Brexit

Artykuły - Brexit (306)

 • Michel Barnier negocjatorem w sprawie Brexitu

  Michel Barnier negocjatorem w sprawie Brexitu

  Ministrowie ds. europejskich krajów UE upoważnili Komisję Europejską do rozpoczęcia negocjacji w sprawie Brexitu - poinformowała w poniedziałek maltańska prezydencja. Głównym negocjatorem unijnym jest Francuz Michel Barnier.
 • Brexit uderzy w eksporterów

  Brexit uderzy w eksporterów

  Jeśli Unia Europejska nie wynegocjuje umowy handlowej z Wielką Brytanią przed Brexitem, kilka branż z Polski wpadnie w tarapaty. Ich eksport do Zjednoczonego Królestwa stanie się nieopłacalny - ocenia "Puls Biznesu".
 • Pójdziemy z Polski na cały świat

  Pójdziemy z Polski na cały świat

  Biznes taki jak mój nie potrzebuje dofinansowania, ale dialogu i porozumienia z podmiotami, które stanowią prawo - mówi Jakub Zabłocki, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej X-Trade Brokers DM SA. Duża część tego biznesu działa w Wielkiej Brytanii, a mamy przecież na karku Brexit. Część tego biznesu Polska mogłaby przejąć.
 • "The Guardian":Negocjacje ws. Brexitu od 19 czerwca

  "The Guardian":Negocjacje ws. Brexitu od 19 czerwca

  Pierwsza sesja negocjacji pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską ws. Brexitu odbędzie się 19 czerwca, 11 dni po przedterminowych wyborach do Izby Gmin - poinformował w piątek brytyjski dziennik "The Guardian", powołując się na źródła w dyplomacji UE.
 • Brytyjski biznes niepokoi się polityką migracyjną T. May

  Brytyjski biznes niepokoi się polityką migracyjną T. May

  Brytyjski biznes jest zaniepokojony polityką migracyjną premier Theresy May. Ogłaszając program Partii Konserwatywnej, jej szefowa zapowiedziała wczoraj, że będzie kontrolować imigrację, by migracja netto wynosiła mniej niż sto tysięcy rocznie. Biznes podnosi alarm - pisze finansowy dziennik "City AM".
 • Niemieckie firmy obawiają się skutków Brexitu

  Niemieckie firmy obawiają się skutków Brexitu

  Wiele niemieckich przedsiębiorstw obawia się niekorzystnych skutków brytyjskiego rozwodu z UE - wynika z najnowszej ankiety na ten temat.
 • Morawiecki: Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu

  Morawiecki: Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu

  Do Polski przywędrowały z Wysp inwestycje tworzące 30-40 tys. miejsc pracy, wkrótce będzie drugie tyle - powiedział w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • BoE: Funt najgorsze ma za sobą?

  BoE: Funt najgorsze ma za sobą?

  Decyzja Banku Anglii oraz opublikowany wraz z nią Raport Inflacyjny okazały się bardziej gołębie niż rynek oczekiwał. Przede wszystkim spośród ośmiu członków Rady Polityki Monetarnej był tylko jedne głos Kirstin Forbes za podwyżką. W ostatnich tygodniach spekulowano, że takich głosów może być więcej.
 • Brexit może zwiększyć atrakcyjność inwestycyjność Polski

  Brexit może zwiększyć atrakcyjność inwestycyjność Polski

  Do Polski każdego roku napływa 40 mld zł bezpośrednich inwestycji zagranicznych - przekonują eksperci Deloitte (dane Deloitte i DNB Bank Polska) . Brexit - choć jest zagrożeniem dla stabilności UE - może zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną Polski.
 • Komisja Europejska przygotowuje przepisy, które mogą zaszkodzić londyńskiemu City

  Komisja Europejska przygotowuje przepisy, które mogą zaszkodzić londyńskiemu City

  Komisja Europejska przedstawiła w środę propozycje dotyczące nadzoru nad działającymi na rynku kapitałowym izbami rozliczeniowymi, które jeszcze przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE mogą niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie londyńskiego City.

Filmy - Brexit (107)