brexit

Artykuły - Brexit (326)

 • Wyraźny poślizg w negocjacjach w sprawie brexitu

  Wyraźny poślizg w negocjacjach w sprawie brexitu

  Wielka Brytania i Unia Europejska mogą być zmuszone do przesunięcia na grudzień otwarcia rozmów o przyszłych wzajemnych stosunkach handlowych po brexicie, bo do października nie uda się osiągnąć wystarczającego postępu w pierwszej fazie rozmów - podała Sky News.
 • ​Hiszpania: Zwrot Gibraltaru nie jest warunkiem w rozmowach o brexicie

  ​Hiszpania: Zwrot Gibraltaru nie jest warunkiem w rozmowach o brexicie

  Hiszpania nie stawia kwestii odzyskania Gibraltaru jako warunku w negocjacjach między Londynem a Brukselą w sprawie brexitu - zapewnił w opublikowanym w niedzielę wywiadzie hiszpański minister spraw zagranicznych Alfonso Dastis.
 • ​"Sunday Telegraph": Londyn gotów jest zapłacić do 40 mld euro za wyjście z UE

  ​"Sunday Telegraph": Londyn gotów jest zapłacić do 40 mld euro za wyjście z UE

  Wielka Brytania gotowa jest zapłacić do 40 mld euro w ramach porozumienia o opuszczeniu Unii Europejskiej - poinformowało czasopismo "Sunday Telegraph", powołując się na anonimowe oficjalne źródła bliskie kręgom ustalającym brytyjską strategię negocjacyjną.
 • Połowa czynszu, nowe auta bez akcyzy i podatku. Warszawa próbuje ściągnąć unijne agencje

  Warszawa walczy z kilkudziesięcioma innymi dużymi europejskimi miastami o to, by zostać gospodarzem unijnych agencji: Europejskiej Agencji ds. Leków i Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego. W tej chwili instytucje te mają swe siedziby w Londynie, ale po brexicie będą musiały poszukać nowych. Jak donosi reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, Polska obiecuje agencjom m.in., że gdyby wybrały naszą stolicę, przez dziesięć lat zapłacą tylko połowę czynszu, a przez dwa lata nasz kraj zwolni ich pracowników z płacenia VAT-u.
 • Eksperci ostrzegają przed wpływem Brexitu na sektor bankowy

  Eksperci ostrzegają przed wpływem Brexitu na sektor bankowy

  ​Planowane wyjście z Unii Europejskiej może kosztować Wielką Brytanię nawet do 40 tys. miejsc pracy w sektorze bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej - wynika z opublikowanej we wtorek analizy firmy doradczej Oliver Wyman.
 • "FT": Brytyjski minister finansów chce okresów przejściowych po brexicie

  "FT": Brytyjski minister finansów chce okresów przejściowych po brexicie

  Brytyjski minister finansów Philip Hammond powiedział przedstawicielom biznesu, że chce wynegocjować z UE porozumienie w sprawie okresów przejściowych, które obowiązywałyby po wyjściu kraju z Unii nawet do 2022 roku - poinformował dziennik "Financial Times".
 • Barnier: Rozmowy o brexicie mogą się opóźnić

  Barnier: Rozmowy o brexicie mogą się opóźnić

  Główny negocjator z ramienia Unii Europejskiej Michel Barnier ostrzegał na spotkaniu z ambasadorami 27 krajów w Brukseli, że rozmowy dotyczące brexitu mogą się opóźnić. "Rozmowy między Wielką Brytanią a partnerami unijnymi o przyszłych stosunkach po brexicie najpewniej nie rozpoczną się w październiku" - powiedział Barnier.
 • Banki po brexicie stawiają na Frankfurt

  Banki po brexicie stawiają na Frankfurt

  Bankowe giganty rozważają przeniesienie swoich siedzib i operacji do Frankfurtu nad Menem. Ostateczne decyzje zapadną po dokładnym określeniu warunków brexitu.
 • Brytyjskiej walucie wciąż szkodzi brexit

  Brytyjskiej walucie wciąż szkodzi brexit

  Funt do dziś nie zdołał odrobić strat po zeszłorocznym referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską. Z jednej strony może to oznaczać niedowartościowanie waluty Wyspiarzy, ale z drugiej pokazuje, jak bardzo obciążającym czynnikiem są warunki wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Bruksela: Czterodniowe negocjacje w sprawie brexitu

  Bruksela: Czterodniowe negocjacje w sprawie brexitu

  W Brukseli rozpoczęły się czterodniowe negocjacje w sprawie brexitu. Na czele grupy, która będzie prowadzić rokowania w imieniu Unii Europejskiej, stoi Michel Barnier, Wielką Brytanię reprezentuje minister odpowiedzialny za wyjście tego kraju ze Wspólnoty David Davis. To pierwsza, pełna runda negocjacyjna. Spotkanie miesiąc temu było jedynie zapoznawcze.

Filmy - Brexit (121)