Braster

Artykuły - Braster (1)

 • BRASTER pozyskał znanego inwestora z branży ochrony zdrowia

  Dr Tadeusz Wesołowski, inwestor zaangażowany w spółki giełdowe z branży medycznej i biotechnologicznej, oraz podmiot przez niego kontrolowany, posiadają łącznie ponad 6 proc. w akcjonariacie BRASTER SA - właściciela unikalnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.
 • BRASTER zarejestrował już patenty na wynalazki w 17 krajach świata

  BRASTER - spółka będąca właścicielem unikatowej technologii służącej do diagnostyki raka piersi - przyspiesza działania prowadzące do uzyskania ochrony swoich wynalazków oraz znaków towarowych na terenie kolejnych państw. Do tej pory jej patenty zostały zarejestrowane w 17 krajach, m.in. w Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych, a wnioski o ich udzielenie są rozpatrywane w kolejnych kilkudziesięciu państwach. Zgodnie ze strategią spółki, urządzenie BRASTER Tester ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2016 r.
 • Braster pozyskał 9,097 mln zł na rozwój urządzenia Braster Tester

  Braster S.A. - polska spółka wykorzystująca ciekłokrystaliczną termografię kontaktową w diagnostyce raka piersi - pozyskała dofinansowanie w wysokości 9,097 mln zł. Środki, które w ramach programu INNOMED przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, będą przeznaczone na dopracowanie innowacyjnego w skali świata urządzenia Braster Tester służącego do cyfrowej rejestracji obrazów termograficznych chorób piersi kobiet oraz badania porównujące skuteczność urządzenia względem standardowych metod diagnostycznych raka piersi. Jest to kolejny krok przybliżający spółkę do wprowadzenia urządzenia Braster Tester na rynkach światowych.
 • Braster przedstawi wyniki badań klinicznych THERMACRAC podczas 18. Światowego Kongresu Chorób Piersi w USA

  Braster - polska, innowacyjna spółka wykorzystująca ciekłokrystaliczną termografię kontaktową w obszarze diagnostyki raka piersi - została zakwalifikowana do prezentacji wyników przeprowadzonych badań klinicznych podczas 18th SIS World Congress on Breast Healthcare. Spółka Braster po raz pierwszy zaprezentuje wnioski płynące z raportu z badania THERMACRAC międzynarodowemu środowisku medycznemu specjalizującemu się w chorobach piersi. Prestiżowy Kongres poświęcony zdrowiu piersi odbędzie się w dniach 16-19 października w Orlando, na Florydzie (USA).
 • Braster zadebiutował na NewConnect

  Braster zadebiutował na NewConnect

  Działająca w branży medycznej spółka Braster zadebiutowała w czwartek na rynku NewConnect. Do godziny 11.55 nie zawarto żadnej transakcji na jej akcjach. To 428. spółka na NC i 82. debiut na tym rynku w 2012 roku.
 • Braster zadebiutuje na NewConnect w czwartek 20 grudnia

  Braster, który pracuje nad termograficznym testerem do badania piersi, zadebiutuje na NewConnect w czwartek 20 grudnia.
 • Braster chce zadebiutować na NewConnect na przełomie III i IV kwartału

  Braster, który pracuje nad termograficznym testerem do badania piersi, planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie III i IV kwartału 2012 r. Spółka spodziewa się dodatniego wyniku finansowego w 2013 roku, kiedy to wprowadzi swój produkt na polski rynek. W kolejnym roku chce też rozpocząć sprzedaż w Europie i Azji - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.
 • Nowa metoda wykrywania raka piersi

  Nową metodę wczesnego wykrywania raka piersi przy użyciu termografii ciekłokrystalicznej przedstawili na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele firmy Braster S.A. Podkreślili, że ma być ona jedynie uzupełnieniem badania USG oraz mammografii.
 • Aktualna sytuacja w Spółce Braster Sp. z o.o.