dowodzącym siłami NATO w Polsce i państwach bałtyckich.
 • Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski jednym głosem

  Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski jednym głosem

  Wola poszukiwania tego, co może nas łączyć, przy poszanowaniu różnic, może być odpowiedzią na próby "wykoślawiania" demokracji - ocenił w niedzielę Bronisław Komorowski. "Budowanie ponadpartyjnego porozumienia jest możliwe i jest konieczne" - dodał Aleksander Kwaśniewski.
 • ​Bronisław Komorowski ostrzega: To będzie zasłona dymna

  ​Bronisław Komorowski ostrzega: To będzie zasłona dymna

  Były prezydent uważa, że Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w Warszawie posłużą władzy do "radykalnej rozprawy z opozycją" i "demontażu państwa prawnego".
 • Bronisław Komorowski: Nie zrewanżuję się Beacie Szydło

  Bronisław Komorowski: Nie zrewanżuję się Beacie Szydło

  "Ci ludzie nie chcą zgadzać się z wolnymi wyborami Polaków" - w ten sposób list m.in. byłych prezydentów w obronie praworządności w Polsce komentowała premier Beata Szydło. "My, polski rząd, Prawo i Sprawiedliwość, realizujemy dzisiaj wolę polskich wyborców i to jest demokracja" - dodała. Bronisław Komorowski, Marek Borowski i Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Interią odnoszą się do tych słów, jak i do aktualnej sytuacji w kraju.
 • Byli prezydenci i byli prezesi TK dyskutowali o Konstytucji RP

  Byli prezydenci i byli prezesi TK dyskutowali o Konstytucji RP

  Byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, były premier Włodzimierz Cimoszewicz oraz byli prezesi i sędziowie TK wzięli udział w konferencji "Konstytucja z 1997 roku - praktyka polityczna i prawna". Uczestnicy spotkania, które odbyło się w Pałacu Prymasowskim, dyskutowali również o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego.
 • "Bronisław Komorowski". Nowa odmiana tulipana

  "Bronisław Komorowski". Nowa odmiana tulipana

  "Bronisław Komorowski" to nazwa nowej odmiany tulipana, jaka zostanie oficjalnie zaprezentowana 1 maja w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie), podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów. Kwiat dołączy do odmian m.in. "Anny Komorowskiej" i "Marii Kaczyńskiej".

Zdjęcia - Bronisław Komorowski (79)

 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie
 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę

Filmy - Bronisław Komorowski (110)

 • Znane osobistości żegnają Andrzeja Wajdę

  W Krakowie odbywają się uroczystości pożegnalne Andrzeja Wajdy. Wśród osób oddających ostatni hołd wybitnemu polskiemu reżyserowi znaleźli się m.in.: Krystyna Janda, Marek Kondrat, Beata Tyszkiewicz, były prezydent - Bronisław Komorowski z małżonką czy minister kultury - Piotr Gliński.
 • Komorowski: Martwią mnie decyzje UE, bo niszczą wizerunek Polski. Za ten kryzys odpowiada władza

  „Decyzje Unii Europejskiej są dla nas przykre, bo niszczące polski wizerunek - kraju zaangażowanego pozytywnie w integrację europejską” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Bronisław Komorowski. Opozycja skarży się Brukseli? „To ambasadorowie krajów europejskich w Polsce na co dzień informują UE o tym, co pisowska władza wyprawia” – uważa. „Za kryzys w relacjach w instytucjami europejskimi ponosi odpowiedzialność nie opozycja, tylko władza. Ta sprawa jest dla Polski wstydliwa” – ocenia Komorowski. „Martwi mnie to” – dodaje. „Dla jednych to sygnał, że muszą się liczyć, że ich niedobre decyzje będą kontrowane z pozycji Wspólnoty Europejskiej. Dla innych sygnał, że to wspólnota wartości, o które warto walczyć. A we wspólnocie, jak w rodzinie – co mam do wujka wysyłać sygnał, że kuzyn nie jest w porządku?” – mówi Bronisław Komorowski. Jego zdaniem obecna władza musi rozwiewać europejskie wątpliwości. Wątpliwości ws. Trybunału? „Czym innym jest przegłosowanie ustawy w Sejmie, która zostaje uznana, w części, przez TK za niekonstytucyjna. To nie jest żadne złamanie konstytucji. Czym innym jest złamanie konstytucji przez niewykonanie wyroku Trybunału, co się zdarzyło obecnej władzy” – uważa gość RMF FM. Jego zdaniem „nikt nie złamał konstytucji "poza obecną władzą”. Pytany o prezydencką ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, którą zmieniła PO, odpowiada: „Ustawa była źle zmieniona w parlamencie, zepsuta przez większość, przy bierności opozycji”. „Uważałem, że pomysł nie mój, idący w poprzek moich oczekiwań, nie jest naznaczony niekonstytucyjnością, dlatego podpisałem tę ustawę” – dodaje były prezydent.
 • Mordasewicz krytycznie o pomyśle Komorowskiego

  Dofinansowanie zatrudnienia osób młodych nie zaowocuje powstaniem nowych miejsc pracy - tak zaprezentowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego program "Pierwsza praca" komentuje ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.
 • Bronisław Komorowski w Krakowie

  Wczorajsza debata pokazała w sposób dosyć jednoznaczny, że są dwie kompletnie oddalone wizje Polski i pomiędzy tymi wizjami będziemy dokonywali wyboru w niedzielę 24 maja - mówił podczas spotkania z wyborcami w Nowohuckim Centrum Kultury ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski.