Braster

Artykuły - Braster (2)

 • Holenderska firma Pezy zaprojektuje konsumencką wersję urządzenia BRASTER

  Do końca sierpnia 2016 r. BRASTER SA będzie dysponował finalną konsumencką wersją urządzenia BRASTER Tester. Właściciel rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi zdecydował, że konsumencki design, projekt techniczny urządzenia oraz przygotowanie industrializacji testera przeprowadzi firma Pezy Group, która wykonywała projekty urządzeń m.in. dla Philipsa.
 • BRASTER stworzył prototyp systemu do automatycznej interpretacji termogramów

  BRASTER SA, właściciel rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi, zakończył kolejny etap realizowanych wspólnie z Politechniką Warszawską (PW) prac nad opracowaniem algorytmów sztucznej inteligencji, służących do komputerowej analizy obrazów otrzymanych z urządzenia BRASTER Tester. Otrzymane wyniki potwierdzają potencjał systemu i są zgodne z oczekiwaniami spółki.
 • Kurs akcji Brastera w debiucie na GPW spadł o 8 proc.

  Kurs akcji Brastera w debiucie na GPW spadł o 8 proc.

  Kurs akcji Brastera, spółki notowanej dotąd na NewConnect, na otwarciu w dniu debiutu na GPW spadł o 8 proc. do 14,70 zł. Braster to 474. firma notowana na głównym rynku GPW. Jej przejście z NewConnect jest 4. tego rodzaju operacją w 2015 r. Był to też 10. debiut na głównym rynku w tym roku.
 • BRASTER S.A. pozyskał 39 mln zł z publicznej oferty akcji

  BRASTER S.A. sprzedał wszystkie 2,6 mln oferowanych akcji, pozyskując od inwestorów 39 mln zł brutto (wliczając koszty emisji). Cena emisyjna w pierwotnej ofercie publicznej akcji została ustalona na poziomie 15 zł. Pozyskanie środków pozwoli w pełni zrealizować strategię, której celem jest wprowadzenie urządzenia BRASTER Tester do bezpośredniej sprzedaży do kobiet w drugiej połowie 2016 r.
 • Braster chce pozyskać z emisji 2,6 mln akcji 38,4 mln zł netto

  Braster chce pozyskać z publicznej emisji 2,6 mln akcji kwotę 38,4 mln zł netto, które chce przeznaczyć na rozwój urządzenia Braster Tester oraz realizację strategii do momentu rozpoczęcia jego produkcji. Braster planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek GPW.
 • BRASTER wykona głowice rejestrujące nowej generacji

  BRASTER podpisał umowę, której przedmiotem jest wyprodukowanie głowic rejestrujących II generacji, wraz z ergonomiczną obudową. Urządzenia będą wykorzystane do przeprowadzenia badań w ramach projektu INNOMED. Ich opracowanie stanowi kolejny element realizacji strategii, zakładającej wprowadzenie BRASTER Tester do sprzedaży do kobiet w drugiej połowie 2016 r. Spółka BRASTER SA, która jest w trakcie przenoszenia swoich notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), jest właścicielem unikalnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.
 • BRASTER pozyskał znanego inwestora z branży ochrony zdrowia

  Dr Tadeusz Wesołowski, inwestor zaangażowany w spółki giełdowe z branży medycznej i biotechnologicznej, oraz podmiot przez niego kontrolowany, posiadają łącznie ponad 6 proc. w akcjonariacie BRASTER SA - właściciela unikalnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.
 • BRASTER zarejestrował już patenty na wynalazki w 17 krajach świata

  BRASTER - spółka będąca właścicielem unikatowej technologii służącej do diagnostyki raka piersi - przyspiesza działania prowadzące do uzyskania ochrony swoich wynalazków oraz znaków towarowych na terenie kolejnych państw. Do tej pory jej patenty zostały zarejestrowane w 17 krajach, m.in. w Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych, a wnioski o ich udzielenie są rozpatrywane w kolejnych kilkudziesięciu państwach. Zgodnie ze strategią spółki, urządzenie BRASTER Tester ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2016 r.
 • Braster pozyskał 9,097 mln zł na rozwój urządzenia Braster Tester

  Braster S.A. - polska spółka wykorzystująca ciekłokrystaliczną termografię kontaktową w diagnostyce raka piersi - pozyskała dofinansowanie w wysokości 9,097 mln zł. Środki, które w ramach programu INNOMED przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, będą przeznaczone na dopracowanie innowacyjnego w skali świata urządzenia Braster Tester służącego do cyfrowej rejestracji obrazów termograficznych chorób piersi kobiet oraz badania porównujące skuteczność urządzenia względem standardowych metod diagnostycznych raka piersi. Jest to kolejny krok przybliżający spółkę do wprowadzenia urządzenia Braster Tester na rynkach światowych.
 • Braster przedstawi wyniki badań klinicznych THERMACRAC podczas 18. Światowego Kongresu Chorób Piersi w USA

  Braster - polska, innowacyjna spółka wykorzystująca ciekłokrystaliczną termografię kontaktową w obszarze diagnostyki raka piersi - została zakwalifikowana do prezentacji wyników przeprowadzonych badań klinicznych podczas 18th SIS World Congress on Breast Healthcare. Spółka Braster po raz pierwszy zaprezentuje wnioski płynące z raportu z badania THERMACRAC międzynarodowemu środowisku medycznemu specjalizującemu się w chorobach piersi. Prestiżowy Kongres poświęcony zdrowiu piersi odbędzie się w dniach 16-19 października w Orlando, na Florydzie (USA).